Deze Mac-screensavers zijn gebaseerd op de Apple Watch-wijzerplaten
WatchOS X en MacClock: Apple Watch-wijzerplaten als screensavers
Als je dol bent op de wijzerplaten van de Apple Watch, dan kun je deze ook makkelijk als screensaver op je Mac instellen. De ontwerpers Bjorn Johansson en Rasmus Nielsen hebben respectievelijk de screensavers MacClock en WatchOS X gemaakt. Vooral de laatstgenoemde zal voor veel Apple Watch-gebruikers herkenbaar zijn, want deze screensaver bevat vijf verschillende wijzerplaten.
De verzameling wijzerplaten voor de Apple Watch is inmiddels vrij groot. Voor deze screensavers hebben de ontwerpers een selectie gemaakt. In MacClock vind je de wijzerplaat Eenvoud, waarbij je kan kiezen uit vier verschillende weergaven, bijvoorbeeld zonder streepjes voor de minuten. Om het passend te maken voor de Mac, gebruikt MacClock de hele breedte van het scherm. Je kan de screensaver echter ook vierkant instellen.
WatchOS X houdt het meer bij de originele wijzerplaten. Allereerst zijn de wijzerplaten allemaal rond. Je kan in totaal uit vijf soorten kiezen: Eenvoud, Chronograaf, Handig, XL en normaal. Bovendien is er een hele reeks aan kleuren voor de secondewijzer beschikbaar. Helaas kun je geen complicaties toevoegen, maar desalniettemin is het een leuke afwisseling voor de standaard screensavers die op je Mac staan. In onze test bleek helaas wel dat de secondewijzer bij de Chronograaf-wijzerplaat wat kuren vertoont.
De screensavers van WatchOSX download je via de website van Rasmus Nielsen, terwijl je de screensaver van MacClock hier vindt. De screensavers zijn helemaal gratis te downloaden. Na het downloaden moet je wel toestemming geven om ze te kunnen installeren. Dit doe je bij Systeemvoorkeuren > Beveiliging en privacy > Open toch. Vervolgens kun je bij Systeemvoorkeuren > Bureaublad en schermbeveiliging de screensavers instellen.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Waarom je geen Apple Intelligence kan gebruiken in WhatsApp en Instagram (en andere apps) (17-04)
- AI gebruiken met de iPhone 3GS? Met deze app lukt het (11-04)
- WhatsApp verbetert oproepen op drie manieren: dit is nieuw (10-04)
- Eindelijk: 'Meta werkt aan Instagram-app voor iPad' (09-04)
- Apple brengt nieuwe Mac- en Vision Pro-app uit: dit kun je met de Immersive Video Utility (08-04)
Grappig,
Heb helaas geen Mac, dus was leuk geweest als je dit ook op een windows laptop kon installeren….
Leuke tip.
Inderdaad leuke tip. Maar wat mezelf betreft valt MacClock meteen af, want nee meneer Johansson jij mag helemaal mijn emailadres niet hebben.
Cool!
Deze screensaver is niet geschikt voor deze versie van OSX (High Sierra)
Tenminste deze boodschap krijg ik te zien. Ben ik de enige? Vast niet!
Rasmus Nielsen heeft de screensaver sinds macOS 10.10 niet meer ge-update, waardoor sinds 10.13 de secondewijzer van bijvoorbeeld de chronograph niet meer goed functioneert.
iCulture, wanneer gaan jullie weer eens wat kwaliteitsartikelen leveren? :@