Al jarenlang betaal je voor een individueel Spotify Premium-lidmaatschap €9,99 per maand. Ook bij veel andere muziekstreamingdiensten was dit een gangbare prijs. Maar we zien dat dit de laatste jaren aan het stijgen was. Afgelopen najaar ging al de prijs bij Apple Music en meer omhoog en nu moet ook Spotify eraan geloven. De prijs van Spotify Premium wordt €10,99 per maand in plaats van €9,99 per maand, maar ook de andere bundels gaan in prijs omhoog.
Spotify prijsverhoging 2023: 10% tot 20% duurder
De prijs van een individueel Spotify Premium-lidmaatschap gaat dus met €1 per maand omhoog, naar €10,99 per maand. Dat is een prijsstijging van 10%. Maar bij andere lidmaatschappen is de prijsstijging een stuk hoger. Voor Spotify Premium Family betaal je vanaf nu €17,99 per maand, in plaats van €14,99 per maand. Dat is dus een prijsstijging van 20%. Ook de prijzen bij Spotify Premium Duo en de studentenbundel gaan omhoog: met respectievelijk €2 en €1 per maand. In onze tabel vind je de nieuwe prijzen die per vandaag geldig zijn. Sluit je nu een nieuw lidmaatschap af, dan betaal je de nieuwe prijzen.
Spotify Premium | Individueel | Duo | Family | Student |
---|---|---|---|---|
Prijs per 24 juli 2023 | €10,99 p/m | €14,99 p/m | €17,99 p/m | €5,99 p/m |
Oude prijs | €9,99 p/m | €12,99 p/m | €14,99 p/m | €4,99 p/m |
Prijsverhoging | +€1 (+10%) | +€2 (+15,4%) | +€3 (+20%) | +€1 (+20%) |
Dit betekent het voor huidige Spotify abonnees
Voor bestaande abonnees wordt de prijsverhoging iets later ingevoerd. Spotify brengt abonnees via een e-mail op de hoogte wanneer voor hen de nieuwe prijs geldt. Gebruikers worden sowieso een maand voordat de nieuwe prijs geldt op de hoogte gebracht. Ook bij een proefabonnement geldt dat je nog een maand na het aflopen van het proefabonnement de oorspronkelijke prijs betaalt. Op deze pagina vind je meer informatie voor huidige abonnees.
Wil je naar aanleiding van de Spotify-prijsverhoging je Spotify-abonnement opzeggen? Dan lees je in onze tip hoe dat moet.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Meta gaat AI trainen met gebruikersfoto's en -reacties: zo zorg je dat jouw gegevens niet gebruikt worden (24-04)
- Betalen om je account te delen? Ook bij HBO Max zul je eraan moeten geloven (en zoveel betaal je in de VS) (23-04)
- Weekend kijktips: Jane, Amsterdam Centraal 24/7, The Last of Us en meer (19-04)
- Waarom je geen Apple Intelligence kan gebruiken in WhatsApp en Instagram (en andere apps) (17-04)
- Game over voor Mythic Quest: langlopende Apple TV+ serie stopt plotseling (maar met een nieuw einde) (15-04)
Spotify
Spotify is 's werelds grootste muziekstreamingdienst. Met Spotify kun je gratis of tegen betaling muziek streamen vanaf je iPhone, iPad, Mac of ander device. De gratis versie heeft reclame en laat je niet on-demand elk nummer afspelen, terwijl je met de betaalde Spotify Premium onbeperkt muziek naar keuze kunt luisteren. Er zijn op maat gemaakte afspeellijsten, je kunt gebruikmaken van Spotify Connect of AirPlay en nog veel meer. Behalve muziek vind je op Spotify ook veel populaire podcasts, zowel Nederlandse als vanuit het buitenland.

- Alles over Spotify
- De beste Spotify tips
- Wat is Spotify Connect?
- Handige Spotify-apps
- 10 dingen die je ook met Spotify kan doen
- Spotify offline luisteren
- Data besparen met Spotify
- Spotify-data downloaden en bekijken
- Spotify op Apple Watch
- Spotify op de HomePod
- Spotify met Siri
- Shazam koppelen aan Spotify
- Spotify podcasts luisteren
- Overstappen van Spotify naar Apple Music (of andersom)
- Spotify opzeggen
was te verwachten des ondanks blijf ik bij spotify die als enige een goeie volume balans heeft vergelijking met andere die je constant hoort balanceren (wat ik persoonlijk irritant vind)
Ik dacht eerder altijd dat dit een moment zou zijn dat gebruikers met veel Apple apparaten over zouden stappen. Niet omdat ze goedkoper zijn, maar uit ontevredenheid en de veel betere functionaliteit die Apple bied voor hun ecosysteem. Maar in de praktijk gebeurt dit nooit. Overstappen naar een andere dienst, bv chat of muziek, doen mensen nauwelijks. Wel erg interessant eigenlijk.
@Ro: Ik gebruik Apple Music, veel beter. M’n vriendin gebruikt Spotify omdat al haar vrienden waar ze afspeellijsten mee deelt dat ook gebruiken. Dolby Atmos, lossless, integratie AppleTV/carplay, goedkoper gezinsabonnement… interesseert haar allemaal niet.
@mano: Je kunt bij instellingen Apple Music geluidscontrole aanzetten om dit te verhelpen
Apple Music is veel beter! Al de muziek komt hetzelfde uit de playlist terwijl je bij Spotify je alleen maar met je geluid moet spelen om het lekker hoorbaar te houden.
Ook is het jammer dat Spotify niet werkt in de auto en Apple Music dit wel in de auto ondersteund.
Wat jammer is en waarom wij op Spotify zitten is dat als je niet op past je heel je playlist kwijt bent, en omdat Spotify ook gratis is je playlist gewoon blijft staan.
Dat het meer gaat kosten is niet meer dan normaal, alles word duurder en dit hoort gewoon bij het leven.
Vorig jaar toen de HomePod mini’s uitkwamen en het lossless en dolby muziek ondersteund werd door Apple Music. Overgestapt van spotify naar Apple Music. Playlists overgezet vanuit Spotify naar Apple Music en gaan met die banaan. Een van mijn betere keuzes.
Vooral dolby atmos muziek is erg goed mits je de atmos luidsprekers ervoor hebt. Lossless music hoor ik het verschil nagenoeg niet. Ondanks de luidsprekers is het verschil te klein om dit te horen. Moet je echt continu geconcentreerd zitten te luisteren. Heel vermoeiend dus wordt niet gedaan.
Daarnaast gewoon fatsoenlijke Apple Watch ondersteuning vanaf het begin. Spotify was heel erg laat met de ondersteuning hierin.
Hier een tevreden klant. Ondanks dat de gratis spotify natuurlijk ook zijn voordelen heeft.
klopt maar je hoort hem constant balanceren (net een automatische volumeknop) en bij spotify gaat het geruisloos in balans.
@iVar: dat vind jij! dat is jouw eigen mening.
Ik vind Apple Music waardeloos werken!
Apple music heeft ook veel minder muziek dan spotify.
@Stefan Nieuwenhuijse: Spotify heeft ruim 80 miljoen tracks om uit te kiezen, Apple Music 100 miljoen. Het aanbod van Apple is groter
In de mail die ik van spotify heb gekregen staat bij mij dat de nieuwe prijs in september ingaat.
Is er een manier om mijn afspeellijsten over te zetten naar Apple Music???
Ah dat is leuk! “Bewijzen” dat een mening niet klopt met nog een andere mening 😉.
Ik begrijp niet waarom je zo fel reageert, mensen kunnen een voorkeur hebben, neem je het niet te persoonlijk?
Wat je daarna zegt aantoonbaar niet waar want Apple music heeft meer nummers in hun “library”.
@iVar: Het is me niet helemaal duidelijk wat je bedoelt met de playlists van Spotify. Maar misschien is het goed om te weten dat er allerlei apps bestaan waarmee je playlists kan overzetten.
Gelukkig wordt Spotify HiFi gratis toegevoegd. 🙄
Al jaren geleden een “eigen” Apple Music abonnement afgesloten! De rest van het gezin luistert via Spotify, maar dat heeft zo vaak kuren in combinatie met Sonos. Daar werd ik knettergek van, met Apple Music nooit last van! Werkt altijd en overal