Safari is de energiezuinigste browser op je Mac
Een uur langere batterijduur op je MacBook, wie wil dat nou niet? Wie slim is gebruikt daarom de Safari-browser. Die is namelijk veel energiezuiniger dan Chrome en Firefox. Gebruik je nu nog Chrome en stap je over naar Safari, dan zul je duidelijk het verschil merken. Het blijkt allemaal uit een benchmark-test van BatteryBox waarin de drie bekendste browsers tegenover elkaar werden gezet: Safari, Chrome en Firefox. Apple’s eigen browser gaat met de beste rapportcijfers naar huis.

Batterijgebruik Chrome, Safari en Firefox
BatteryBox maakt externe accu’s voor MacBooks en heeft daarom verstand van batterijduur en energieverbruik. Voor de test pakten ze een 13-inch MacBook Pro Retina met en een schone OS X-installatie. Daarna gingen ze aan het testen: ze simuleerden normaal gebruik door te internetten, video’s te kijken, te e-mailen en dergelijke. Ze bezochten bekende en populaire websites zoals YouTube, Google, Bing, DuckDuckGo, Facebook, Yahoo Mail, Gmail, Hotmail, Soundcloud, Imgur, Reddit, CNN, Tumblr, Instagram, Twitter en dergelijke.
Safari is het zuinigst
Een MacBook met Safari blijkt de langste adem te hebben. Daarmee konden de testers 6 uur en 21 minuten doorwerken. Firefox deed het minder goed met 5 uur en 29 minuten. Chrome is de verliezer: al na 5 uur en 8 minuten was de batterij van de MacBook leeg.
Kortom: met Safari kun je ruim een uur langer internetten. Google belooft beterschap en is ondertussen al druk aan het sleutelen om de Chrome-browser energiezuiniger te maken.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Safari
Safari is de Apple's eigen webbrowser die standaard beschikbaar is op iPhone, iPad en Mac. Safari draait op WebKit, de motor achter de browser en ondersteunt alle huidige internetstandaarden. Safari heeft allerlei handige functies, zoals het instellen van favoriete websites, bladwijzers, het Safari-privacyrapport, het aanmaken van Safari-profielen en nog veel meer. De browser krijgt regelmatig nieuwe functies, samen met grote iOS-, iPadOS- en macOS-updates. Lees hier alles over Safari en nuttige tips.

- Alles over Safari
- Handige tips voor Safari op iPhone en iPad
- De beste Safari-extensies
- Adresbalk in Safari boven of onder
- Favoriete websites openen met Safari op iPhone en iPad
- Websites vertalen via Safari
- Zo werkt de Safari-leeslijst
- Safari-tabbladen sluiten doe je zo
- Safari-wallpaper op de Mac instellen
- Zo werkt de Safari-startpagina
- Safari-privacyrapport
- Privémodus in Safari
- Safari-profielen gebruiken
En Chrome is duidelijk de onzuinigste, nog een stuk slechter dan FireFox. Zou dat door alle BBW (‘BigBrotherWare’) erin van Google komen? 😏
Helder! Chrome is een keylogger vermomd als webbrowser. Dat kost nu eenmaal energie.
Toch blijf ik Chrome gebruiken voor de extensies, die werken minder goed in Safari. Adblock blokkeert bijvoorbeeld geen advertenties voor een video op Youtube of SouthPark.com. In Chrome werkt dat prima.
Op mijn Ipad en Iphone heb ik sinds kort alleen nog maar Safari, die paar keer dat browser nodig heb is extra browser niet nodig.
Ik blijf op mijn Mac mini toch echt chrome gebruiken, gelukkig daar geen last van batterij 😀
Ik vind chrome fijn werken door ingebouwde flash player, je heb misschien niet vaak nodig maar handig als het erin zit.
Ik heb nog geen handje vol plugins maar zoals hier boven ze werken gewoon beter in Chrome.
Volgens mij komt dit doordat Safari domweg een heleboel NIET doet: het is de browser met de laagste score voor html standaarden…
https://html5test.com/results/desktop.html
http://iswebrtcreadyyet.com/
Safari is langzaam op mijn MacBook. Firefox geïnstalleerd, Adblock Plus erbij (geen reclames meer, ook niet op Yahoo Mail) en dat werkt sneller. Hoewel ik de interface van Safari prettiger vind, gebruik ik toch steeds vaker Firefox.
Ja safari is zuiniger als je er geen flash player op zet , doe je dat wel .. Voor Facebook games enzo . Dan is de accu nog sneller leeg dan met Chrome Overigens draaie flash games vloeiender op Chrome
@Anna: Gaat er een rood lampje branden bij ‘Anna’ ?
Ik wil alleen maar zeggen dat ik in die uren met Firefox sneller (en veiliger) kan werken en dat is ook wat waard.
Safari is een prima browser (soms tergend traag met inladen), maar voor mij m.b.t. internetbankieren niet de meest geschikte, althans niet bij de ABN-AMRO. Ik had te vaak problemen met het adresboek om crediteuren te selecteren, binnen Firefox tot op heden geen problemen mee ervaren. Het klopt dat Firefox meer batterijlading verbruikt, daar valt door Mozilla nog veel aan te verbeteren. Ik gebruik in beide browsers behalve adblockers, geen extensies.