Naarmate we dichterbij het aankomende event komen, hoe meer informatie er gelekt wordt. Deze keer is er meer informatie over een aantal nieuwe functies voor de Apple Watch. Zo werkt Apple aan een Schooltime-modus die vooral van pas komt bij studenten die snel afgeleid zijn. De nieuwe nieuwe complicaties zijn er voor de eerder gelekte slaapmodus en er komt zelfs een hele nieuwe wijzerplaat.
Apple Watch Schooltime-modus gelekt
Met een Apple Watch in de klas kan je snel afgeleid zijn, helemaal als je alle meldingen doorstuurt vanaf je iPhone en als je veel apps op je Apple Watch hebt staan. Je iPhone kan je makkelijk in een tas stoppen, maar je Apple Watch zit altijd om je pols. Daarom werkt Apple aan een Schooltime-modus, zo ontdekte MacRumors. In de code van iOS 13 zijn aanwijzingen naar deze nieuwe stand gevonden. Apple heeft ook een bijpassend icoontje in de code verstopt, met daarop drie poppetjes waarbij er eentje zijn hand op steekt.
Met de Schooltime-modus worden vermoedelijk apps, complicaties en meldingen geblokkeerd. Het is dus een soort Niet storen-modus, maar dan alleen voor de momenten waarop je in de klas zit. In de Watch-app op de iPhone kun je instellen wanneer de Schooltime-modus actief moet zijn, bijvoorbeeld elke schooldag. De Schooltime-functie kan van pas komen voor zowel scholieren in het basis en voortgezet onderwijs als voor studenten in het MBO, HBO en WO.
Nieuwe complicaties en wijzerplaten
Er zijn ook aanwijzingen gevonden naar nieuwe complicaties voor de Apple Watch. Dit zijn kleine blokjes info en knoppen op de wijzerplaat. De complicaties die ontdekt zijn, zijn Altitude (hoogte), Latitude (breedtegraad), Longitude (lengtegraad) en Sleep. Laatstgenoemde kan van pas komen voor het activeren van de slaapfunctie, waar onlangs meer details over waren.
Voor deze slaapfunctie werkt Apple mogelijk aan een specifieke wijzerplaat. Er is in de code namelijk een regel tekst gevonden genaamd ClockFaces-Burrito. Burrito is de codenaam die Apple voor de slaapfunctie gebruikt. Hoe de wijzerplaat en de nieuwe complicaties eruit zien, is niet bekend.
Het is nog onduidelijk op welke modellen deze functies allemaal beschikbaar komen. Schooltime klinkt als een functie die zonder problemen werkt op alle Apple Watch-modellen, mits ze bijgewerkt kunnen worden naar de nieuwste watchOS-versie. De slaapfunctie werkt mogelijk alleen met de nieuwste modellen. Er is dan ook nog onduidelijkheid of Apple wel met een Apple Watch Series 5 komt. Wij opperden onlangs dat een Apple Watch Series 4S een goed idee is.
Nog meer kleine ontdekkingen
Andere kleine ontdekkingen van MacRumors zijn een nieuwe instelling in de Camera-app voor foto’s met lage belichting. Ook zijn er aanwijzingen gevonden voor een toernooi-functie in Game Center. Details over beide functies zijn er helaas niet. Tot slot is er nog een afbeelding ontdekt van een AR- of VR-bril. Het gaat om een icoontje, om de bril mee aan te duiden in apps en instellingen op je iPhone. Het is dan ook waarschijnlijk geen indicatie voor het uiteindelijke ontwerp. Eerder is al de codenaam Garta ontdekt voor de AR-bril.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- watchOS 11.4 nu beschikbaar: dit is er nieuw voor de Apple Watch (01-04)
- Had Apple andere plannen voor de Apple Watch Series 10? Zo zag een prototype eruit (met een nieuwe sensor) (01-04)
- visionOS 2.4 beschikbaar: dit is er nieuw op de mixed reality-headset van Apple (31-03)
- tvOS 18.4 en HomePod 18.4 staan klaar: Matter-robotstofzuigers nu in HomeKit (31-03)
- Vooruitblik: dit zijn onze 10 verwachtingen van de WWDC 2025 (26-03)
Apple Watch
De Apple Watch is de smartwatch van Apple. Het allereerste model verscheen in 2015 en daarna verscheen er elk jaar een nieuwe generatie. Met de Apple Watch kun je je hartslag meten, berichten ontvangen en versturen, apps installeren en betalen met Apple Pay. Wil je een Apple Watch kopen, bekijk dan de verschillende Apple Watch-modellen die momenteel verkrijgbaar zijn. Je kunt je smartwatch steeds een ander uiterlijk geven met Apple Watch-horlogebandjes.

- Alles over de Apple Watch
- Apple Watch-modellen
- Apple Watch kopen
- Apple Watch 4G kopen
- Refurbished Apple Watch kopen
- Apple Watch vergelijken
- Apple Watch in roestvrij staal
- Apple Watch-horlogebandjes
- Apple Watch repareren
- Apple Watch Ultra: het topmodel
- Apple Watch SE voor instappers
- watchOS: het besturingssysteem van de Apple Watch
- Bekijken bij Apple
Heb me altijd afgevraagd waarom er niet meer modi zijn voor bijvoorbeeld werk, thuis en zoals dit nu, school. Notificaties die werkgerelateerd zijn krijg je dan niet als je thuis bent en andersom.
Dat zou je zelfs nog kunnen doortrekken door apps voor werk te kunnen verbergen als je thuis bent enz.
Zelfs Nokia had vroeger profielen die je kon instellen, ik zie hier wel leuke mogelijkheden :-).
Nog eentje met een autootje erop met een kruis erdoor. Zodat iedereen in het verkeer eens met het verkeer bezig is, i.p.v. altijd maar op die smartphone!!
@Patrik: Uhmmmmmm die is er al sinds iOS 11.. “Niet storen tijdens het rijden”.
@Rens: Sterker nog, als je het goed instelt gaat hij automatisch aan. Als je verbinding maakt met je bluetoothsysteem van de auto of als de iPhone merkt dat je aan het rijden bent (of beiden)
Goed plan om meer modi te maken. Helemaal als die zelf nog aan te passen zijn ook. Ik gebruik nu wijzerplaten die ik opgezet heb voor een specifiek bezigheid zoals werk, sport of prive. Een swipe is voldoende om te wisselen en dag bevalt prima
“Niet storen” maar dan met verschillende tijden voor verschillende dagen, zodat je op werkdagen vanaf 07:00 berichten hoort, maar in het weekend niet voor 08:30…