De app van de publieke omroep om programma’s mee terug te kijken of live naar de zenders van de NPO te kijken, heeft een update gekregen. Met ingang van versie 6 is het design op de schop gegaan. Zo vind je nu onderaan het scherm meerdere menuknoppen, waardoor de NPO het schuifmenu in de ban gedaan heeft.
NPO-app met tabbladen en toestelaanpassingen
Niet alleen LinkedIn heeft vandaag het schuifmenu vaarwel gezegd, want ook de NPO-app is overgestapt naar vijf knoppen onderaan het scherm. Aan de onderkant vind je nu knoppen om mee te navigeren: Start, Kort, Gemist, Live en Meer. Op de iPad zijn deze knoppen naar de linkerzijkant verplaatst, of je nu in portret- of landschapsweergave bekijkt.
Bij Start vind je geselecteerde programma’s en fragmenten die de laatste dagen door de Nederlandse Publieke Omroep uitgezonden zijn. De programma’s zijn weergeven in een verticaal scrolbare lijst. Bij Kort worden fragmenten gegroepeerd die volgens de NPO het kijken waard zijn.
Het hart van de app zit hem echter in het Gemist-gedeelte. Je kunt hier selecteren op meest bekeken of een bepaalde dag, terwijl een alfabetische lijst van programma’s ook nog steeds mogelijk is. Kijk je graag live-tv via de app, dan is dat ook mogelijk onder het bijbehorende aparte kopje. Verder is ook de gids verbeterd met een duidelijkere weergave en tonen programmapagina’s nu veel meer relevante content. De Kijk later-optie is met deze release helaas verdwenen.
Als laatste is de app eindelijk bijgewerkt voor de grotere schermen van de iPhone 6(s) en iPhone 6(s) Plus. Hierdoor hoef je niet meer naar een opgeblazen toetsenbord te kijken. Een app voor de nieuwe Apple TV is zoals verwacht nog niet beschikbaar. Voorlopig moeten we dan ook nog gebruikmaken van AirPlay, al zijn er wel enkele onofficiële apps via een omweg te downloaden, zowel voor terug- als live kijken.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Waar blijft de NPO app voor de TV???
Mooi. Nu nog in HD streamen.
@Chris: In HD uitzenden zal zeker niet gaan gebeuren omdat ze willen dat je de app kijk dan gaat aanschaffen. Daar kun je wel in HD kijken maar kost je weer behoorlijk veel geld.
Om in HD te kijken moet je NLziet nemen en dus betalen.
Het jan zijn dat uk een beetje in de war ben, maar wat is nou nog de functie van Mijn NPO zonder sync tussen apparaten naar een Mijn NPO account ?
Nou inderdaad. Die synced dus niet via iCloud??
Ik gebruik de nep-app’s, met dank aan iCulture, en vind die geweldig! Nou ja, beeldkwaliteit niet, maar bv Uitzending gemist, veel beter dan de versie van Ziggo!
Ze zeggen dat dat een budgetkwestie is … maar nu blijkt er dus wèl budget voor een puur cosmetische ingreep in de iOS app ?!? 😡
Oppervlakkig wereldje daar in ’t Gooi zo blijkt maar weer ‘s, gaan ècht voor de looks ipv de inhoud. 😝
Wat vreemd. Zie net dat hij splitscreen ondersteunt. Staat niet in de releasenotes (toch?)
Wel slide-over en 50-50 splitscreen, maar geen PiP !?
Als er nou één app is waarbij PiP nuttig zou zijn is het deze wel. En slide-over en 50/50 laten zien dat de schaling van video het probleem niet is.
Jammer, hoop dat dat de volgende update alsnog meekomt…