Nieuwe firmware iPhone OS 3.0 nu beschikbaar via iTunes
iPhone OS 3.0 is vandaag gearriveerd via iTunes. Als je je iPhone op de computer aansluit en op Check for Update klikt, zul je de update automatisch binnenkrijgen. Daarna kun je de update installeren. Welke nieuwe functies in iPhone OS 3.0 aanwezig zijn, heb je de afgelopen weken op iPhoneclub kunnen lezen.
Tijd om meteen te updaten? Niet zo snel! Mensen die een unlock willen uitvoeren, moeten nog even wachten tot vrijdag als ultrasn0w beschikbaar komt. Anderen kunnen meteen op de Update-knop in iTunes klikken, maar lees eerst deze waarschuwingen!
Wat is er zoal nieuw? Dit bijvoorbeeld:
- Tethering: gebruik van je iPhone als modem voor je laptop, zodat je onderweg altijd kunt internetten.
- Knippen, kopiëren en plakken: dit hebben we eerder al eens in een filmpje uitgelegd.
- MMS-berichten.
- Landscape-toetsenbord in alle applicaties.
- Dubbelklikken op de homeknop: vroeger gaf dit toegang tot favorieten en de iPod-functie, vanaf nu ook Spotlight en Camera.
- Zoeken met Spotlight (dit werkt niet alle applicaties).
- Voicememo’s, dankzij de nieuwe applicatie Dictafoon.
- YouTube bevat nu een inlogfunctie.
- Parental Controls: ontwikkelaars moeten nu een leeftijdscategorie invullen voor hun applicaties.
Nog wat andere verbeteringen:
- Notities synchroniseren met iTunes: dit gaat automatisch, steeds wanneer je je iPhone met de computer verbindt.
- Encryptie van iPhone-backups: in het samenvattingsscherm van iTunes is de benodigde knop te zien.
- Safari: verbeterde stabiliteit, link ingedrukt houden om een nieuw tabblad te openen en diverse kleine verbeteringen.
- Automatisch invullen van gebruikersnamen en wachtwoorden.
- Automatisch inloggen bij Wi-Fi-hotspots.
- Zoeken in e-mail, notities en de iPod-inhoud.
- Routenavigatie, bijvoorbeeld met de software van TomTom en Navigon.
- A2DP Bluetooth: mogelijkheid om draadloos via een stereo Bluetooth-headset te luisteren.
- Films en tv-shows downloaden via 3G (maar in de Nederlandse iTunes Store is die content nog niet verkrijgbaar.
- Vijf foto’s gelijktijdig e-mailen.
- In App Purchasing: extra applicaties of virtuele voorwerpen kopen vanuit een applicatie.
- Peer-to-peer-functionaliteit: samen gamen of visitekaartjes uitwisselen dankzij Bonjour.
- Find My iPhone: toont de locatie van je iPhone op de kaart (alleen voor MobileMe-gebruikers.
- Remote Wipe: op afstand wissen van je iPhone (alleen voor MobileMe).
In totaal zijn er 100 vernieuwingen en verbeteringen doorgevoerd in iPhone OS 3.0, dus we zijn hier verre van compleet geweest. Probeer het de komende dagen gewoon uit: iPhone OS 3.0 is via iTunes te installeren.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het is dezelfde versie als de GM gezien het feit dat hij bij mij geen update weergeeft 🙂
Ik heb de 3.0 GM maar geen update in iTunes gezien
Klopt, lees de aanvulling in het artikel. Als je toch de nieuwste versie wilt moet je even op Herstellen drukken (wel eerst backup maken).
In verband met het enorm hoge aantal bezoekers hebben we de website tijdelijk aangepast naar een statische pagina. Op het forum kun/kon je wel gewoon terecht met vragen. Excuses dat daarom niet alle informatie van de website beschikbaar was.
Als je dit leest is alle functionaliteit van de website tot nader order weer beschikbaar. Als de server het door het hoge aantal gelijktijdige bezoekers weer te lastig krijgt, zullen we tijdelijk weer terugschakelen naar de statische pagina.
De reacties blijven tot nader order gesloten. Voor vragen en/of hulp kun je terecht op ons forum.
Alvast bedankt voor jullie begrip!