Opinie: Waarom Apple’s TV+ (nog) geen volledige line-up nodig heeft

Apple's videodienst TV+ gaat later dit jaar van start. Apple belooft vooral kwaliteit en legt minder de focus op een enorm aanbod. Ben je bang dat je nu moet kiezen tussen Netflix of Apple's eigen dienst? Geen nood, want het moment dat je voor het eerst moet betalen volgt waarschijnlijk pas veel later.
Benjamin Kuijten -

Apple’s aankondiging van de videodienst TV+ werd dit voorjaar met gemengde gevoelens ontvangen. Aan de ene kant zagen we grote namen zoals Oprah Winfrey en Steven Spielberg, die allemaal bezig zijn met hun eigen exclusieve content. Aan de andere kant is er nog maar weinig beeldmateriaal, iets wat nogal vreemd is voor een dienst die volledig draait om videocontent. Toch maak ik me nog niet zo veel zorgen over het beperkte aanbod dat Apple voor haar dienst in de pijplijn heeft.

Waarom Apple nog geen volledige line-up nodig heeft voor TV+

Om te beginnen is het goed om te weten dat er nog veel onduidelijkheid is rondom Apple TV Plus. Er is nog geen compleet overzicht van wat er bij de start beschikbaar is en we weten nog niet hoeveel we ervoor moeten betalen. Wel heeft Eddy Cue al gezegd dat Apple mikt op kwaliteit en niet zoveel mogelijk shows erop zet. Als we naar de eerste selectie kijken van shows die Apple aangekondigd heeft, loop je misschien niet meteen warm. Zeker niet als je dit vergelijkt met de grote hoeveelheid aan content die Disney+ aan gaat bieden.

Disney heeft een rijke bibliotheek van klassiekers en oude films, die binnenkort allemaal bij Disney+ te vinden zijn. Je weet daarom meteen wat je aan Disney hebt. In Amerika komt er zelfs een bundel van Disney+ en de Amerikaanse diensten ESPN+ en Hulu, voor ‘slechts’ $12,99. Dat voordeel heeft Apple niet, want Apple TV+ moet het nog helemaal op eigen kracht doen. Dat maakt het echter ook meteen aantrekkelijk, omdat Apple extra zijn best moet gaan doen om kijkers te overtuigen.

Tim Cook en Oprah

Als je kijkt naar Apple’s andere diensten (Apple Music en Apple News+), kun je er wel vanuit gaan dat TV Plus een proefperiode krijgt. Bij Apple News+ is dit één maand, terwijl je Apple Music drie maanden lang onbeperkt kan gebruiken. Het zou mij niets verbazen als Apple voor TV+ eveneens een proefperiode van drie maanden aanbiedt. Dit geeft je als kijker genoeg tijd om het complete aanbod te bekijken, terwijl Apple de tijd heeft om nieuwe shows af te ronden en geleidelijk uit te brengen.

Het voordeel is dan ook meteen dat je niet direct al hoeft te beslissen of je de dienst zijn geld waard vindt. Apple’s Luca Maestri hintte er onlangs al naar dat we op een gegeven moment voor de dienst moeten betalen. Hoeveel dat gaat zijn is nog de vraag, maar ik verwacht niet dat Apple hier de hoofdprijs voor vraagt.

Bekijk ook

Snoopy in Space trailer.

Snoopy gaat de ruimte in voor Apple TV+

Snoopy vindt ook zijn weg naar TV+, de aankomende videodienst van Apple. Het is één van de eerste tekenfilmseries die bij Apple’s streamingdienst te zien is en de eerste trailer toont een glimp van de avonturen.

Geen Netflix-concurrent
Persoonlijk zit ik ook niet te wachten op een directe concurrent voor Netflix. Netflix hebben we al voor het grote aanbod van aangekochte en eigen films en series. Apple kan zich wat mij betreft daarom beter onderscheiden met eigen unieke content, zonder een tweede Netflix te willen zijn. Als we kijken naar de vooraankondiging, lijkt Apple dat zelf ook in te zien.

Op den duur hopen we natuurlijk wel dat Apple een stevige catalogus opgebouwd heeft, zeker op het moment dat je echt voor de dienst moet gaan betalen. Met eigen unieke content kan Apple zich goed onderscheiden van bijvoorbeeld Netflix en Disney+, maar bij de start neem ik ook genoegen met een wat beperkter aanbod.

Meer details over TV Plus verwachten we tijdens Apple’s september evenement. Tijdens dit evenement onthult Apple ook de volgende generatie iPhones. Er is nog geen datum voor het iPhone-event van 2019 aangekondigd. Op basis van voorgaande jaren denken we dat dit op 10 september is.

Wat vind jij? Ben jij van plan om een proefperiode van TV+ te proberen? Of lijkt het je helemaal niets op basis van wat we nu gezien hebben? Laat het ons weten in de reacties.

Bekijk ook

Apple TV-app

Apple TV+: alles over de films en series van Apple’s videodienst

Apple TV+ is Apple’s eigen streaming videodienst. Wat is zoal het aanbod van Apple TV Plus en welke films en series kun je kijken? Lees hier alles over Apple TV+, de streamingdienst van Apple.

Reacties: 9 reacties

  1. Ik heb nu een abonnement op Videoland en wacht nu op de streamingdienst van Disney.

  2. Voorlopig zie ik het nog niet als serieuze optie. Ik zou niet weten met wat voor content ze komen. Ik heb Netflix al een paar jaar en daar heb ik meer dan genoeg aan.

  3. Laten we afwachten of dit überhaupt uitkomst in Nederland. In Amerika, Engeland en Duitsland hebben ze al jaren TV series in deiTunes store, deze optie is ook niet beschikbaar in Nederland.

  4. Ik zou me niet blindstaren op de lage bundelprijs. De verwachting is dat deze heel snel naar de $20 per maand gaat. Het voordeel van de Disney+ bundel is dat je er ESPN+ bij krijgt en dat zal waarschijnlijk in Nederland heel veel Ziggo Sport klanten gaan kosten. ESPN+ heeft namelijk SkyF1HD in haar programma en niet alleen de 720p, 1080p maar tevens 2160p stream van alle Formule 1 races met uitstekend commentaar. HULU+ is helaas de advertentie-versie met stereo-geluid. Alleen de HULU+ 4K series worden uitgezonden met Dolby Digital Plus (en soms Dolby Atmos). De HULU versie zonder advertenties zal waarschijnlijk extra gaan kosten in de toekomst.
    Ik hoop zelf dat er een bundel gaat komen met Disney+, Amazon Prime, CBS ALL ACCESS en Apple+ of dat er een slimme 16 of 17 jarige een webbased service of app bouwt.

  5. Als ik al een proefperiode zou nemen doe ik dat zeker niet bij de start. Dan wacht ik liever tot het aanbod groter is en ik echt goed kan beoordelen of het me waard is.

  6. Ik hoop ook dat Apple haar trouwe klanten beloont.
    We kopen met z’n allen vast en zeker meer dan 1 product van Apple en sommigen nemen ook nog diensten af, zoals betaalde iCloud en/of Apple Music. Ik hoop dus dat Apple iets aanbiedt van: all-in = voordelig. Of Music + TV samen 1 prijs (kleine meerprijs naast alleen Music-abonnement)

  7. Origineel geplaatst door MELK
    Ik zou me niet blindstaren op de lage bundelprijs. De verwachting is dat deze heel snel naar de $20 per maand gaat. Het voordeel van de Disney+ bundel is dat je er ESPN+ bij krijgt en dat zal waarschijnlijk in Nederland heel veel Ziggo Sport klanten gaan kosten. ESPN+ heeft namelijk SkyF1HD in haar programma en niet alleen de 720p, 1080p maar tevens 2160p stream van alle Formule 1 races met uitstekend commentaar. HULU+ is helaas de advertentie-versie met stereo-geluid. Alleen de HULU+ 4K series worden uitgezonden met Dolby Digital Plus (en soms Dolby Atmos). De HULU versie zonder advertenties zal waarschijnlijk extra gaan kosten in de toekomst.

    Ik hoop zelf dat er een bundel gaat komen met Disney+, Amazon Prime, CBS ALL ACCESS en Apple+ of dat er een slimme 16 of 17 jarige een webbased service of app bouwt.

    ESPN gaat echt niet in Nederland aangeboden worden.
    En Hulu ook niet.
    Heeft met uitzendrechten te maken.
    Dus als Disney+ naar Nederland komt zal het alleen Disney plus zijn.

  8. Wel apart dat AppleTV+, Netflix, lineaire tv en de bioscoop geen concurrenten zijn. Ze strijden alleen (met Oprah Winfrey en Spielberg) om dezelfde kijkers ?

  9. Apple had beter met Disney samen gaan werken. Disney heeft de content, Apple heeft .. ja wat heeft apple eigenlijk dat Disney niet heeft?