Microsoft brengt Edge-browser naar de iPhone

De Microsoft Edge-browser voor Windows-pc's komt ook naar de iPhone. Later dit jaar komt de eerste versie beschikbaar, waarmee je ook kunt wisselen tussen je computer en je iPhone.
Benjamin Kuijten -

Microsoft Edge naar iOS.
Goed nieuws voor Windows-gebruikers met een iPhone die graag surfen via de Microsoft Edge-browser: binnenkort verschijnt er ook een iPhone-versie van deze nieuwste internetbrowser. Vandaag is Microsoft gestart met een betaversie en de iOS-versie werkt handig samen met de Windows-versie van Edge.

Microsoft Edge naar iPhone

Microsoft Edge is de browser van Windows-pc’s en is de opvolger van de bekende Internet Explorer. Microsoft Edge was echter alleen beschikbaar op Windows-pc’s en Windows Mobile. Eind dit jaar komt daar verandering in, want de Microsoft Edge-browser komt ook naar de iPhone en Android. De iOS-versie van Microsoft Edge gaat nauw samenwerken met de pc-versie. Denk bijvoorbeeld aan je favorieten, leeslijst en de leesweergave die gesynchroniseerd worden tussen je Windows-pc en iPhone.

Microsoft Edge voor iPhone en Android.

De Microsoft Edge-browser op iOS krijgt ook ondersteuning voor de functie Continue on PC. Dit is vergelijkbaar met Apple’s Handoff. Je kunt daardoor eenvoudig een webpagina doorsturen van je pc naar je iPhone, zodat je de desbetreffende pagina niet opnieuw hoeft op te zoeken op je iPhone. Je kunt in de browser ook een standaard zoekmachine instellen, waaronder Bing, Google en Yahoo. Omdat browsers op iOS gebruik moeten maken van de WebKit-engine, zal Microsoft Edge qua prestaties niet veel verschillen van Safari. Zodra de browser beschikbaar is, zijn niet meteen alle functies te gebruiken. Ondersteuning voor de iPad komt bovendien pas op een later moment.

Bekijk ook

Handoff op een iPhone

Zo werkt Handoff voor Mac, iPhone en iPad

Alles over Handoff op Mac, iPhone en iPad. In deze gids lees je hoe Handoff werkt en welke oplossingen er zijn als het niet werkt.

Vanaf vandaag is er een preview beschikbaar, maar alleen voor Windows-gebruikers in Amerika. Later dit jaar verschijnt de definitieve versie van Edge voor iPhone, maar ook hier geldt dat alleen Amerikaanse gebruikers deze kunnen downloaden. Andere talen en landen worden daarna snel toegevoegd, zo laat Microsoft weten.

Afgelopen voorjaar liet Microsoft al weten dat er meerdere functies aankomen die voor iOS-gebruikers interessant zijn. Eén daarvan is een universeel klembord tussen iPhone en Windows dankzij het Swiftkey-toetsenbord. Ook komt iTunes naar de Windows Store. Dat zal later dit jaar zijn.

Bekijk ook

iTunes naar de Windows Store.

iTunes komt naar Windows Store, Microsoft met klembord tussen Windows en iOS

Apple brengt iTunes naar de Windows Store, zodat iedereen met de meest recente versie van Windows deze kan downloaden. Ook komt Microsoft met een universeel klembord tussen Windows en iOS en werken beide apparaten op meer gebieden samen.

Microsoft

Microsoft is, naast Apple en Google, een van de grootste techbedrijven ter wereld. Microsoft is vooral bekend van de Windows-pc's, maar ook van Office, de Internet Explorer- en Edge-browsers, Xbox en meer. Lees alles over Microsoft op je iPhone, iPad en Mac gebruiken. Microsoft heeft meerdere apps en diensten die voor Apple-gebruikers interessant zijn, zoals Office en Outlook. Hier zie je alles op een rijtje.

Microsoft Surface Go accessoires

Reacties: 14 reacties

  1. Waarom Windows op een Apple toestel zetten????
    Koop dan een Windows !!!

  2. waarom edge van microsoft op je iphone zetten als je met safari hetzelfde kan? 🤔 rare jongens van microsoft 😂

  3. Zoeken met bing! Dat is echt tenminste echt zoeken. Geen idee waarom iemand dit product zou willen

  4. Dit is wel echt een goede grap en een staaltje sterk marketinginzicht van microsoft. Een groot deel van de windows-gebruikers prefereert sowieso al elke andere browser boven edge, en de echte windows fanatici hebben uberhaupt geen iphone… Dit is wel voor een hele kleine doelgroep

  5. Op de pc schijnt Edge heel goed te zijn, zelfs sneller dan andere browsers. Ik kan mij goed voorstellen dat als je altijd Edge gebruikt je op de iPhone ook Edge wilt gebruiken. Ik gebruik op mijn iPhone ook regelmatig Chrome aangezien alles synchroniseert met Chrome om de pc. Komt soms echt van pas. (Wachtwoorden, geschiedenis, bladwijzers)

  6. De enige reden waar ik EDGE voor zal downloaden is als het zou uitkomen voor macOS High Sierra.

    Voor maar 1 website: NETFLIX.

    Dat zou betekenen dat ik eindelijk UHD/4K films & series zou kunnen bekijken op mijn Macbook Pro 2017 15″.

    Vraag me niet waarom maar blijkbaar is EDGE de enige browser die dat aankan of ondersteund wordt..

  7. Edge op Windows 10 is een prima browser. Met hele handige functies en snel. Zeker niet te vergelijken met IE

    Omdat ik op mijn werk geen Mac heb en dus ook geen Handoff, lijkt me dit een hele handige toevoeging.

    Je kunt er lacherig over doen, maar voor iPhone + Windows gebruikers is het prima!

  8. Windows gebruiker met een iPhone. Met hart en nieren vind ik Windows beter dan MacOS (qua gebruik). Wanneer en als ik ooit de kans krijg om met een Macbook te werken, wie weet. Maar niks mis met Edge voor iPhone. (Ik ben dan zeker een van die kleine doelgroep mensen … achja, voor ieder wat wils)

  9. En wat denk je van het zicht op bedrijven die werken allemaal met Office 365 dan is Edge daar een mooie toevoeging aan. Ik wil het graag installeren op de S8, S8? Ja zwaar teleurgesteld in het prijsmodel van Apple. IPhone 8 is puur mensen voor de gek houden evenals de X vergelijk die maar eens met de Galaxy s8+ veel betere specificaties voor de helft van het geld.

  10. @Swen: Ik weet niet hoe het jou lukt om €800 opeens te verdubbelen naar €1159? Wil je me dat trucje eens leren?
    Daarnaast weet je toch dat specificaties amper wat vertellen over de daadwerkelijke prestaties van een device? Maar uiteraard ben je vrij om te kiezen welk toestel je neemt! Met of zonder Edge
    Mooie aan Apple vind ik toch dat zij nou net degene zijn die hun prijzen niet idioot omhoog schroeven. Dit in tegenstelling tot andere merken die in de afgelopen 5 jaar soms zelfs zijn verdubbeld in prijs.

    De iPhone X is de ferrari onder de auto’s. Je laat toch ook die Mercedes A klasse niet staan omdat je WEET dat er Mercedes E klasses zijn die 100.000 kosten en dat idiote bedragen vind?

  11. Origineel geplaatst door Rudra
    De enige reden waar ik EDGE voor zal downloaden is als het zou uitkomen voor macOS High Sierra.

    Voor maar 1 website: NETFLIX.

    Dat zou betekenen dat ik eindelijk UHD/4K films & series zou kunnen bekijken op mijn Macbook Pro 2017 15″.

    Vraag me niet waarom maar blijkbaar is EDGE de enige browser die dat aankan of ondersteund wordt..

    Sinds wanneer is een Macbook Pro 4K/UHD? De Pro heeft een resolutie van 2880 x 1800 terwijl een 4K resolutie 3840 x 2160 is.

  12. Ik gebruik hem al niet op Windows 10, laat staan op m’n iPhone. Wat een grappenmakers 😉

  13. Edge is echt een fijne browser voor windows
    Zal hier echt veel gebruik van gaan maken