Pokémon Go in Nederland vertraagd door serverproblemen

De uitrol van Pokémon Go in Nederland en België is uitgesteld, omdat er serverproblemen zijn bij het bedrijf Niantic. Toch kun je het nu al spelen.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl - · Laatst bijgewerkt:

Pokémon GO is sinds deze week te downloaden in een aantal landen, maar in Nederland en België moeten we nog even geduld. De uitrol van de game is door serverproblemen uitgesteld.


Pokémon Go op iPhone

Update 16-07-2016:: Het is zover: Pokémon Go is uit in Nederland en België. Hierdoor het niet meer nodig is om Pokémon Go via een buitenlandse Apple ID te downloaden.

Pokémon GO in Nederland vertraagd

CEO John Hanke van Niantic, het bedrijf achter de Pokémon GO-app, heeft bekendgemaakt dat de release van het spel in Nederland en andere landen is uitgesteld. Hanke is verrast hoe succesvol Pokémon GO in een paar dagen is geworden en hoeveel spelers al meedoen. Het heeft al tot grappige (en soms wat tragische) situaties geleid. Zo was er een vrouw die tijdens het zoeken naar Pokémon een lijk vond. Ook werden de karakters gevonden in toiletpotten en bij begrafeniskisten. Voor Nintendo pakte het erg gustig uit: zij zagen de beurskoers de afgelopen dagen flink stijgen.

Pokemon GO iOS screenshots

Alle publiciteit en het overweldigende succes van de game zijn te merken bij Niantic. De servers van het bedrijf zijn overbelast, waardoor de verdere uitrol moet worden uitgesteld. Ondertussen wordt er hard aan een oplossing wordt gewerkt, betekent het helaas dat we langer moeten wachten. Het is onduidelijk wanneer Pokémon Go wel in de Nederlandse en Belgische App Store verschijnt. Officieel zou de game in de loop van juli wereldwijd beschikbaar komen.

Bekijk ook

Pokémon Go-logo.

Ga de straat op met Pokémon Go

Pokémon Go is eindelijk beschikbaar gekomen in de eerste groep landen. Het spel waarmee je op pad moet gaan in de echte wereld om Pokémon te vangen, is beschikbaar in Australië en Nieuw-Zeeland. Nederland volgt vermoedelijk snel.

Waarom die populariteit?
De populariteit van Pokémon GO is wel te verklaren: veel jongeren zijn ermee opgegroeid en het is de eerste keer dat Pokémon als smartphone-game te spelen is. In de game ga je de echte wereld in om Pokémon op je iPhone te vangen. Met augmented reality kijk je door de camera van je iPhone om de karakters en items te zien. Op een kaart kun je ook zien waar de items zich bevinden. Omdat je het opneemt tegen andere spelers is er ook een competitief element.

Toch spelen?
Wil je toch Pokémon GO spelen op je iPhone? Geen nood, met een Amerikaans iTunes-account kun je toch de game installeren en op elke gewenste plek spelen. Het aanmaken van een buitenlands iTunes-account is gratis en je hoeft geen iTunes-tegoed te storten, omdat de game gratis is. Je kunt ook een Australisch App Store-account aanmaken, wat de moeite kan zijn als je regelmatig nieuwe games vroegtijdig wilt proberen. Games worden namelijk regelmatig eerst in Nieuw-Zeeland en Australië uitgebracht, om de serverbelasting te testen. Bij Pokémon GO gebeurde dat ook.

Informatie

Laatst bijgewerkt
16 juli 2016 om 12:44
Onderwerp
Categorie
Apps

Reacties: 23 reacties

  1. Mijn zoon heeft direct toen het spel uitkwam een Australisch account aangemaakt en Pokemon Go gedownload. Een tijdje kon hij ermee spelen en een Pokemon vangen, maar daarna ging het door ‘serverproblemen’ niet meer. Blijkbaar heb je toch altijd de ‘Nederlandse’ server nodig?

    Grappig was ook het nieuws van een politiebureau ergens, waar de agenten gek werden van het onverwachte bezoek, omdat een Pokemon zich in het bureau zou bevinden. ‘Blijf alstublieft weg’ zei men in een persbericht. ‘En let op bij het oversteken van de straten…!’

  2. Ik speel nu al 3 dagen. Wat ik nergens lees is dat je met het australische account gewoon in nderland kan spelen. Het kan. Sterker nog. In de app moet je inloggen via de pokemon site of een gmail. Deze inlog zal ook in de nederlandse versie komen en het zou heel gek zijn als dan opeens je save weg is. Just giving extra info

  3. Het lukt mij niet een buitenlands email account aan te maken, volg alle stappen in jullie handleiding maar ik blijf steeds foutmeldingen krijgen, zowel via iTunes op de mac als op de iPhone…

  4. Origineel geplaatst door Jop
    Het lukt mij niet een buitenlands email account aan te maken, volg alle stappen in jullie handleiding maar ik blijf steeds foutmeldingen krijgen, zowel via iTunes op de mac als op de iPhone…

    Tis niet zo lastig hoor:)

    Stap 1: ga naar de appstore op je telefoon en log uit(helemaal onderaan bij uitgelicht)

    Stap 2: zoek even een pokemon go link in een vorig artikel zodat je telefoon naar de Australische store zal gaan.

    Stap 3: download pokemon. De appstore zal vragen of je een nieuw account wilt of een bestaand. Kies nieuw.

    Stap 4: zoek even een Australisch adres. Ik had moeilijkheden met een postcode verzinnen.

    Stap 5: spelen maar!

  5. Al vanaf dag 1 heb ik de app gedownload met een nieuw zeelands account. Speel verder met alleen met mijn normale Europese Google account.
    Ik weet natuurlijk niet hoe hun infrastructuur eruit ziet en of ze al servers in Europa hebben draaien, maar het lijkt er op dat Niantic niet helemaal beseft dat heel de wereld al op hun servers bezig is.
    Wellicht moeten ze wat cijfers naast elkaar gaan leggen en kijken of er daadwerkelijk zoveel

  6. Origineel geplaatst door Jop
    Het lukt mij niet een buitenlands email account aan te maken, volg alle stappen in jullie handleiding maar ik blijf steeds foutmeldingen krijgen, zowel via iTunes op de mac als op de iPhone…

    Origineel geplaatst door Justin K

    Tis niet zo lastig hoor:)
    Stap 1: ga naar de appstore op je telefoon en log uit(helemaal onderaan bij uitgelicht)
    Stap 2: zoek even een pokemon go link in een vorig artikel zodat je telefoon naar de Australische store zal gaan.
    Stap 3: download pokemon. De appstore zal vragen of je een nieuw account wilt of een bestaand. Kies nieuw.
    Stap 4: zoek even een Australisch adres. Ik had moeilijkheden met een postcode verzinnen.
    Stap 5: spelen maar!

    Snap ik, maar ik blijf steeds foutmeldingen krijgen dat ik naar apple.com/support/itunes/ww/ moet gaan…

  7. Daarom werkt pokemon go niet?
    Omdat iedereen al op de australische servers speelde?

    Maar ik weet niet, ik heb zoiets van wacht gewoon lekker tot de uitrol.

    Het zou toch grappig zijn als het hierdoor zou komen? Iedereen aan de nep account pokemon spelen.

  8. Wat ook niet vertelt wordt hier, is dat het dezelfde makers zijn van Ingress. De grap is namelijk als je Ingress speelt dat je vlug tot de conclusie komt dat ze precies dezelfde map hebben gebruik.

    Kort gezegd waar een gym is, is ook een portal of link in Ingress. Je kunt op internet een Ingress map bekijken waar alle dingen op staan. Aan de hand van deze map kun je makkelijk plekken vinden, wat een stuk moeilijker is in Pokémon.

  9. Wat ik nu vreemd vind en helemaal nergens iets van terug kan lezen…je hebt internet nodig om het te kunnen spelen.
    Ik speel het zelf al een paar dagen, maar voor degene voor wie dit bedoeld is –> kinderen….die hebben niet allemaal een data abo.
    Inclusief mijn zoon. groot Pokémon fan, maar kan het niet spelen, omdat hij geen databundel heeft.
    Belachelijk eigenlijk.

  10. Origineel geplaatst door Marcel
    Wat ik nu vreemd vind en helemaal nergens iets van terug kan lezen…je hebt internet nodig om het te kunnen spelen.

    Ik speel het zelf al een paar dagen, maar voor degene voor wie dit bedoeld is –> kinderen….die hebben niet allemaal een data abo.

    Inclusief mijn zoon. groot Pokémon fan, maar kan het niet spelen, omdat hij geen databundel heeft.

    Belachelijk eigenlijk.

    Bedoeld voor kinderen? Daar ben ik het niet helemaal mee eens. Pokémon is nu na mijn menig 2 á 3 generaties oud (20-30 jaar). Zelf ben ik er mee opgeroeid (ik ben nu begin twintig). Dat nintendo opnieuw wil inspelen op de jeugd kan ik me wel voorstellen. Geen idee hoe oud je zoon is maar om die nou alleen op pad te sturen? Lijkt me niet echt verantwoordelijk tussen de leeftijd van 5-16 jaar.

    Maar dat je internet nodig hebt is inderdaad een beetje belachelijk, want dit had makkelijk opgelost kunnen worden met data lokaal opslaan. En alsnog versturen naar servers zodra je wel internet hebt.

  11. Origineel geplaatst door Davy

    Bedoeld voor kinderen? Daar ben ik het niet helemaal mee eens. Pokémon is nu na mijn menig 2 á 3 generaties oud (20-30 jaar). Zelf ben ik er mee opgeroeid (ik ben nu begin twintig). Dat nintendo opnieuw wil inspelen op de jeugd kan ik me wel voorstellen. Geen idee hoe oud je zoon is maar om die nou alleen op pad te sturen? Lijkt me niet echt verantwoordelijk tussen de leeftijd van 5-16 jaar.

    Nee je kunt kinderen van veertien inderdaad echt niet alleen de deur uit laten gaan 😂

  12. Heb een amerikaanse account aangemaakt, helaas ben ik nu mijn hele apple music bibliotheek kwijt, alle nummers staan niet meer offline op de iPhone 🙁

  13. @Justin K:

    Bij mij blijft ie elke keer haken op de betalingsinformatie. Hebben hier meer mensen last van?

  14. Origineel geplaatst door Marcel
    Ik speel het zelf al een paar dagen, maar voor degene voor wie dit bedoeld is –> kinderen….die hebben niet allemaal een data abo.

    Deel uw data met uw zoon en ga samen op stap. Hij zal dit geweldig vinden om dat samen te doen.

  15. Ik speel al een paar dagen nu lvl 6. Ik wil het op mijn ipad spelen maar krijg het daarop niet werkend.

  16. @Chloe: Ja ik… Zelf als ik m’n kredietkaart wil toevoegen lukt het niet.
    Is het probleem intussen opgelost bij jou?

  17. @Chloe: Jaa heb ik ook last van weet niet wat ik nu moet doen😖

  18. (Red.) Deze reactie is door een moderator verwijderd omdat deze niet aan onze reactierichtlijnen voldoet. Antwoorden op deze reactie zijn mogelijk ook verwijderd.

  19. @J.T. Jordy Koning: Je kan gewoon weer inloggen met je Nederlandse account.
    En dan krijg je al je contacten weer terug.

    En je kan dan gewoon pokemon go blijven spelen

  20. @Marcel: belachelijk? Dat is niet hun probleem. En ten tweede je bent internet nodig om pokemons in te spwanen. Logisch toch? Btw je kunt voor een 10tje een 1gb abonement bij tele2.het kost ook haast niks kwa gebruik van je data. Dus waar doen we moeilijk over?

  21. Ben benieuwd of de lancering van de App in NL überhaupt gaat werken. De meeste gyms zijn nu al veel te sterk voor beginners. Ik heb hier een level5 met 1000+ pokemons die em bewaken. Hoe ga je nu nog ooit goed beginnen met dit spel?
    (Of mis ook nou wat)

  22. Origineel geplaatst door J.T. Jordy Koning
    Heb een amerikaanse account aangemaakt, helaas ben ik nu mijn hele apple music bibliotheek kwijt, alle nummers staan niet meer offline op de iPhone 🙁

    Hen je wel terug ingelogd op he NL account na de download?