‘Apple gaat Siri openstellen voor apps en werkt aan Siri-speaker voor thuis’
Apple is bezig een concurrent voor de Amazon Echo en Google Home te ontwikkelen. Ook gaan ze Siri openstellen voor ontwikkelaars, zodat ze apps kunnen maken die met je stem te bedienen zijn.

Siri opengesteld voor ontwikkelaars
Het openstellen van Siri zou een grote stap vooruit zijn voor externe ontwikkelaars. Er zou een Siri software-ontwikkelkit (SDK) in de maak zijn, waarmee apps te bedienen zijn met stemcommando’s. Wel stelt Apple bepaalde beperkingen aan de ontwikkelaars, zodat ze er verantwoordelijk mee omgaan.
Het zou betekenen dat Siri veel bruikbaarder wordt. Momenteel werkt Siri alleen met diensten die Apple zelf heeft uitgekozen, zoals Yelp. Voor externe partijen die zelf aan de slag willen gaan, is er momenteel nog niets.
De Siri SDK zou al tijdens de WWDC aangekondigd kunnen worden, zodat ontwikkelaars er in iOS 10 en mogelijk ook in OS X 10.12 gebruik van kunnen maken. Over OS X 10.12 wordt gezegd dat er voor het eerst ondersteuning voor Siri op de Mac in zal zitten.
Concurrent voor Google Home en Amazon Echo
Apple zou ook werken aan een apparaat, dat een rechtstreekse concurrent van de Amazon Echo en Google Home kan worden. Dat zeggen bronnen die op de hoogte zijn van Apple’s plannen. Het apparaat werkt met Siri en bestaat uit een spreaker en microfoon. Deze zou je kunnen gebruiken voor het luisteren naar muziek en het ontvangen van nieuwsberichten.
De Amazon Echo bestaat al wat langer en heeft veel positieve reacties gekregen. Het plastic zuiltje staat in de woonkamer en je kunt er met de stem commando’s aan geven. Google gaat met de vorige week aangekondigde Google Home-speaker iets soortgelijks proberen. In beide gevallen wordt er gebruik gemaakt van een assistent met kunstmatige intelligentie. De Amazon Echo en Google Home kunnen allerlei taken uitvoeren, zoals het weerbericht voorlezen en antwoorden op vragen. Ook kun je er huisapparatuur zoals lampen en thermostaten mee bedienen.
Interessant is dat Apple volgens de geruchten al bezig was met een dergelijk apparaat, voordat de Amazon Echo werd aangekondigd. Het zou gaan om een speaker met internettoegang en de mogelijkheid om HomeKit-producten aan te sturen.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Gerucht: 'Apple werkt aan Vision Air in een nieuwe kleur' (17-04)
- 'Zo komt de achterkant van de iPhone 17 Pro eruit te zien' (17-04)
- 'Apple werkt aan de Vision Pro 2: dit wordt er aan verbeterd' (14-04)
- Gerucht: 'iPadOS 19 wordt meer als macOS dankzij deze drie verbeteringen' (14-04)
- Gerucht: 'Apple Watch krijgt ondersteuning voor Apple Intelligence (maar eerst alleen op de Ultra)' (10-04)
Siri
Siri is Apple's eigen spraakassistent en hier lees je er alles over. Siri kan informatie voor je opzoeken, taken uitvoeren en apparaten bedienen. Veel apps werken ook samen met Siri en je kunt met de Opdrachten-app je eigen Siri-opdrachten maken. Je vindt hier onze belangrijkste artikelen.

- Alles over Siri
- Hé Siri gebruiken
- Siri opnieuw instellen en trainen
- Grappige Siri-antwoorden
- Siri werkt niet: 6 oorzaken en oplossingen
- Siri op de Mac gebruiken
- Apps openen met Siri
- Zo werken Siri Shortcuts en de Opdrachten-app
- Siri in CarPlay makkelijker gebruiken
- Siri kan dierengeluiden afspelen
- Navigeren met Siri
- Alles over de proactieve Siri
Hoi Gonny, ik heb al een aantal maanden de echo in huis staan, werk prima, maar is alleen aanspreekbaar in het Engels en ook het nieuws is Amerikaans en het weerbericht is dan wel het weer in Amsterdam, als je daarom vraagt, maar wordt verteld in het Engels.
Ik hoop dat Amazon dat nog eens gaat aanpassen.
Zodra Apple de Siri API op de WWDC open gooit, zal dit ervoor zorgen dat Siri een enorme boost krijgt. Ik zie hier veel potentie in; als ontwikkelaar zijnde.
Beter te laat dan nooit..maar dit laat weer zien dat Apple achter aan het lopen is wat innovatie betreft
@Fabrice: ben ik het niet mee eens. Ze hebben siri nu op een dusdanig niveau dat die goed functioneert. Jij zit er toch niet op te wachten dat je 3x wat moet zeggen? Ik vind wel een logische timing.
Dan kun je zo echt niet zeggen. Zoals Viv laat blijken komt er enorm veel bij kijken om dit überhaupt mogelijk te maken. Aangezien de diversiteit onder apps behoorlijk is, zul je snel tegen het probleem aan lopen dat er voor iedere dienst en ieder stukje informatie een omvangrijk programma nodig is. Siri moet immers kunnen begrijpen wat je zegt en dat in een handeling kunnen omzetten. Dat vereist een analyse van de zinsopbouw en een koppeling aan een app en aan een onderdeel binnen deze app. Apple kan dit niet zomaar aan ontwikkelaars overlaten, daar zullen ze een hele infrastructuur en API’s voor moeten aanbieden. Ik kan mij heus niet voorstellen dat Apple niet van begin af aan voor ogen had dat ontwikkelaars op termijn met Siri kunnen integreren. Het heeft waarschijnlijk zo veel moeite gekost.
@Fabrice: Ach, dat gezeur over het zogenaamde achterlopen weer. Verdiep je eens in de materie. Liever iets goed afleveren ipv de eerste willen zijn.
Goed nieuws maar geef ons dan ook Siri voor Apple TV! Zal eens tijd worden niet?
Uhmmm Siri functioneert goed? 😂😂
Ik vind het een regelrecht drama. Vooral op m’n Apple Watch.
Sinds ik Amazon Echo apparaten in m’n huis heb staan gebruik ik Siri echt niet meer. Als je de kans hebt: probeer Echo en je ziet dat Siri een belachelijk slecht functionerende tool is.
Mwah, het ene hoeft het andere niet uit te sluiten. Toen de iPhone uitkwam, was er nog geen enkel ander product dat daar ook zelfs maar een beetje bij in de buurt kwam. Toegegeven, de technologie bestond al en van alles was wel iets ooit eerder ergens geïmplementeerd, maar ‘connecting the dots’ (Jobs) leidde tot een uiterst innovatief product. Dat terzijde.
Wat betreft ‘liever iets goeds afleveren’: dan moeten ze het dat natuurlijk wel ook doen. Dat laatste blijkt de afgelopen jaren jammer genoeg niet te lukken. Kijk alleen maar eens naar de enorme toename van het aantal patches op patches. En wat Siri betreft: dat is zoals eerder opgemerkt een drama en zéker niet meer van deze tijd (staat toch wel echt een aantal jaar stil of in slow-mo stand). Het wordt anno 2016 toch wel eens tijd dat Siri beter interpreteert (bijv afspelen van Engelstalig content (band, album, film,…) of context meenemen). En wat te denken van de uiterst beperkte NL versie? Verbeterpunten zat dus en het wordt tijd dat Apple weer eens probeert voorop te lopen.
Siri openstellen zou goed zijn. Ik gebruik het nu zelden vanwege de slechte spraakherkenning en functionaliteit.
Maar als het straks door iedere app via een API is aan te spreken, wat is dan het nut van Homekit?
Het enige dat Homekit in mijn ogen toevoegt is spraakherkenning volgens mij. En dan nog zeer beperkt.
Ik hen Philips Hue en Homekit…..de app werkt veel beter en sneller in mijn beleving.
Verder niks aan toe te voegen.Helemaal mee eens. 🙂
@Harry: Daar sta ik echt van te kijken, ik citeer geregeld tekst via mijn Apple Watch aan Siri, en het gaat alleen fout bij (niet Nederlandse) namen, verder werkt de speech to text functie subliem. Daarnaast roep ik ook geregeld de timer aan via Siri, ook nooit problemen.
Ik heb nog steeds moeite om de meerwaarde van Siri in te zien. Heel vaak krijg je resultaten die je alsnog moet aanvullen met typen. Misschien is het wel optimaal werkend in Engelstalige landen.
Het is een grappig iets voor kinderen. Leuk om te vragen waar sinterklaas woont en dan de verbaasde gezichten te zien. Maar echt veel productiever dan typen werkt het niet.
Siri, Grappig maar vrij nutteloos iets
Hmmm zou Tim ook nog bij de jongens van Homey geweest zijn? 🙂
Integratie van Siri in homey zou wel mooi zijn.
Ik gebruik Siri alleen om aan mijn vrienden te laten zien hoe leuk het is maar echt nuttig is het NOG niet.
Het zou goed zijn als Siri wordt opgesteld. Wordt Siri misschien een keer iets bruikbaarder.
Maar wat heb je dan nog aan Homekit? Ik heb nu Philips Hue dat via Homekit werkt. Maar het enige verschil dat ik met de niet Homekit situatie ervaar is het toevoegen van spraak (wat overigens maar zeer matig werkt).
Als Siri open word gesteld krijgt car play waarschijnlijk ook een boost. Tom Tom met Siri. !!
Die Echo lijkt ook best wel weer op de OnHub (van Google)…..
Als we het dan toch over apparaten hebben die nog niet af zijn……