Pampers gaat met Lumi babyluiers slimmer maken
Lumi by Pampers
Als er één bevolkingsgroep is die blootstaat aan constante metingen, dan zijn het babies wel. Ouders registreren met gepast fanatisme het gewicht, de lengte en de andere mijlpalen van hun kind. Vaak worden ook slaap- en voedingstijden nauwkeurig in een dagboek vastgelegd. Of je dat wil uitbesteden aan een fabrikant, die de data wellicht gaat hergebruiken, is een persoonlijke kwestie. Maar het kan wél: met ‘Lumi by Pampers’ wil de luierfabrikant digitaal gaan. Je kunt met Lumi de voedingsgewoontes, het luiergebruik, slaapgedrag en belangrijke hoogtepunten van je kind vastleggen en trends ontdekken. Daarbij krijg je persoonlijke inzichten over de ontwikkeling.
Procter & Gamble werkt daarvoor samen met en team van baby-experts en met Xaviera Plas van The Wonder Weeks (dochter uit het Oei ik groei-imperium), met de bedoeling dat je een beter begrip krijgt van de ontwikkeling van je baby. Daarvoor moet je baby wel geobserveerd worden en vandaar dat het systeem ook een camera bevat.
Die camera legt beelden in 1080p resolutie vast en beschikt ook over nachtzicht, zodat je in het donker kunt zien of je baby in de juiste houding ligt. De camera kan ook luchtkwaliteit en temperatuur in de babykamer meten. Daarnaast meldt het systeem als er een natte luier wordt gedetecteerd, zodat je weet dat het weer tijd is om te verschonen.
De nadruk op slaap heeft ermee te maken dat de ontwikkeling van de hersenen volgens Pampers het snelst plaatsvind tussen de leeftijden 0 en 3 jaar, en vooral tijdens het slapen. Met ‘Today at a Glance’ zie je in een oogopslag hoe de dag is verlopen. Je hoeft er als ouder zelf niet zoveel voor te doen: alles aansluiten en installeren en vervolgens via de app alle cijfers bekijken. Alles draait er natuurlijk om de bezorgdheid van kersverse ouders weg te nemen en met een dergelijk systeem zou dat best kunnen helpen – maar lees wel eerst even de gebruikersovereenkomst voordat je Pampers-fabrikant Procter & Gamble loslaat op je baby.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Nanoleaf Pegboard Desk Dock: slimme verlichting én organisatie voor je bureau (16-04)
- Beats heeft nu ook eigen oplaadkabels: nuttige toevoeging of niet? (15-04)
- Nieuwe Chipolo POP is een kleurrijk AirTag-alternatief met twee grote voordelen (15-04)
- Robotstofzuigers werken nu met HomeKit: dit zijn de eerste ondersteunde modellen (02-04)
- 'IKEA werkt aan BILRESA: dubbele knoppen met Matter en Thread voor je smart home' (27-03)
De iPhone en iPad voor kinderen
De iPad en iPhone zijn ook leuk voor kinderen. Met deze artikelen zorg je dat kinderen ze veilig kunnen gebruiken, met onder andere informatie over delen met gezin, ouderlijk toezicht, tijdslot instellen en leuke apps vinden. En met Schermtijd beperk je de tijd die kinderen (of jijzelf) kunnen doorbrengen op de iPhone en iPad. Ook lees je hoe je een Apple ID voor kinderen kunt aanmaken.

- Ouderlijk toezicht gebruiken
- Schermtijd op iPhone en iPad
- Applimieten instellen in Schermtijd
- Begeleide toegang gebruiken
- iPad-gebruik van kinderen beperken
- Geschikte apps voor oudere iPad zoeken
- Leerzame programmeerapps voor kinderen
- Tijdslot voor kinderen instellen op iPhone en iPad
- Thuisknop blokkeren op de iPad
- iPad-apps filteren op leeftijd
- iPad kindveilig maken met beschermhoezen
- Apps voor kinderen tijdens lange autoritten
- Meldingen uitschakelen op een gezamenlijke iPad
- In-app aankopen uitschakelen
- Alles over Delen met gezin
- Apple ID voor kinderen
En toch moeten we de luier nog zelf verschonen😉?? Naar mijn mening gaat dit wel erg ver. Een ouder moet zelf de baby (kunnen) controleren en dit niet uitbesteden aan slimme apparatuur want wat nu als het een keer kapot gaat of het meestal niet echt super netwerk houdt er mee op? Dan breekt de paniek uit omdat ze het zelf niet meer weten of snappen (De baby huilt, HELP!!!)
De pampers van tegenwoordig absorberen zelfs te goed. Kinderen hebben er zo weinig last van dat ze zelfs minder snel zindelijk worden.
Ik ben echt van de gadgets. Alles met domotica en andere snufjes maar dit gaat mij zelfs te ver…
Op naar de digitale baby. Eerst natuurlijk data verzamelen over deze koters. Maar dan ….
@Juan: even Siri vragen
Hey Siri, mute de baby!
Maar ze heeft een volle luier..
IK ZEI MUTE DE BABY!
/disclaimer, ik heb geen kinderen…