Dit is de releasedatum van macOS Big Sur
Apple heeft inmiddels bijna alle grote updates van het najaar uitgebracht, maar op één update zitten we nog te wachten: macOS Big Sur. Het was lange tijd onduidelijk wanneer Apple de update uit zou brengen, maar tijdens het november 2020-event is het hoge woord eruit gekomen. De releasedatum van macOS Big Sur is 12 november. Je hoeft dus niet meer lang te wachten.
Releasedatum van macOS Big Sur: update in aantocht
Onlangs bracht Apple al de release candidate van de macOS Big Sur 11.0.1 beta uit. Dat betekent dat deze versie klaar is om uitgebracht te worden voor het publiek. Apple gaat dan ook meteen de eerste bugfix update uitbrengen als allereerste publieke versie. De afgelopen maanden heeft Apple in totaal tien beta’s van macOS Big Sur en één beta van macOS 11.0.1 uitgebracht. Nu is de update dus klaar voor het echte werk.
De planning is daarom als volgt:
- macOS Big Sur releasedatum: 12 november 2020
- macOS Big Sur beta: sinds 22 juni
- Aantal beta’s: 11 (10x macOS Big Sur beta en 1x macOS Big Sur 11.0.1 beta)
macOS Big Sur is één van de grootste updates van de afgelopen jaren. Het is dan ook niet voor niets dat Apple de overstap maakt van 10.XX naar versie 11. macOS Big Sur introduceert een geheel nieuw uiterlijk, tal van nieuwe functies en biedt ook ondersteuning voor de aankomende nieuwe Macs. En juist die nieuwe Macs zijn mogelijk de reden dat de release nog even op zich laat wachten.
Lees in de tussentijd ook nog onze macOS Big Sur preview, waarin we je onze ervaringen met de beta uitleggen. Wil je meer weten over het aankomende event? In onze vooruitblik lees je de verwachtingen van het november-event. Tot slot lees je in ons artikel over het installeren van macOS Big Sur hoe je je kan voorbereiden.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Apple brengt tweede beta van macOS Sequoia 15.5 voor ontwikkelaars uit (en eerste voor publieke testers) (14-04)
- Apple zet automatische updates vanzelf aan in iOS 18.4 en macOS Sequoia 15.4 (03-04)
- Apple brengt macOS Sequoia 15.4 uit: dit is er nieuw op je Mac (31-03)
- Apple ontwikkelt MacBook Pro met M5-chip: wordt later dit jaar nog verwacht (31-03)
- Vooruitblik: dit zijn onze 10 verwachtingen van de WWDC 2025 (26-03)
macOS Big Sur
macOS 11 Big Sur was een van de grootste updates voor de Mac en verscheen in november 2020. Het is de opvolger van macOS Catalina. Big Sur bracht een volledig nieuw design, een verbeterd Bedieningspaneel en nieuwe functies voor Safari. Ook bijzonder is dat Apple voor het eerst sinds 2001 is overgestapt op een nieuwe nummering: van 10.x naar macOS 11. In 2021 is macOS Big Sur opgevolgd door macOS Monterey. Alle details vind je hier!

Ik draai de beta op mijn privé MacBook, maar echt geen probleem tegen gekomen. Ziet er echt gaaf uit 👌🏻 Als ik de werk MacBook pak, voelt alles ineens toch een beetje oud
Soms besef je niet dat je nog steeds een beta draait, vooral door de lengte van de beta, maar word je toch wakker geschud als er rechtsboven staat “beta big sur wordt vannacht geïnstalleerd”.
Big Sur draait vooralsnog probleemloos op mijn productiemachine. 🙂
Ik ben erg benieuwd of dat in Big Sur eindelijk het probleem met Safari wordt aangepakt waarbij het regelmatig niet mogelijk is om YouTube video’s af te spelen
Ik had ook problemen met het afspelen van YouTube content, maar met de laatst update (11.0.1) werkt het bij mij weer goed.
Hoe langer het duurt…mijn oude Macbook draait geen Big Sur en op mijn nieuwe MacBook heb ik mijn werk apps geïnstalleerd. Kan het me niet permitteren de beta te installeren. Als Office 365 niet meer draait….. Geduld hebben dus.
Ooit OS Catalina geïnstalleerd op mijn MB Pro, maar dat draaide voor geen meter. Na 2x een clean install zelfs niet, dus maar weer terug naar Mojave gegaan. Deze grote Sur durf ik dan ook helemaal niet aan. Heel erg jammer dat een MP Pro van een jaar of 4 oud super draait op Mojave maar te weinig power heeft om latere OS updates aan te kunnen.
Soms zit er in bèta’s nog een heleboel zgn ‘debug en logging’ code om issues, errors etc af te vangen, terwijl die in de uiteindelijke code uit is gehaald. Het kan zijn dat dat de performance van bèta’s tov de uiteindelijke versie nadelig beïnvloedt.
Misschien speelt dat hier ook en kun je straks vlekkeloos over ?
Dank voor je reactie. Het ging destijds bij Catalina om de gold master.. zelfs de updates die daarna volgenden hielpen niets. De performance bleef een draak. Ik kan tzt Big Sur eens proberen als ik weer eens een clean install nodig heb, maar ik heb er een heel hard hoofd in. Ik heb het gevoel dat de hardware van ‘niet-recente’ modellen steeds weer in de problemen komen met grote OS updates. Voorlopig blijf ik maar op Mojave draaien, dat werkt nog steeds bloedsnel zoals toen ik de MBP kocht 🙌🏻
Ik draai ook al een tijdje de publieke beta op mijn MacBook Pro. Maar moet ik nu ook nog updaten als de officiële release uitkomt of is er dan helemaal geen verschil met de beta versie?
@Ro: Welke MacBook uit welk jaar? Ik ben benieuwd hoe het gaat draaien op mijn 15” MBP late 2013.
@Zungoeie: Ik heb een MacBook Air uit 2013 en draai tot nu toe de laatste macOS versie probleemloos. De MBA is vlot en de accuduur goed.
Als ik hier een clean install van wil doen, hoe kan ik dat het beste aanpakken? Ik lees her en der wat over op een usb stick zetten. Maar kun je Mac BigSur dan gewoon vanaf de website downloaden ofzo? Want via de App Store kan ik het niet overzetten op usb toch?
@Rik: Schone installatie macOS
@Rik: je zou daarvan een bootable usb moeten kunnen maken. Even googelen voor de instructies
@Jean-Paul Horn | iCulture.nl: @MvdL: Dank!!