Soms trekken games je aandacht puur door het uiterlijk, zonder dat je weet wat voor spel het precies is. Lumino City is een met de hand gemaakte game, vol met indrukwekkende bouwwerken van papier en andere ‘echte’ voorwerpen. Een mooie manier om je Apple TV te demonstreren, of om gewoon op iPhone of iPad te spelen.
Lumino City kwam in 2014 al uit op de PC, en bleef ook daar niet onopgemerkt. In een jaar tijd sleepte het charmante spelletje onder meer een BAFTA binnen voor Artistic Achievement, en werd de game genomineerd voor Best British Game. Lumino City is het vervolg op iOS-game Lume die nu tijdelijk afgeprijsd is.
Knipsels en bouwwerken
Leuk en aardig al die prijzen, maar een willekeurig screenshot van Lumino City zal waarschijnlijk al genoeg zijn om je de game te laten downloaden. Alle kleurrijke omgevingen zijn zorgvuldig met de hand gemaakt en vervolgens gedigitaliseerd.
Je kunt dan ook goed zien hoe gebouwen uit knipsels bestaan, en door de mooie belichting krijgt het geheel een sprookjesachtig uiterlijk. Zo te zien zijn er vervolgens nog wat filters overheen gelegd om het een cartooneske stijl te geven, en zijn er figuurtjes ingeplakt die het verhaal vertellen.
Ondertussen tik jij op het scherm om hoofdpersoon Lumi te verplaatsen, en los je puzzels op door mechanismen in werking te zetten. Volgens de app beschrijving is Lumino City goed voor acht tot tien uur aan spelplezier, en zijn er na de aanschafprijs geen in-app aankopen meer aanwezig.
Terwijl je puzzels oplost ga je met Lumi op avontuur om haar ontvoerde grootvader te redden. Het verhaal is leuk genoeg om je van puzzel naar puzzel te leiden, en is ook geschikt voor een jonger publiek.
We noemden de game afgelopen weekend ook al in iKids, omdat het erg geschikt is voor kinderen.
Lumino City toont veel overeenkomsten met point and click puzzelgames zoals Broken Age. Zo tik je op voorwerpen om ze in je rugzak te stoppen, en kun je ze even later weer gebruiken om een puzzel op te lossen. Door voorwerpen te verslepen en in de wereld te leggen zet je mechanismen in werking die je weer verder brengen in je avontuur.
Anders dan andere iOS-games
Als je op zoek bent naar een puzzelgame, is Lumino City zeker de moeite waard, maar vooral de unieke grafische stijl maakt deze game tot verplichte kost voor gamers die graag eens wat anders willen proberen dan de zoveelste arcade game met pixelgraphics.
Op de iPhone en iPad ziet Lumino City er prachtig uit, al komt de game uiteraard ook mooi tot zijn recht op de nieuwe Apple TV. Wat ons betreft is Lumino City de aanschafprijs van €4,99 dan ook meer dan waard, houd er wel rekening mee dat deze forse game bijna 2GB aan ruimte op je iDevice in beslag neemt.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Weer zo’n mooi, maar peperduur spel dat je binnen een uur uitspeelt. En ook nog 2GB in beslag neemt! Dank je de koekoek
@Kees: €4,99 peperduur? Ik koop liever een mooi en leuk spel dan die verschrikkelijke freemium games. Ik heb dit spel op de Mac gekocht en het is erg mooi gemaakt.
Nog zo’n super mooie game is Machinarium. Is er al even en kost ook 4,99. Zeer de moeite waard. De sfeer en graphics zijn erg mooi.
Peperduur? Twee drankjes op cafe zijn duurder. Software development is ongelofelijk moeilijk, tijds- en arbeidsintensief en vereist een engelengeduld. Ik denk niet dat 4,99 euro voor een spel dat je 10-uur kan spelen peperduur is.
Eigenlijk zouden alle goede, kwaliteitsvolle apps best wat duurder mogen worden. Dan zal het aanbod alleen maar toenemen.
En de kwaliteit. Heel het freemium gedoe mogen ze in hun * steken.
Heb het spel gekocht,maar blijf in het eerste veld hangen. Nadat ik de stok heb gepakt, krijg ik alleen de optie om nog in de tas te kijken. Die melding blijft terugkomen ook al heb ik al 5x die stok vastgehouden. Ik kan gewoon niks meer bewegen. Help
Bijzonder mooi spel die je echt niet in een paar uur uit speelt. €4,99 is meer dan de moeite waard.
En idd die fremium games komen me de strot uit. Dit is overduidelijk een game waaruit de liefde en aandacht van de makers blijkt en niet uit is op je geld of data. Thumbs up!
Inderdaad 4,99 voor 10 uur prachtig vermaak en nog lopen de echte Nederlanders erover te miepen. Speel fijn je zielloze gratis games vol met reclame en in app aankopen:) Wat een mentaliteit..
Prachtig spel zo te zien.
Dit keer maar gekozen om de Mac versie te kopen. Die is nl. maar 825MB 🙂 rara…. En dan heb je tenminste plezier van het grotere scherm.