Sinds de introductie van de 12-inch MacBook maken Apple’s laptops gebruik van een vlindermechanisme in plaats van een schaarmechanisme. Hierdoor is het toetsenbord een stuk dunner, zodat ook de laptops zelf een fractie platter zijn dan voorheen. Een nadeel van deze toetsenborden is dat ze kwetsbaarder zijn voor stof en kruimels, hoewel Apple de afgelopen jaren wel verbeteringen doorgevoerd heeft. Toch lijkt Apple bezig te zijn met een oplossing die definitief een einde moet maken aan vastzittende toetsen door kruimels en stof.
Patent voor toetsenbord met glazen paneel
In het patent omschrijft Apple een toetsenbord met onder andere een glazen paneel. Een deel van het apparaat, in dit geval een MacBook, bestaat volgens het patent uit een deels glazen bovenkant. Deze bovenkant moet voorkomen of op zijn minst de kans verkleinen dat vocht, stof en andere deeltjes de toetsen dwars kunnen zitten. Dat betekent echter niet dat de bovenkant uit één glazen plaat bestaat.
Het toetsenbord in het patent bestaat namelijk uit hoger gelegen delen voor de toetsen. Hierdoor voelen alle knoppen alsnog aan als individuele toetsen, maar dan zonder de kiertjes waar stof of andere vuiligheid tussen kan zitten. Hierdoor voel je dus ook nog steeds waar de toesten zitten, zodat je makkelijker blind kan typen dan op bijvoorbeeld een virtueel toetsenbord op een scherm. Onder de bovenste glaslaag zit een onderdeel die de hoger gelegen delen weer omhoog drukken, zodat de toetsen weer in hun gewone positie zitten.
Apple bespreekt in het patent zelfs over wisselende functies, doordat de symbolen van de toetsen onder de glaslaag zitten en aangepast kunnen worden aan het gebruik. Of dit betekent dat Apple eindelijk aan de slag gaat met een toetsenbord met E-Ink-knoppen, weten we helaas niet. Jaren geleden gingen geruchten dat Apple een dergelijk toetsenbord in ontwikkeling had en zou zelfs de maker van E-Ink-toetsenborden Sonder over willen nemen.
Heb jij nog last van vastzittende toetsen? Misschien kom je dan wel in aanmerking voor Apple’s toetsenbord reparatieprogramma. Voor andere MacBook toetsenbord problemen kun je ook de tips uit ons artikel raadplegen.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Apple geeft je 10% korting op accessoires bij inlevering van je oude apparaat (van welk merk dan ook) (16-04)
- Apple werkt aan verbeteringen voor Apple Intelligence: zo gaat Apple dat doen (15-04)
- Apple is voor het eerst grootste smartphoneverkoper ter wereld in eerste kwartaal (dankzij deze iPhone) (15-04)
- Apple viert 10 jaar Activiteit-app met speciale uitdaging (en een exclusieve fysieke pin) (14-04)
- Gerucht: 'Apple Intelligence-versie van Siri komt nog dit najaar' (14-04)
Toevallig gisteren nog contact gehad met iemand van support ivm het toetsenbord van m’n MacBook Pro 2017. Heb al vaker last gehad van keys die niet meer / scheef in te drukken waren ivm stof/kruimeltje. Nu reageert de letter N in 60% van de gevallen helemaal niet meer, net alsof je deze net iets harder moet indrukken om hem te registeren. Voor support was dit voldoende om in aanmerking te komen voor reparatie (zat sowieso nog garantie op, maar viel ook binnen dit reparatie programma).
Het wordt de 2de keer dat deze macbook voor reparatie weggaat, 2 maanden geleden ook ineens m’n display helemaal naar de kl*te. Allemaal strepen in beeld, deze is ook weer onder garantie gefixt. Ik begin zo langzamer hand spijt te krijgen van dit model en verlang stiekem weer terug naar de MacBook Pro van 2013 die ik hiervoor had.
Het schrale is ook nog eens dat ik 2u moet reizen voor een Apple Store. Hoogste tijd dat er eens eentje in Maastricht komt!
Maak al een aantal jaar met alle plezier gebruik van een late 2013 Macbook Pro. Zoals het er nu naar uitziet gaat deze niet vervangen door een nieuwe Macbook. De toetsenborden typen niet lekker en er zijn ontzettend veel gevallen bekend van fabrieksfouten. Dat terwijl mijn 2013 Pro nog steeds als een malle doortikt.
Ik ben benieuwd naar wat de toekomst brengt. Anders zal ik toch een ander alternatief moeten zoeken. De prijs daargelaten.
Ik ben zo blij met mijn macbook pro uit 2015 nog, deze heeft nog een normaal keyboard.
Ik heb het in de macstore in december weer eens geprobeerd(Aangezien je zo lang moet wachten), maar ik vind het ronduit verschrikkelijk typen die nieuwe toetsenborden.
Gelukkig doe ik niet veel meer met macbook, even in de avond beetje internetten ermee.
Maar als ik uitgebreide verslagen zou moeten tikken, oef dan had ik er een usb keyboard aangehangen.
Ehm gewoon zo’n siliconen matje die je op je toetsenbord plaatst op eBay gekocht. Kan je roken en vreten boven je MBP
Whahaha… ik wist niet dat het bestond, maar lijkt me de ideale oplossing!
Gewoon niet eten boven je MacBook, tis net zoiets als wanneer je niet te hard rijdt hoef je ook geen bekeuring(en) te betalen.
3D Touch als toetsenbord met feedback. Dat schept een hoop mogelijkheden. Maar of het lekker typt…
Ik zet de meeste tijd van mijn gebruik mijn MacBook op een Roost stand, en gebruik ik een Magic Keyboard. Laten ze maar een losse touchbar maken. Dat zou wel te handig zijn. 😎