Apple geeft macOS Catalina 10.15.3 vrij met probleemoplossingen
Misschien ook een ‘Pro Mode’?macOS Catalina 10.15.3 beschikbaar
Ieder groot systeem heeft wel eens last van een bug, zo ook macOS Catalina. Daarop heeft Apple zich in deze tussentijdse update gefocust, maar misschien worden we verrast met een eerder ‘gelekte’ functie.
Veel zullen we niet merken van deze update, maar het moet ervoor zorgen dat je Mac soepeler werkt. Tijdens de betaperiode van macOS 10.15.3 werd er een zogenaamde ‘Pro Mode‘ ontdekt in de broncode van het systeem. Dit zou de prestaties van je Mac een boost moeten geven zodat je meer kracht kunt gebruiken.
Of de Pro Mode in deze update ook daadwerkelijk beschikbaar is, is op dit moment nog niet bekend. We houden je uiteraard op de hoogte van de nieuwe functie zodra we deze tegenkomen.
macOS Catalina 10.15.3 downloaden
Je downloadt macOS Catalina 10.15.3 via de Systeemvoorkeuren, net als bij iOS. Je downloadt deze update daarom als volgt:
- Ga naar Systeemvoorkeuren.
- Klik op Software-update.
- De Mac zoekt nu automatisch naar de nieuwste versie. Klik op Download en installeren om de update binnen te halen.
Je kan de instellingen ook zo aanpassen dat er automatisch gezocht wordt naar de nieuwste versies. Meer over het installeren van een macOS-update lees je in ons artikel.
Let op: houd de reacties on-topic, concreet en overzichtelijk voor anderen. Persoonlijke statusupdates of je download gestart/gelukt is, voegen niets toe aan de discussie. Ook kan het iets langer duren voordat de update zichtbaar is. Ook dit hoef je niet te melden. Deze reacties worden verwijderd.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Apple zet automatische updates vanzelf aan in iOS 18.4 en macOS Sequoia 15.4 (03-04)
- Apple brengt eerste beta van macOS Sequoia 15.5 voor ontwikkelaars uit (02-04)
- Apple brengt macOS Sequoia 15.4 uit: dit is er nieuw op je Mac (31-03)
- Apple ontwikkelt MacBook Pro met M5-chip: wordt later dit jaar nog verwacht (31-03)
- Vooruitblik: dit zijn onze 10 verwachtingen van de WWDC 2025 (26-03)
macOS Catalina
Lees alles over macOS Catalina, de grote update voor je Mac uit 2019. In deze versie is iTunes voor het eerst vervangen door meerdere losse apps voor je Mac en MacBook. Is jouw Mac niet meer geschikt voor een update, bekijk dan eens ons overzicht MacBook kopen en desktop Mac kopen.

Ik zit volgens mij nog op Yosemite 🙂
(Ivm programma van werk dat geen update kon, maar nu niet meer nodig is)
Was huiverig om te updaten naar Catalina in het begin toen ik alle berichten over ‘vastlopers’ las.
Is de ervaring nu dat het update-proces ‘als een zonnetje’ gaat??
Het zonnetje schijnt als nooit tevoren.
Ik heb me nog niet zo verdiept in die Pro-mode. Weet iemand of dit een Macbook functie is zoals Windows laptops hebben (prestatie/accuverbruik slider)? Of werkt dit ook op iMacs?
Vorige week Catalina 10.15.3 geïnstalleerd en vanaf dat moment kan ik niet meer inloggen op websites waar mijn Digid moet gebruiken (bv mijn overheid of Digid.nl).
MacBook Pro werkt verder normaal geeft ook geen foutmeldingen. Op “normale” websites geen enkel probleem.
Heb de MacBook al weg gebracht naar een Apple reparatie bedrijf en ook daar werkte alles normaal zelfs het inloggen op de genoemde sites maar bij terugkomst thuis wederom problemen. Met de oude versie van Catalina geen enkel probleem.