NL-Alert vanaf nu standaard ingeschakeld op de iPhone

Vanaf nu hoeven iPhone-gebruikers niets meer te doen om NL-Alert in te schakelen. Sinds iOS 12.2 is de functie namelijk standaard ingeschakeld.
Benjamin Kuijten -

Eens in de zoveel tijd test de overheid het NL-Alert alarmsysteem. Op maandag 3 juni 2019 wordt er weer een nieuw controlebericht verzonden. De kans is groot dat je dit bericht automatisch krijgt, want alle iPhones met de meest recente iOS-versie zijn automatisch voorbereid om het bericht te kunnen ontvangen.

NL-Alert nu standaard ingeschakeld op iPhone

Eén keer per half jaar test de overheid via een NL-Alert controlebericht het systeem voor noodsituaties. Voorheen was het nodig om NL-Alert op je iPhone in te schakelen, maar dat hoeft nu dus niet meer. Iedereen die op iOS 12.2 of nieuwer zit, ontvangt standaard alle noodberichten van de overheid die relevant zijn voor zijn of haar locatie.

Bekijk ook

NL-Alert juist ontvangen.

Vandaag is er om 12:00 uur weer een NL-Alert controlebericht: ook op je iPhone

NL-Alert instellen op je iPhone is heel gemakkelijk. Met de stappen in deze tip check je of jij de controleberichten en de noodmeldingen van NL-Alert goed kunt ontvangen.

Je kunt dit zelf checken door op je iPhone te gaan naar Instellingen > Berichtgeving. Onderaan staat een schakelaar Noodmeldingen. Deze staat nu dus bij iedereen aan. Wil je dit om wat voor reden dan ook liever niet, dan kan je het alsnog uitschakelen. Het voordeel dat het bij iedereen standaard ingeschakeld is, is dat meer mensen het bericht krijgen zonder iets te hoeven doen. Bij andere fabrikanten is het al langer zo dat NL-Alert standaard ingeschakeld is.

Het volgende NL-Alert testbericht is dus op maandag 3 juni, om 12:00 Nederlandse tijd. Je krijgt rond dat tijdstip automatisch een bericht op je iPhone met daarin de melding dat je het testbericht goed ontvangen hebt. Bij de laatste test van december hebben 11 miljoen mensen het bericht ontvangen.

Bekijk ook

NL-Alert noodmelding testbericht op iPhone.

NL-Alert controlebericht op 5 juni om 12:00 uur

Vandaag, op maandag 5 juni, wordt er weer een controlebericht van NL-Alert verzonden. Om 12:00 krijgt iedereen die zijn of haar telefoon juist ingesteld heeft, een testbericht. Is jouw iPhone goed ingesteld?

Informatie

Laatst bijgewerkt
28 mei 2019 om 11:18
Onderwerp
Categorie
Diensten

Reacties: 17 reacties

  1. ………Onderaan staat een schakelaar Noodmeldingen. Deze staat nu dus bij iedereen aan.

    Vele iOS versies geleden heb ik die functie uitgezet, en die staat nog steeds uitgeschakeld. Bij iOS updates wordt het dus niet standaard ingeschakeld. Dit nagekeken op een iPhone 7 en iPhone X met laatste iOS updates.

  2. Voorheen had deze functie best wat impact op de batterijduur, is dit inmiddels beter?

  3. Origineel geplaatst door dirk.1957
    ………Onderaan staat een schakelaar Noodmeldingen. Deze staat nu dus bij iedereen aan.

    Vele iOS versies geleden heb ik die functie uitgezet, en die staat nog steeds uitgeschakeld. Bij iOS updates wordt het dus niet standaard ingeschakeld.

    Nou aan deze kant toch wel gebeurt,had hem ook uitgezet tijden geleden en na deze topic toch even gecheckt en toch stond hij nu aan…

  4. Ik had ‘m ook altijd uit.. en nu ineens aan inderdaad. Gelijk ook weer uitgezet trouwens.

  5. Gisteren update naar 12.3.1 gedaan, staat nog steeds uitgeschakeld. Volgens mij sinds t begin eenmalig uitgeschakeld, omdat het zo’n batterij vreter zou zijn. Is dit inmiddels verbeterd?

  6. Stond en blijft uit.

  7. Behalve vandaag dan!! Noodoproep faalt weer eens bij brand in vlaardingen iphone 8 ios 12.3.1 geeft geen melding door… Jammer joh!! Klasse overheid!!

  8. Goed dat ik dit leest want volgende week is het weer feest, even kijken of het nog steeds uit staat.

  9. @dirk.1957: Het wordt wel weer aangezet. Heb het ook nagekeken. Zowel op mijn iPhone SE met iOS 12.4 beta en 8 plus met 12.3.1 stond het weer aan (terwijl echt uit had staan).

  10. @Bobski:

    Volgens mij nog niet. Apple geeft ook aan dat het invloed kan hebben op de batterijduur

  11. Origineel geplaatst door Dennis
    @dirk.1957: Het wordt wel weer aangezet. Heb het ook nagekeken. Zowel op mijn iPhone SE met iOS 12.4 beta en 8 plus met 12.3.1 stond het weer aan (terwijl echt uit had staan).

    Voor jou nog eens nagekeken: stond uit en blijft uit ! Schijnt willekeurig omgeschakeld te worden lijkt mij

  12. @dirk.1957: Zou kunnen. Net op mijn oude iPhone 6s gekeken, en daar bleek ook weer aan te staan.

  13. Indertijd de schakelaar uitgezet vanwege
    het hoge Batterijgebruik

  14. Bij mijn iPhone SE staat de stroomvreter nog steeds uit, na de meest recente update. Dus hoef de stroomvreter ook niet weer uit te zetten.

  15. Bij mij heeft de melding het zegge en schrijve één keer gedaan. Alle andere maanden krijg ik geen bericht terwijl ik buiten de sirenes hoor. En de melding staat wel aan…
    Geen idee wie er zo knoeit.

  16. @dirk.1957: ik heb alles korrekt ingesteld maar niks ontvangen

  17. Alles goed ingesteld op mijn iPhone x , geen melding ontvangen. Ondanks de nieuwe update.