Programma’s van SBS 6, Veronica en Net5 terug te kijken op iPhone en iPad

Programma's van de commerciële zenders SBS 6, Net5 en Veronica zijn voortaan ook op de iPhone en iPad terug te kijken.
Michel Lusthof -

SBS 6, Veronica en Net5Sinds kort is het mogelijk om programma’s van SBS 6, Veronica en Net5 terug te kijken op de iPhone, iPod touch en iPad. Tot voor kort boden de zenders alleen een Flash-gebaseerde speler waardoor programma’s niet op een iOS-apparaat teruggekeken konden worden. SBS Nederland sluit daarmee aan op de ontwikkelingen die Uitzending Gemist van de Publieke Omroep en RTL XL beide al hadden ingezet, dankzij een uitgebreide update voor hun iOS-apps.


Wie vanaf een iOS-apparaat naar de Gemist-sectie van SBS 6, Veronica of Net5 surft, zal niet meteen opmerken dat het nu mogelijk is om video’s te kijken. Tikken op de afspeelknop van een video opent deze vervolgens in de standaard QuickTime-speler van iOS. De kwaliteit van de video’s is niet bijzonder. In ieder geval zichtbaar minder dan bijvoorbeeld Uitzending Gemist of RTL XL. Op een klein scherm zal dat misschien niet meteen opvallen, maar op een groter scherm zoals dat van de iPad zou het wel verschil kunnen maken.

In tegenstelling tot de NPO en concurrent RTL hebben de SBS-zenders tot dusver geen eigen app(s) uitgebracht. Het is niet duidelijk of er plannen zijn om dat alsnog te doen.

SBS 6 Gemist

Met dank aan @basvanderploeg

Reacties: 9 reacties

  1. Goede ontwikkeling!

  2. Kijk. Hier stond ik nou op te wachten. Goed bezig !

  3. Top! Nu nog zorgen voor overal live-televisie, maar dat zal juridisch wel lastig worden.

  4. Wow. Dank kun je zelf de herhaling van de herhaling kijken. Mash, robocop en the a- team

  5. Ik krijg de filmpjes niet aan de gang… Het gaat om de internetpagina RTL XL. SBS6 gemist… Als ik het goed heb? Krijg het nog altijd niet aan de gang… Of is dit een app???
    Edit: Is al opgelost…. Werkt geweldig…

  6. wel goed van sbs 6 dat ze ook naar het apple kamp rekening houden dus een app is altijd welkom

  7. Waarom alleen herhaling en gemist. Zenders van andere landen hebben allemaal app’s dat je live kunt bekijken.

  8. Wat dit soort dingen betreft vind ik een site net zo goed of soms beter voldoen dan een app. Kijk naar RTL: hun gemist-site deed het op de iPad vanaf dag 1; ik kocht te mijne destijds in New York en keek in het hotel naar RTL programma’s.
    Maar de RTL XL app vind ik echt een nachtmerrie. Sloom en vreemd en incompleet en de klok blijft bovenin staan.

    De app van de Publieke Omroep gaat wel, maar de site beta.uitzendinggemist.nl werkt sneller en betrouwbaarder. Ik weet niet hoet het met de kosten van het bijhouden van dergelijke sites zit, en er zal ook wel een hoop auteursrechtelijke bureaucratie achter zitten, maar wat mij betreft mogen ze gewoon allemaal ‘normale’ sites maken met een HTML5 video voor iOS en andere mobiele devices.

    Ik denk dals leek dat dat best in de kosten zou kunnen schelen.

  9. Maar de RTL XL app vind ik echt een nachtmerrie. Sloom en vreemd en incompleet en de klok blijft bovenin staan.

    Volledig mee eens, kansloze app…

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.