Vervelend probleem met kamers en accessoires synchroniseren
Je HomeKit-instellingen zullen nu niet meer overschreven worden door Hue, als je de nieuwste app-update installeert. De Philips Hue-lampen staan al jaren bekend om de goede kwaliteit. Het merk was ook een van de eerste grootschalige producenten van slimme lampen. Wie de Philips Hue-app in combinatie met Apple HomeKit gebruikt is misschien wel eens gestuit op deze melding: “Er is een verschil tussen Hue en de Apple Woning-app. Wil je dit updaten?” Dit klinkt als een probleem waarvoor Philips jou de oplossing biedt, maar het werkt in feite anders.
De Hue-app heeft geconstateerd dat de kamer- en accessoire-indeling in de Woning-app niet overeenkomt met de indeling in de Hue-app. Als je op ‘Updaten’ tikte zorgde de Hue-app er tot vandaag voor dat de indeling van je kamers in Hue overgenomen werd in de Woning-app. Dit zorgde voor lege kamers en verkeerd ingedeelde accessoires.
Op de iCulture-redactie zijn we ook tegen dit probleem aangelopen. Na het ‘updaten’ van de gegevens werden kamers twee keer weergeven in de Woning-app. Een optie om de update terug te draaien was er niet. Gelukkig zou dit nu opgelost moeten zijn.
Gebruik je voornamelijk de Woning-app, dan zal deze update een verademing zijn. Als je nu een wijziging doorvoert in één van de apps, zal dit gewoon worden overgenomen in de andere.
Het is van belang dat je niet alleen de update van de iOS-app doorvoert. Zorg ervoor dat je ook de Philips Hue Bridge van de nieuwste firmware voorziet. Je doet dit zo:
- Open de Hue-app.
- Open het Instellingen-tabblad rechtsonder.
- Scroll naar beneden en tik op Software-update.
- Voer de update uit indien beschikbaar.
De update is vanaf vandaag beschikbaar voor de Philips Hue app.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Waarom je geen Apple Intelligence kan gebruiken in WhatsApp en Instagram (en andere apps) (17-04)
- AI gebruiken met de iPhone 3GS? Met deze app lukt het (11-04)
- WhatsApp verbetert oproepen op drie manieren: dit is nieuw (10-04)
- Eindelijk: 'Meta werkt aan Instagram-app voor iPad' (09-04)
- Apple brengt nieuwe Mac- en Vision Pro-app uit: dit kun je met de Immersive Video Utility (08-04)
Philips Hue
Lees alles over Philips Hue, de slimme lampen en bijbehorende accessoires met HomeKit-bediening. Check de Philips Hue-accessoires en welke mogelijkheden er zijn voor de lampen, sensoren, dimmers en lichtknoppen. Philips Hue heeft ook kant-en-klare armaturen, waar de slimme lampen al in zitten. Alles over verkrijgbaarheid, prijzen en meer.

- Philips Hue verzamelpagina
- Philips Hue vs. IKEA Tradfri: de verschillen
- Slimme verlichting in huis
- Philips Hue Tap, Dimmer of schakelaars, welke moet je hebben?
- Review Philips Hue Bluetooth lampen
- Review Philips Hue Smart Plug
- Review Philips Hue 2.0 met HomeKit
- HomeKit-producten in Nederland
- Bekijk Philips Hue startpakketten
- Review Philips Hue Signe
- Review Philips Hue Festavia feestverlichting
- Review Philips Hue Ambiance Gradient Lightstrip
YES! HUE is tot nog toe altijd het meest betrouwbare systeem qua Home domotica, maar dit was gewoon een irritant probleem. Fijn dat het is opgelost!
Sinds de nieuwe versie van WatchOS kan ik op de nieuwe wijzerplaten geen Hue snelkoppeling meer neerzetten. Op de oude wijzerplaten is dit geen probleem.
Meer mensen die hier last van hebben of weten waar dit door komt?
Wat ik echt mega irritant vind is dat als je een INNR of Ikea lampje toevoegd aan je Hue Bridge deze niet wordt gezien door HomeKit.
ik snap dat echt niet
@Swen: hue bridge koppelen via homebridge en zijn zullen wel verschijnen
Helaas werkt het nog niet bij mij. Van woning naar hue app krijgt ik nog steeds de melding dat er verschil is. Geen update beschikbaar voor hue bridge. App vandaag wel ge-update.
@Gil: Ja ben er mee bezig, krijg alleen homebridge niet automatisch gestart bij reboot
Pi3 weet jij een goede manier 🙂
Bij mij ook nog niet opgelost! Volgens mij komt het doordat ik ook oude living color en living whites gekoppeld heb.
Helaas ook hier werkt het niet, weer alle lampen en alle accessoires in 1 kamer terecht gekomen en alle omschijvingen in de woning app overscheven door de namen in de hue app terwijl ik toch echt geimporteerd heb in de hue app….
Er is bij mij nog steeds geen update beschikbaar. De meest recente is van 17 oktober.
Ook na de bridge update van vandaag werkt het nog niet.