Hoortoestellen nu op afstand instelbaar via iPhone-app
De Deense fabrikant van hoortoestellen GN Hearing werkt al een aantal jaren samen met Apple. Bij de nieuwe ReSound LiNX 3D-hoortoestellen is het nu mogelijk om op afstand het apparaat beter af te stellen, zonder dat je de deur uit hoeft.

ReSound LiNX 3D
Als je iPhone-gebruiker bent en een hoortoestel nodig hebt, dan zit je goed met die van ReSound LiNX, want daarmee kun je de instellingen regelen via een app. Met de nieuwste versie kun je ook op afstand assistentie vragen: een audicien of audioloog kan de afstelling beter afstemmen op je voorkeuren via de nieuwe functie ReSound Smart Fit. Het zijn de eerste hoortoestellen waarmee dat kan, al moet de hoorexpert er natuurlijk wel op zijn voorbereid. Traditioneel ingestelde experts die nieuwe techniek nog wat eng vinden, zullen vaak erop aandringen dat je toch langskomt in de kliniek of winkel.
Heb je het getroffen met een moderne hoorexpert, dan kan deze je op afstand helpen. De oorspronkelijke ReSound LiNX is in samenwerking met Apple ontwikkeld en werkt op de 2,4GHz-frequentie. De iets nieuwere LiNX 3D kan automatisch aan- en uitschakelen om energie te besparen en gebruikt geofencing om de instellingen automatisch aan te passen aan de omgeving. Op een druk vliegveld zal het geluid bijvoorbeeld iets harder staan afgesteld, dan in een bibliotheek.
Koppel je je hoortoestel met de apps voor iPhone en Apple Watch, dan kun je coaching krijgen bij het gebruik, nieuwe functies ontdekken en stappen met uitleg volgen. Volgens de fabrikant zijn de apparaten 50% beter dan die van de concurrentie in staat om spraak te herkennen in allerlei omgevingen. De nieuwe ReSound LiNX 3D zal onder de merken GN Hearing en Beltone in de loop van 2017 in de winkel liggen.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Nanoleaf Pegboard Desk Dock: slimme verlichting én organisatie voor je bureau (16-04)
- Beats heeft nu ook eigen oplaadkabels: nuttige toevoeging of niet? (15-04)
- Nieuwe Chipolo POP is een kleurrijk AirTag-alternatief met twee grote voordelen (15-04)
- Robotstofzuigers werken nu met HomeKit: dit zijn de eerste ondersteunde modellen (02-04)
- 'IKEA werkt aan BILRESA: dubbele knoppen met Matter en Thread voor je smart home' (27-03)
Mooie ontwikkelingen!
Ik probeer geregeld de nieuwste apparaten met sterk wisselend succes. (Kanttekening: audiciens zijn tegenwoordig bijna allemaal merkgebonden dealers geworden. Om goed te vergelijken zal je dus verschillende merken bij verschillende audiciens moeten uitproberen). Mijn ervaring met de ‘made for iPhone’ hoortoestellen (van Oticon in dit geval) waren niet zo best: de directe verbinding tussen iPhone en hoorapparaat geeft veel meer storing dan mijn huidige oplossing via een zogenaamde ‘streamer’ (in mijn geval van Phonak).
Anyway, zo te zien wordt het tijd om eens een ReSound dealer te bezoeken!
Eindelijk, het wordt tijd dat deze gehoorapparaten leverbaar zijn op de Nederlandse markt. Alleen vindt ik de prijs van ca €2500,- ronduit schofterig. Ik weet dat dergelijke apparaten voor ca €20,- geproduceerd worden in Azië. Onwikkeling-kosten zijn er niet daar de techniek reeds langer bestaat. Een dergelijke prijs zorgt ervoor dat ze onbereikbaar zijn voor de gemiddelde particulier. Bovendien zijn dergelijke onnodige hoge verkoopprijzen de reden dat we steeds meer ziektekosten premie moeten betalen. De enige die hier garen bij spint is de opticien die zijn teruglopende omzet probeert te compenseren.
ReSound had al een tijd de toestellen welk met de iPhone bediend konden worden maar op afstand met de audicien vind ik ook een erg goede ontwikkeling maar die prijs is inderdaad wel erg hoog.
@Peppijn: Ik denk dat je audicien bedoeld…
Handig voor al die mensen welke nu alleen nog muziek beluisteren via de koptelefoon!
Ik las net dat gehoorschade enorm toe neemt de komenden 10 jaar, doordat veel jongeren geen muziek meer beluisteren via stereo speakers thuis, maar via enorme koptelefoons onderweg. Wat blijkbaar erg belastend is voor de oren.
Dan komen die gehoorapparaten straks voor hun van pas! 😜📻👍
@Nick Seamore: Hoi Nick, scherp opgemerkt Ik bedoel de opticien die het audicien deel erbij is gaan doen.
@Nick Seamore: Hoi Nick, De LiNX 3D is ook van ReSound. Dit is volgens mij de verbeterde versie van de LiNX 2 die jij waarschijnlijk bedoeld.