Portretschilderen op de iPad
Van de iPad wordt nogal eens gezegd dat het vooral een apparaat is voor consumptie, en minder voor creatie. De New Yorkse kunstenaar David Jon Kassan dacht daar anders over: hij zette de iPad op een schildersezel en begon een portret te schilderen met de Brushes-app. Kassan was in totaal drie uur bezig zijn onderwerp, een man met een flinke baard, te schilderen met zijn vingers. Het resultaat is een mooi voorbeeld van de veelzijdigheid van de kunstenaar én de Brushes-applicatie.
In de video wordt het werk versneld, zodat we binnen acht minuten kunnen zien hoe hij, zonder penseel maar met zijn vingers op het touchscreen, zijn kunstwerk maakt.
Het maken van het iPad-schilderij was op maandag 21 juni live via internet te volgen. Kassan beantwoordde ondertussen vragen van kijkers, vooral over hoe de iPad te gebruiken is voor kunstzinnige doeleinden.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
wow!!
iPad rulez, ik heb ook deze pakketen daar kan je echt goed mee tekenen
Jeetje..Dit ziet er cool uit!
De schilderij is mooier als de gene die geschildert is. Dat is hoe goed de iPad is 😉
ziet er mooi uit!!! Alleen ik vraag me af of dit wel door een ‘normaal’ iemand te doen is?? verder een geweldige app
@jurriaan:
je moet kunnen tekenen en schilderen. Als je daarmee niet meer normaal bent is het idd niet te doen voor normale mensen 😛
No way! Heel goed gedaan!
Prachtig en zeker talent, net als het beeldhouwen met oorsmeer of iets bouwen met ijslollystokjes.
Op een stuk papier met verf is dit in een fractie van de tijd te doen, laat dat wel even duidelijk zijn voordat we de mogelijkheden van de iPad iets te enthousiast toejuichen.
@sty: en daar is de hollandse nuchterheid weer compleet met remparachute en wielklem. De welbekende Doe maar normaal dan doe je al gek genoeg mentaliteit.
Jammer.
Ik vind het super vet wat deze kunstenaar doet.
Als je zijn naam googeld en zijn verdere werk bekijkt zie je dat deze man nog mooier schilderen kan op doek en hout. Hij laat op de iPad alleen maar zien dat het puur skills zijn die hij beheerst.
Als je kan schilderen en tekenen kan je dat met elk gereedschap.
Een timmerman kan ook overweg met een botte zaag. (het is slechts harder werken)
Een ieder die hier nog negatief of laagdinkend over kan zijn is misschien gewoon jaloers.
Jamjam lekker m’n iPad consumeren.
@Bart:
Nom nom nom