De Oval Sensor maakt allerlei voorwerpen in je huis slimmer
Oval Sensor
De Oval Sensor is een sensor die andere producten ‘slim’ kan maken. De alles-in-een sensor is in staat om beweging, licht, temperatuur, water en luchtvochtigheid te meten. Je plakt de sensor op een apparaat of voorwerp en via de app kun je alles in de gaten houden. Zo kun je niet-slimme apparaten of objecten geschikt maken voor bediening op afstand.
https://www.kickstarter.com/projects/meetoval/oval-make-anything-smarter
Kies een plek en pas de sensor hierop aan
Wanneer je de sensor op een goede plek hebt gehangen, kun je hem via de app activeren. De Oval Sensor begint dan direct met meten. Je kunt zelf kiezen welke sensoren je wilt gebruiken. Wanneer de sensor bijvoorbeeld in de badkamer hangt, kan het handig zijn om de luchtvochtigheid in de gaten te houden.
Meldingen ontvangen
Ook kun je instellen wanneer je een melding wilt ontvangen en ook wie de melding krijgt. Er zijn maximaal twaalf mensen die een melding kunnen ontvangen. Dit is vooral handig wanneer je met meerdere mensen in een huis woont. Je kunt kiezen uit een notificatie op je telefoon, e-mail of telefoontje.
Echo, Google Home en IFTTT
De sensoren werken via een hub, de zogenaamde Oval Gateway, die ze met het internet verbindt en ze werken samen met de Echo of Google Home speaker. Op die manier kun je spraakcommando’s geven aan de kleine sensoren. Via IFTTT kun je de Oval ook samen laten werken andere slimme apparaten als Nest of je verlichting. De sensor is helaas niet voorzien van HomeKit-ondersteuning.
Kickstarter project
Via Kickstarter is het bedrijf achter de sensor geld aan het inzamelen. Wanneer je geïnteresseerd bent in deze slimme sensoren zul je nog wel even geduld moeten hebben. De verwachting is dat ze vanaf november dit jaar verzonden kunnen worden. Voor ongeveer €85 ontvang je het starterspakket waar de Gateway en één sensor in zitten.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- 'Apple komt met eigen Beats-oplaadkabels': nuttige toevoeging of niet? (27-03)
- 'IKEA werkt aan BILRESA: dubbele knoppen met Matter en Thread voor je smart home' (27-03)
- Philips Hue komt met een eigen videodeurbel: zo gaat deze eruit zien (24-03)
- Nanoleaf nu met Ambilight-alternatief voor je computerscherm (19-03)
- Gerucht: 'Sonos schrapt Apple TV-concurrent (en dat heeft grote gevolgen)' (13-03)
Smart Home
Maak van je huis een smart home met allerlei slimme accessoires. Dit kunnen bijvoorbeeld slimme lampen, slimme deursloten, speakers, slimme stekkers, AirPlay-televisies en andere connected apparaten zijn. Door deze te automatiseren en met elkaar samen te laten werken, kun je je huis op een slimme manier inrichten, bijvoorbeeld met HomeKit. Ontwikkelingen zoals Thread en Matter zorgen voor een beter bereik en beter samenwerken tussen de verschillende protocollen.

- Smart Home special
- HomeKit: het complete overzicht
- HomeKit-producten kopen in Nederland
- Alles over Philips Hue
- Alles over Aqara smart home-apparaten
- Eve: accessoires voor HomeKit
- Tado: alles over slimme thermostaten en meer
- Netatmo: alles over dit smart home-merk
- IKEA Tradfri-lampen en accessoires
- Slimme verlichting
- Wat is Matter?
- Matter FAQ
- Thread voor smart home
Best duur. Ruuvi doet volgens mij hetzelfde en voor wat minder geld heb je er 3. 😄
Maar 1 zo’n ding en een hub voor die prijs? Had echt wel goedkoper gekund.
Vreemd, hier gewoon te koop.
“Ships within 1 week”
Xiaomi heeft een hele lijn aan Domotica sensoren en actoren. Verbazingwekkend goed spul (via AliExpress )
Geen HomeKit ondersteuning? Kom op zeg.
@Wim: De 1.0 versie is al te koop. De kickstarter is voor een nieuwe versie van de sensor.
@Loe: Er staat wel dat ze bezig zijn met HomeKit-ondersteuning.
Persoonlijk vind ik het toch vrij duur… Zelfs met de kickstarterkorting…
Het idee dat door alles in de gaten te houden je leven beter wordt, is volgens mij inherent tegenstrijdig daarmee. Zalig zijn de onwetenden. Niks weten over luchtvochtigheid (sowieso, who cares?!) maakt je gelukkiger dan weten wat ideaal is, daar de apparatuur op af moeten stemmen, moeten reageren als de luchtvochtigheid te hoog of te laag is. Wat een gedoe.
Zelfde geldt in mijn ogen ook voor mensen die de hele dag met een stappenteller om hun pols lopen. Ben je gelukkiger, fitter, etc. dan voor die apparaten überhaupt bestonden? Toegevoegde waarde is dus nul, toegevoegd gedoe is honderd.
@Mark: Hier ben ik het helemaal mee eens! Ik heb een Apple Watch en ik werd er niet vrolijk van. opzich sport ik 3x per week, maar wel meer krachttraining dan cario, ik krijg m’n ringen daarom niet gevuld. Ook de slaapmeting brengt meer ongeluk dan dat ik er geluk van heb. Ik ben een niet heel goede slaper. Heb ik eens een goede nacht, vindt mijn horloge nogsteeds dat ik ondermaats slaap. Het is afgestemd op ‘de perfecte’ wereld, maar vergeet dat eigenlijk niemand perfect is. De ene week beweeg ik meer dan de andere en gemiddeld is het best okay. Maar het horloge wil me steeds maar weer in de benen hebben. Nu ligt ie in de kast! Ook vwb de Elgato Eve… een leuk hebbedingetje. De eerste weken iedere dag bekijken. Luchtkwaliteit schommelt en blijft eigenlijk altijd wel goed, temp en luchtvochtigheid dalen en stijgen met toenemen of afnemen van temp. Na een paar weken werd m’n interesse al minder. Als ik er nu eens naar kijk, zijn of de batterijen op, of ik heb zolang niet gekeken dat het minuten lang duurt om alle data van de afgelopen dagen binnen te halen. Niets voor mij dus… leuk voor even!
Wat kun je bedienen dan? Volgens mij kun je alleen maar meten.