Onscherpe Street View-afbeeldingen toch zichtbaar op iPhone
Google blijkt een fout te hebben gemaakt bij het weergeven van Google Street View-afbeeldingen in Duitsland. Straten en huizen die op verzoek van gebruikers onscherp waren gemaakt, kwamen op de iPhone en iPad toch haarscherp in beeld. Google had afspraken met de Duitse DPA gemaakt dat bepaalde huizen onherkenbaar in beeld gebracht zouden worden. Eerder waren er al bezwaren geuit tegen het in kaart brengen van de Duitse steden met behulp van Street View. In Duitsland is relatief veel aandacht voor privacybezwaren; de Duitsers konden daarom vooraf al aangeven, dat ze hun huis niet-herkenbaar op de foto wilden hebben. Google zou dan zorgen voor digitale vervaging.
DPA eiste van Google dat zij de ruwe beelden vernietigden, maar Google was van mening dat het niet nodig was, omdat het systeem van vervaging waterdicht zou zijn. Dat blijkt nu niet het geval: DPA concludeert dat het ruwe materiaal nog gewoon aanwezig is. Het probleem beperkt zich tot vijf Duitse steden, waarvan de afgelopen week de eerste beelden in Google Streetview verschenen.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Google heeft meerdere apps en diensten die voor Apple-gebruikers interessant zijn. Bekende apps zijn Google Maps, de Google Assistent en Gmail. Bekijk in deze lijst wat Google zoal doet voor mensen met een iPhone, iPad of Mac.

- Alle Google-apps voor iPhone en iPad
- Alles over Google Maps
- Gmail instellen op iPhone en iPad
- Google Home: alles over de slimme speaker van Google
- Haal meer uit Google Foto's
- Haal meer uit Google Drive
- Haal meer uit Google Maps
- Google-account: controleer welke apparaten toegang hebben
- Alles over Google Home en Google Nest
- Google Assistent
- Alternatieven voor Google-diensten
welke app is dit dan?
gewoon de standaard maps app.
wanneer je de speld plaatst en op het icoontje drukt krijg je streetview ervoor.
@jordy: gewoon de kaarten applicatie. (standaard app op je iPhone/iPod touch/iPad)
He, vet! in Duitsland worden de huizen in de kaart modes in ‘3d’ ziet (Bekijk plaatje). Zou dit ook in NL komen?
@hoi: hoop t is wel gaaf!
Kan je dit in Nederland ook opgeven dan?!
Zou op zich wel fijn wezen want het schend inderdaad wel redelijk je privacy.
ligt het aan mij of werkt google streetview in berlijn en munchen niet op mijn iphone?
Hoe schend dit precies je privacy? Als ik langs iemands huis rij met m’n fiets, ben ik dan ook bezig met het stelselmatig inbreken op de privacy van mensen?
@Martijn: dit schend je privacy dus totaal niet, het laat alleen adressen zien als ik langs loop en zie waar de kastanjelaan ligt dan breek ik tog ook niet in op hun privacy
Inbreuk op privacy, pffff wat kunnen mensen weer zeuren zeg. Wat boeit het nou dat iemand je voorgevel in street view kan zien. Als ik voorbij rij in de auto zie ik het toch ook? Ben dan ook consequent en hang dan een groot stuk wazig plastic voor je huis als je zo gesteld bent op je privacy.
Wazige mensen, die Duitsers.
@rens.. Van mij hoeven onbekenden niet te weten waar mijn huis staat hoor. Dat gaat helemaal niemand wat aan!
@ Noah
Onbekenden kunnen toch ook niet weten waar je huis staat?
Ik weet niet eens wie jij bent Noah, dus hoe zou ik moeten weten waar je huis staat?
Telefoonboek + Google, en binnen 2 minuten weet ik waar je woont? En als ik dan je huis niet mag zien via Google Maps, rij ik toch gewoon heen als ik dat zo graag wil?
Er is nogal een verschil tussen iemand die langsrijd, en de potentieel miljarden aardbewoners die een blik kunnen werpen.
En waarom zou iemand die iets niet wil moeten toegeven op iemand die iets wel wil?
Ik heb het bij ook laten blokkeren. Puur omdat ik vind dat Google op zoveel mogelijk gebieden de privacy probeert te omzeilen voor eigen gewin.
@Anonymous:
Google is geïnteresseerd in jou huis? In de hoop er reclame op te maken?