iCulture vergelijkt: streaming muziekaanbod van KPN, T-Mobile en Vodafone

Vodafone, T-Mobile en KPN hebben gekozen voor een samenwerking met een streaming muziekdienst. Waar zit je het beste?
Sander Kleijn - · Laatst bijgewerkt:

Beste muziek-apps iPhone header

Vandaag kondigde Vodafone een samenwerking met Napster aan. Deze dienst, die in 1999 als beruchte en illegale muziekuitwisselingsdienst van start ging, is tegenwoordig onderdeel van het Amerikaanse Rhapsody en kan gezien worden als concurrent van Spotify en Deezer. Met deze samenwerking bieden alle drie de grote Nederlandse providers nu een streaming muziekdienst aan bij hun abonnement. Maar bij welke provider zit je eigenlijk het beste?


Lees ook: iCulture test: beste streaming muziek-app voor iPhone en iPad

Mogelijkheden streaming muziekdiensten

Vodafone doet het met Napster, KPN met Spotify en T-Mobile heeft zich verbonden aan Deezer. Al deze muziekdiensten hebben één ding gemeen: je kunt bij het betaalde abonnement onbeperkt muziek streamen uit een flinke catalogus aan muziekbestanden. De verschillen zitten ‘m vooral in de details. Zo biedt T-Mobile via Deezer de grootste muziekbibliotheek aan, maar is KPN de enige waarbij je extra data krijgt om Spotify-muziek te streamen. Laten we eerst eens beginnen om de drie diensten tegen elkaar af te zetten:

De tabel behorende bij dit artikel is helaas verouderd en daarom niet meer beschikbaar. Onze excuses voor het ongemak

Bekijk grafiek.

Als we de tabel goed bekijken, dan valt op dat de diensten alledrie even duur zijn. Tevens is duidelijk dat Napster toch wat steekjes laat vallen. Zo ondersteunt de dienst geen songteksten en Last.fm-scrobbling.

Spotify en Deezer zijn aan elkaar gewaagd: hoewel het muziekaanbod van Spotify kleiner is, zijn vrijwel alle populaire artiesten vertegenwoordigd. Alleen bij obscure muziek zul je bij Deezer eerder succes hebben. Wat wel belangrijk kan zijn: bij Deezer kun je jouw eigen muziekcollectie uploaden en beschikbaar maken voor streaming. Dat kan bij Spotify niet, tenzij je bereid bent een flink aantal kunstgrepen toe te passen en je er zeker van bent dat je alle muziektags met deutsche Gründlichkeit op orde hebt.

Duidelijk is dat Deezer op papier de beste kaarten heeft, op de voet gevolgd door Spotify. Maar hoe zit het nu als we kijken naar het aanbod van de Nederlandse providers?

KPN

spotify-logoBij KPN is het Spotify Premium-abonnement alleen gratis voor mensen met het duurste abonnement (Zorgeloos Premium, €54 per maand). Bij de andere abonnementen betaal je voor een Spotify Premium-abonnement €10 per maand, hetzelfde bedrag dat Spotify zelf vraagt voor zijn Premium-dienst. Toch is er wel degelijk meerwaarde om je Spotify Premium-abonnement via KPN te laten lopen: je krijgt 1500 MB per maand extra bovenop je databundel. Daarmee kun je flink wat muzieknummers via 3G of 4G streamen. Ook prettig is de ExtraOptie Spotify die KPN biedt. Heb je al een Premium-abonnement bij Spotify, dan kun je eenvoudig je account aan je KPN-account koppelen. Bij Vodafone en T-Mobile zul je het huidige streaming-abonnement moeten opzeggen en opnieuw moeten afsluiten, wat een stuk omslachtiger is. Als laatste: heb je een Alles-in-1 Thuis-abonnement bij KPN, dan zit Spotify Premium standaard bij je abonnement inbegrepen.

T-Mobile

deezer-logoT-Mobile roept met grote letters ‘onbeperkt muziek streamen met Deezer’, maar dit is een beetje misleidend. De muziek die je via 3G of 4G streamt met de Deezer-app gaat namelijk wel degelijk van je databundel af. In de kleine letters valt te lezen dat T-Mobile er toch vooral vanuit gaat dat je via Wi-Fi streamt of de muzieknummers cacht voor je de deur uitloopt. Hoe dan ook, de aanbieding van T-Mobile is niet verkeerd: met de Deezer Vast-optie krijg je toegang tot Deezer Premium+ met een korting van €4 op de maandprijs. Je betaalt dus geen €9,99 maar slechts €5,99 per maand. Denk je dat jouw mobiele streaming-gedrag binnen je databundel valt, dan is deze korting een mooie meevaller.

Vodafone

napster-logoVodafone doet het vanaf 7 april met Napster. De maandprijs is echter niet voordeliger dan als je rechtstreeks bij Napster aanklopt: €9,95 per maand. Je moet het vooral hebben van de introductieaanbieding: koop je een eenmalige bundel van 100 MB (à €3) of sluit je een nieuw abonnement af, dan zijn de eerste 6 maanden Napster bij Vodafone gratis. Rekenen we dat even door dan kost een abonnementje Napster je bij Vodafone €4,98 per maand (1-jarig abonnement) of €7,46 per maand (2-jarig abonnement). Omdat Napster het kwalitatief aflegt tegen zijn concurrenten lijkt deze aanbieding alleen interessant voor wie een half jaartje Napster wil uitproberen en tijdig de dienst opzegt, of wie voor een jaarabonnement gaat bij Vodafone. Vodafone heeft beloofd klanten tijdig te informeren wanneer de periode van een half jaar verstrijkt.

Hi

We noemen toch nog even Hi in het overzicht; alhoewel Hi als virtuele provider ophoudt te bestaan en klanten naar KPN worden overgezet, hebben huidige klanten geluk. Hi heeft namelijk de mogelijkheid het abonnement uit te breiden met Spotify Premium, maar voor hetzelfde tientje per maand als bij KPN krijg je bij Hi wél de mogelijkheid onbeperkt te streamen zonder dat het van je databundel afgaat. Klanten die op dit moment Hi Onbeperkt Spotify gebruiken zullen deze speciale bundel mee mogen nemen naar hun KPN-abonnement.

Conclusie streaming muziek via providers

Als je op het punt staat een nieuw abonnement af te sluiten en je bent zeker van plan streaming muziek te gaan gebruiken, dan heb je een interessante keuze te maken. Zowel KPN als T-Mobile hebben met extra data respectievelijk korting op de maandprijs een interessante propositie en werken daarbij met diensten die aan elkaar gewaagd zijn. Vodafone is wat lastiger te verkopen: wie voor een jaarabonnementje gaat kan zich prima wagen aan het halve jaar gratis Napster, maar ben je normaliter vrij trouw in je providerkeuze dan is de samenwerking met Napster toch minder interessant.

Spotify

Spotify is 's werelds grootste muziekstreamingdienst. Met Spotify kun je gratis of tegen betaling muziek streamen vanaf je iPhone, iPad, Mac of ander device. De gratis versie heeft reclame en laat je niet on-demand elk nummer afspelen, terwijl je met de betaalde Spotify Premium onbeperkt muziek naar keuze kunt luisteren. Er zijn op maat gemaakte afspeellijsten, je kunt gebruikmaken van Spotify Connect of AirPlay en nog veel meer. Behalve muziek vind je op Spotify ook veel populaire podcasts, zowel Nederlandse als vanuit het buitenland.

Spotify design update voor Home en Zoeken tabblad in 2023

Reacties: 20 reacties

  1. Bij Hi kan ik met Spotify onbeperkt streamen zonder dat het van m’n bundel af gaat. Ik weet niet wat daar nu na de opheffing van Hi mee gaat gebeuren.

  2. Bij Hi (KPN) krijg je bij een 8gb abonnement onbeperkt spotify. Eindeloos streamen zonder dat dit data kost.

  3. Spotify zit bij KPN, Hi is onderdeel hiervan dus dat aanbod blijft.
    Ook klopt het schema niet, ik kan met Spotify wel degelijk mijn eigen mp3’s toevoegen en deze mee synchroniseren op mijn telefoon. Hoe zit het bij Vodafone, T-mobile qua streamen/databundel? Gaat het bij hun ook buiten de databundel om of?

  4. Vodafone is wel 5 cent goedkoper :’)

  5. We hebben thuis een glasvezel abonnement van KPN, daar zit ook een spotify abonnement bij inbegrepen. Dus check thuis eerst voordat je iets bij providers gaat afsluiten. Spaar je toch alweer €9,95 per maand 😉

  6. Voordat Deezer bestond gebruikte ik Spotify a 10 euro per maand. Werkte uitstekend al moet ik zeggen dat ik niet alles kon vinden toen. Albums van Metallica vond hij niet. Toen ben ik overgestapt naar Deezer omdat deze goedkoper was dan Spotify. ( 6 euro per maand ) Nu betaal ik voor Deezer ( 1,99 ) per maand via Tmobile icm met me nieuwe abbonement. Ik kan niet zonder meer! Ook de Songteksten erbij is een leuke gadget!

  7. @Jules: klopt thuis heb ik een xs4all abo en krijg gratis sportify premium

  8. nadeel van Deezer vond ik altijd de beperking van het maximaal aantal gekoppelde apparaten; dit was (meen ik) twee terwijl ik meer dan twee devices heb die ik gebruik. Is dat nog steeds zo?

  9. @Frank: Gaat bij KPN gewoon door

  10. Als je nog nergens een abonnement hebt kan ik je Google Play Music ook aanraden. Eigen muziek uploaden, fraaie iOS app. Prijs is identiek als de concurrentie

  11. @Anthony: Dit zijn er nu 3.

  12. Ik heb 2 Gb eigen muziek op de iPhone staan, dus waarom zou ik voor €10,00 p/m zo’n dienst aanschaffen?
    Geen data verbruik, en wil ik iets anders, dan zet ik dat op mijn iPhone.

  13. Heb laatst 600 euro iTunes tegoed op me iPhone gegooid koste mij 480 euro nu heb ik al mijn muziek die ik leuk vind op me iPhone iPad en iMac

  14. Zit zelf bij Tele2 daar betaal ik niks buiten de bundel, ben benieuwd of ik deezer kan gebruiken bij hun 🙂

  15. Wat ik mis in het artikel is of de streamingdiensten ook een freemium variant hebben, oftewel ‘gratis’ muziek luisteren met reclame.

  16. Hebben vroeger zowel spotify als deezer gehad waarvan we best wel tevreden waren maar nu hebben we Google music all acces en die is volgens ons toch wel de meeste uitgebreide van al . Tevens is deze na overstap naar iOS perfect over te zetten Rn offline te gebruiken voor 9,99 per maand op 10 toestellen gekoppeld

  17. @Anthony: Tegenwoordig kun je Deezer koppelen met max. 10 apparaten. Wel is het zo dat je met 1 apparaat online kunt beluisteren. Met de overige apparaten kun je gewoon Offline beluisteren door eerst je albums/playlists te synchroniseren!

  18. @Anthony: je kan 3 mobile devices koppelen. Bij andere diensten is dat ook. Deezer is bovendien webbased en Spotify moet je een programma downloaden en installeren

  19. @Edwin: deezer is met wen grotere database en de karaoke functie beter. En HD kwaliteit.

  20. @Frank: De Onbeperkt Spotify-abonnementen gaan netjes mee naar je KPN-abonnement straks, volgens de Hi-site.

    @ja: Het was niet de bedoeling een compleet overzicht te geven van alle mogelijkheden van streaming muziekdiensten, maar alleen van de speciale abonnementen die de providers aanbieden. Maar check zeker eens het linkje naar onze streaming muziekapps-test in het artikel!