De veronderstelling dat de muziekindustrie de afgelopen jaren een transformatie heeft doorgemaakt, is een understatement. Streamingdiensten schoten als paddestoelen uit de grond, waar traditionele muziekdragers plaats moesten maken. Ook een speakerbedrijf als Sonos zal zich hierop aan moeten passen, en dat is precies wat het bedrijf van plan is.
In een uitgebreid blog legt John Macfarlane, CEO van Sonos, uit hoe dit langetermijnplan er uit komt te zien. Het slechte nieuws is dat het bedrijf verschillende medewerkers ‘noodgedwongen’ moest ontslaan voor Sonos om deze nieuwe weg in te slaan.
Sonos richt zich op streaming en stemherkenning
Samenvattend gaat Sonos zich de komende tijd op twee zaken richten: het verbeteren van de ervaring met streaming muziekdiensten, en (in het verlengde daarvan) een grotere nadruk op stemherkenning. Door te investeren in de kwaliteit van stembesturing hoopt Sonos een belangrijke speler te blijven in de muziekindustrie. Als voorbeeld gebruikt Macfarlane hier de Amazon Echo voor, een cilindervormig apparaat die je onder meer over de weersverwachting vertelt, maar waar je ook via je stem muziek mee kunt opzetten.
Een paar maanden geleden voegde Sonos nog ondersteuning voor Apple’s muziekdienst Apple Music toe. Volgens Macfarlane heeft Apple Music het aantal betaalde abonnementen op streamingdiensten in een stroomversnelling gezet. “Met Apple’s invloed is het volledige ecosysteem begonnen met het omarmen en doorontwikkelen van streaming over de hele wereld.” Een ander keerpunt in het voordeel van streaming muziek is volgens de Sonos CEO de komst van de volledige Beatles-muziekcatalogus naar diensten als Spotify en Apple Music.
Sonos wil koste wat kost vernieuwen
“Nu muziekfans eindelijk overal muziek kunnen spelen wanneer ze het willen, kunnen we ons richten op het maken van ongelofelijk rijke ervaringen die we ons eerder niet voor konden stellen”, schrijft Macfarlane. Wat hij hiermee bedoelt is echter onduidelijk, en ook over de focus op stemherkenning maakt hij weinig complete plannen bekend.
Het laat in ieder geval zien dat Sonos nog lang niet klaar is met het doorontwikkelen van muziek. Onlangs introduceerde het bedrijf de Trueplay-software, die ervoor zorgt dat het geluid uit de speaker zich aanpast aan de vorm van je kamer. Je leest er alles over in onze review van de nieuwste Sonos-speaker: de Play 5.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Weekend kijktips: Jane, Amsterdam Centraal 24/7, The Last of Us en meer (19-04)
- Waarom je geen Apple Intelligence kan gebruiken in WhatsApp en Instagram (en andere apps) (17-04)
- Game over voor Mythic Quest: langlopende Apple TV+ serie stopt plotseling (maar met een nieuw einde) (15-04)
- Weekend kijktips: Doctor Who, Friends & Neighbors, Black Mirror en meer (12-04)
- Apple TV+ vanaf nu via Amazon Prime Video af te sluiten in Nederland (met een flinke korting) (09-04)
Sonos
Sonos is een multiroom speakersysteem dat je bedient via een iOS-app. De speakers werken met AirPlay 2 en sommige modellen hebben een ingebouwde optionele Google Assistent. Bekende modellen zijn de Sonos One, Sonos Beam, Sonos Arc, Sonos Era-speakers en de samenwerking met IKEA.

Laat ze maar beginnen met de App.
Gewoon streamen via Apple music of Spotify ipv die App. Ben daar niet echt over te spreken.
Sonos heeft onlangs de prijzen flink verhoogd terwijl er inmiddels erg mooie producten van de concurrentie in de winkel staan. Alhoewel ik tevreden ben over de verschillende Sonos producten die ik gebruik prijzen ze zich wel uit de markt. Nieuwe features als trueplay maken dat voor mij niet goed, het is state-of-the-art maar ik merk weinig verschil. Net als veel gebruikers zie ik liever een betere integratie van Spotify zodat alle mogelijkheden van de Spotify app beschikbaar komen voor Sonos. Ik weet dat Sonos en Spotify niet op goede voet staan maar het zou beide partijen sieren als dat eindelijk, in het voordeel van de consument, eens bijgelegd werd.
Dat zal nooit gebeuren. Sonos is en blijft een gesloten direct stream systeem, en geen veredeld Airplay systeem. Heerlijk. Mocht je echt direct wil streamen vanuit een mobile device (god mag weten waarom), koop een Airport Express.
Stemherkenning zou mooi zijn. Dan hebben we de app niet direct nodig. Wat ik wel verwacht is dat dit alleen op nieuwe versies werkt.
Sonos klinkt super, maar heeft ook zn tekortkomingen. Trueplay werkt niet met alle speakers, ben zelf in het bezit van de playbar tweetal play 3’s een tweetal play 5’s en een sub. Het enige wat je op de site van sonos leest is dat het “mogelijk” in de toekomst voor alle speakers te gebruiken is.
Een andere tekortkoming is het niet ondersteunen van DTS, dus als je je set gebruikt al home cinema opstelling wordt het of stereo of dolby 5.1. De playbar vormt geen dts om naar Dolby of stereo. En niet elke tv kan dit. Ook als je een tv hebt met optische aansluiting dan is het maar de vraag of de tv alle randaparatuur (met hdmi aangesloten) met dolby doorstuurt, meestal wordt dit stereo. Een PCM cardmodule wordt wel dolby uitgrstuurd. Dus heb je een verdeelkastje nodig om als je audio aan te kunnen sluiten op een playbar.
Het geluid bij muziekluisteren vanaf een streamingsdienst is een genot. Wat een fantastisch geluid.
Verder is de omgang met zelf gemaakte playlisten bijv vanuit spotify of apple music onmogelijk. Je moet ze dus zelf opnieuw maken op het sonos systeem.
Er is dus zeker nog wat werk aan de winkel voor sonos. Maar ondanks de tekortkomingen een zeer tevreden gebruiker.
De nieuwe Sonos speakers hebben ook allemaal een microfoon aan boord. Er wordt nog geen gebruik van gemaakt maar dat komt wel als ze Sonos voice activated gaan maken. En Sonos is always-on, dus dat gaat mooi samenwerken.
Betekent “gaat zich volledig richten op streaming diensten” hetzelfde als “jr kan straks niet meer muziek van je nas afspelen “?
Ik kan zonder problemen mijn spotify playlisten raadplegen in de sonos app hoor…
Als men bij Sonos slim is zorgt men ook dat je 24bit kunt streamen!
Til je ook de speakers naar een hoger niveau,mp3 stelt niets voor!
Dankzij Tidal/qobuz streamen we al op Flac formaat!
Als Apple dit ook nog eens zou doen….
Voor de rest is Sonos zijn geld waard!
Mooie vergezichten maar Sonos heeft nog niet eens de moeite genomen een Apple Watch uitbreiding voor de app te maken. Iets waar Zoneplay mooi in is gesprongen.
Sonos is echte middelmatigheid. Bluesound oa. als je voor kwaliteit wilt gaan.
Erg tevreden met m’n sonos!!
Helaas kunnen na de laatste updates geen Spotify afspeelmappen weergegeven worden!! All m’n afspeel lijsten door elkaar. Probleem schijnt bij Spotify te liggen maar hoop wel dat het snel opgelost wordt.
Ik snap niet dat ik zo weinig mensen hoor klagen over de app voor Mac. De iOS versie is tegenwoordig prima te doen op wat missers na. Maar hou je de Mac app ernaast heb je plots het gevoel dat het 2001 is. Waar extra klikken nog leuk was en vormgeving nog, laten we zeggen, anders was. Dit kan echt niet meer. Ik schaam me als er iemand naast me zit.