Zo ziet de nieuwe Philips Hue-app eruit

De nieuwe Philips Hue-app krijgt een ander uiterlijk, zo blijkt uit de eerste screenshots van de betaversie, die momenteel wordt getest.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

Philips is druk bezig om een nieuwe Hue-app te maken, die er anders uitziet dan voorheen. De bevriende website iPhone-ticker heeft al de eerste screenshots. Sinds half februari is er al een halfopen betatest gaande van de Hue-app, waarbij Philips een beperkt aantal testers heeft toegelaten. Eén van hen verstrekte de screenshots, die hieronder te zien zijn.


Philips Hue Beta

Nieuwe Philips Hue-app heeft indeling per kamer

De (helaas Duitstalige) screenshots laten zien dat de Philips Hue-app een opmerkelijk ander uiterlijk krijgt. Omdat bestaande gebruikers klaagden over de onhandige navigatie in de app, heeft Philips dat ook aangepakt. Bovendien krijg je een beter overzicht van de kamers die je in huis hebt gedefinieerd. Achter elke ruimte in huis staat een hoekige schakelaar, met daarbij een kleurentint. In de app is dezelfde dimmerschakelaar te zien, die je ook als fysiek product kunt kopen. Ook kun je de woning delen met anderen en de laatst gekozen lampinstellingen opnieuw toepassen.

Nieuwe Philips Hue-app 2016

Spraakbediening met Siri
Op het scherm voor de Siri-spraakbediening vind je aparte onderdelen voor lampen, scenes en kamers. Siri is alleen te gebruiken als je de nieuwste bridge hebt, met ondersteuning voor HomeKit. Toch krijgen we de indruk dat de HomeKit-functies in de app nog relatief beperkt zijn, waardoor je voor het indelen van je HomeKit-woning bijvoorbeeld nog aangewezen bent op een externe app. Bij concurrent Elgato zit die mogelijkheid al wel in de app.

Het is nog niet bekend wanneer de nieuwe Hue-app beschikbaar komt.

Nieuwe Philips Hue-app 2016

Partnerprogramma
Philips benadrukt ook dat het partnerprogramma ‘Friends of Hue’ lekker doorgroeit. Er zouden nu meer dan 20 lampen en schakelaars zijn toegevoegd en zowel Amazon Echo en Samsung SmartThings zijn van de partij. Ook werkt Hue met meerdere Ambilight tv’s (van Philips zelf). De fabrikant noemt verder nog het Bosch Smart Home-systeem, Logitech en Nest.

Vorig jaar kreeg Philips kritiek omdat bepaalde accessoires van externe fabrikanten opeens niet meer samenwerkten met de Philips Hue-producten. De fabrikant kondigde vervolgens een partnerprogramma aan, waar fabrikanten zich bij moeten aansluiten om te zorgen dat het samenwerkt met Philips Hue. De makers van de meer dan 600 Hue-apps hoeven zich gelukkig niet aan te sluiten bij het partnerprogramma, om hun oplossingen werkend te houden.

Bekijk ook

Philips Hue Dymera buiten op een terras

Alles over Philips Hue-lampen en -accessoires

Philips Hue is slimme verlichting voor in huis die je met je iPhone of iPad kan bedienen. Wat kun je allemaal met Philips Hue, welke lampen zijn er en waar werkt het mee samen? In deze gids lees je alles wat je wil weten over Philips Hue.

Bekijk ook

Woning-app voor HomeKit op de iPhone en iPad.

HomeKit: het complete overzicht voor slimme apparaten in huis

Met Apple’s HomeKit kun je smart home-toepassingen (domotica) makkelijker bedienen vanaf iPhone, iPad en andere Apple-apparaten. Lees alles over Apple HomeKit huisautomatisering.

Informatie

Laatst bijgewerkt
16 maart 2016 om 13:07
Onderwerp
Categorie
Apps

Reacties: 10 reacties

  1. Hier in het begin vh jaar ben ik in mijn woning volledig overgeschakeld naar Philips Hue (LED)-lampen en (dim)-schakelaars. Het instellen naar wens was wat moeilijk maar eens dit gedaan werk alles perfect.

    Er zijn altijd verbeteringen mogelijk dus kijk ik uit naar de nieuwe app. Hopelijk kan men nu de 4 knoppen op de dimschakelaar apart programmeren.

    Verder gebruik ik op de iMac Hue Menu wat tot op vandaag één van de betere programma’s is om op de desktop te gebruiken.

    Hopelijk duurt het beta-programma niet tot 2019 🙂

  2. Mooi ontwerp! Dat werd tijd zeg. Ik werd echt moedeloos van het huidige ontwerp.

  3. Per kamer! Dat is handig! Ik heb Hue in mijn woonkamer, maar gebrek aan het besturen per kamer maakte dat ik geen nieuwe lampen meer heb gekocht.

  4. Ik ben zeer benieuwd naar de nieuwe App. De huidige app is niet heel goed, dus het zal er vast beter op worden. Het gaat mij vooral om het instellen van scenes en automatisering. Ik gebruik de app niet om de lichten aan en uit te zetten. Daarvoor gebruik ik de Tap en Dimmers.

    @William: Waarschijnlijk wist je het al, maar dimmer instellen zoals jij dat wilt (en zelfs uitgebreider) kan met iConnectHue.

  5. iConnectHue is voor de TAP-remote denk ik. Alvorens voor de app te betalen wil ik wel zekerheid dat deze ook voor de Hue Dimmer werkt. Anders wacht ik wel eventjes op de nieuwe (gratis) Hue app.

  6. Hebben ze bij Philips al het licht gezien vwb automatisch aan gaan bij schemer in de nieuwe app?

  7. @William: iConnectHue werkt met Dimmer en Tap. Ik heb de app lang geleden al gekocht (nog voor er sprake was van dimmers en taps) en heb nog geen moment spijt gehad. Wat Philips nu aankondigt, kan al jaren met iConnectHue. Verschillende kamers, groepen maken, timers, acties kiezen bij knoppen (je kan meerdere acties per knop, of opeenvolgende acties: bvb druk op 2 = lichten in de gang aan, nog een druk op 2 = lichten in de gang uit), je kan bij de dimmer verschillende acties instellen voor lang drukken en kort drukken, je kan acties maken aan de hand van zonopgang en zonsondergang én daarbij ook een offset instellen,…

  8. Origineel geplaatst door Karst
    Hebben ze bij Philips al het licht gezien vwb automatisch aan gaan bij schemer in de nieuwe app?

    Wil je zeggen dat dat dan niet kan? lijkt mij een basisfunctie voor een intelligente lamp, nee?

  9. @tom: via https://ifttt.com/hue wil het wel. Echter moet je er rekening mee houden, dat zulke dingen leuk zijn. Maar je lichten niet automatisch aangaat wanneer het gaat regenen of enorm bewolkt is.

    Ik heb zelf een stukje software geschreven, dat wanneer ik film ga kijken en de film afgelopen is of op pauze is gezet dan via de webcam een foto wordt genomen van de kamer (muur dus). Om de belichting van de kamer te meten, op het moment dat het onder een x percentage zit, gaan de lichten automatisch aan 🙂

    Maar helaas zitten zulke dingen er niet standaard in. Je zou zoiets ook zelf kunnen maken met homewizard geloof ik

  10. Origineel geplaatst door Karst
    Hebben ze bij Philips al het licht gezien vwb automatisch aan gaan bij schemer in de nieuwe app?

    Origineel geplaatst door tom
    Wil je zeggen dat dat dan niet kan? lijkt mij een basisfunctie voor een intelligente lamp, nee?

    Dat kan ook met een halogeenlampje van IKEA of Praxis. Er zijn zat lampen met een lichtsensor of bewegingsensor. Dat maakt een lamp niet intelligent. Je kunt Hue wel koppelen (IFTTT) aan de weerapp om er voor te zorgen dat je lampen aan gaan bij zonsondergang.