Apple krijgt patent op Apple Pencil voor iPhone

De Apple Pencil kan binnenkort ook op de iPhone werken. In een toegewezen patent beschrijft Apple het gebruik op de iPhone en andere apparaten.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

Het Amerikaanse patentbureau heeft deze week een patent toegewezen aan Apple, waarin gebruik van de Apple Pencil op een iPhone wordt omschreven. De huidige Apple Pencil werkt alleen op de iPad Pro-modellen, omdat er een bepaalde laag met sensoren onder het scherm nodig is. Bij huidige iPhones ontbreekt die laag.


Apple Store: workshop met iPad Pro en Apple Pencil

Patent voor Apple Pencil en iPhone

Het patent met nummer 9.658.704 beschrijft apparaten en methoden voor bedienen van een gebruikersinterface met een stylus. Daaruit is af te lezen dat een toekomstige Apple Pencil op diverse apparaten met touchsceen kan werken. Daarvoor zijn één of meer sensoren nodig. De Apple Pencil kan bijvoorbeeld worden gebruikt op een draagbaar communicatie-apparaat zoals een iPhone, iPod touch of iPad door gebruik te maken van technologie die er momenteel al in zit. Uit de tekst van het patent krijg je sterk de indruk dat toekomstige Apple Pencils op veel meer apparaten gaan werken en dat je het ook voor meer toepassingen kunt gebruiken. Niet alleen voor tekenen, maar ook voor tekstverwerking, webbrowsen en spreadsheets maken. De termen ‘iPhone’ en ’telefoon’ worden daarbij meermaals gebruikt en één van de afbeeldingen toont een stylus op een iPhone-achtig apparaat. Bovendien gaf Tim Cook vorig jaar in een interview hints dat de Apple Pencil mogelijk ook op de iPhone gaat werken.

Patent Apple Pencil met iPhone

Verder zou de Apple Pencil geschikt kunnen worden gemaakt voor apparaten met een trackpad, zoals de Mac. Een dergelijk idee voor Apple Pencil en Mac-trackpad hebben we eerder al eens beschreven (tweemaal zelfs). Ook waren er al eerder aanwijzingen voor een Apple Pencil met aanraakgevoelige sensoren en verwisselbare punten. Bij dat laatste zou je kunnen denken aan penselen en penpunten van wisselende hardheid en dikte.

https://www.iculture.nl/nieuws/apple-pencil-verbeteringen/

Apple Pencil

Apple Pencil is de tekenpen voor je iPad. Er zijn vier modellen: de eerste generatie (2015), tweede generatie (2018), Apple Pencil met usb-c (2023) en de Apple Pencil Pro (2024). Na het koppelen met herkent de iPad kun je beginnen met notities maken en tekenen op het scherm. De iPad herkent elke beweging van de Apple Pencil en laat de lijnen realtime op het scherm zien. De Apple Pencil is oplaadbaar en is via Bluetooth verbonden met je iPad.

Astropad Rock Paper Pencil voor iPad

Reacties: 12 reacties

  1. Riekt toch wel,veel,naar een stylus zo 😏

  2. Origineel geplaatst door Henk
    Riekt toch wel,veel,naar een stylus zo 😏

    Klopt helemaal.
    Maar laten we a.u.b. niet weer de ‘historische’ woorden van wijlen Steve Jobs aanhalen inzake het gebruik (of eigenlijk, niet gebruiken) van een sylus.
    Ik geloof dat iedereen er inmiddels van overtuigd is dat het wel degelijk een toegevoegde waarde kan bieden, zeker bij de meer creatieve apps.

  3. @Henk: Het gaat ook om heel ander soort gebruik en functies dan bij een stylus van oude smartphones. Die werden alleen gebruikt om toetsjes in te tikken etc.

  4. @Henk: HAHAHhahaha….ha….ha…..ehrmm is niet meer grappig.

  5. Nu is de iphone plus ook gewoon een ipad micro, maar op een iphone SE ziet het er niet uit natuurlijk.

  6. Terug naar de oude ipaq’s ? Met die stylus kon je gewoon erop schrijven.

  7. Origineel geplaatst door Eric
    Terug naar de oude ipaq’s ? Met die stylus kon je gewoon erop schrijven.

    👍

  8. Origineel geplaatst door Eric
    Terug naar de oude ipaq’s ? Met die stylus kon je gewoon erop schrijven.

    Haha, dus ’t komt jou ook al zo bekend voor, een pennetje voor een klein schermpje?

    Goed punt ook dat alleen een ervaringsdeskundige snapt: natuurlijk was dat pennetje niet “alleen om toetsjes in te tikken”, dát kon je ook gewoon met je vingers.

    Wat sommigen er niet van weerhoudt anders te beweren en (toch) te doen alsof ze weten waarover ze het hebben 😂

  9. Nu vinden mensen het een goed idee omdat het Apple is. Toen andere smartphone-fabrikanten het deden was het belachelijk.

  10. Koop een Adonit, werkt prima, geen tips, handschrift herkenning etc.

  11. Ik heb zelf vroeger ook een Palm Pilot en Apple Newton gehad met stylus. Vergeleken met een iPhone met capacitief scherm werkte zo’n resistief scherm met stylus natuurlijk ook crap. Gaat niks boven je vingers als pointing device.

    Handschriftherkenning was natuurlijk ook naatje op de Newton waar je hele woorden kon schrijven en op de Palm waar je alles letter voor letter moest opschrijven.

    Kan me wel voorstellen dat voor tekenen een toegevoegde waarde kan hebben. Ik teken alleen niks dus aan mij niet besteedt denk ik.