iOS 13 GM verklapt dat Apple nog steeds aan AR-bril werkt
Meerdere hints naar ‘StarBoard’‘StarBoard’ AR-bril
Tijdens het iPhone-event 2019 was er opvallend weinig nieuws over augmented reality. Terwijl in voorgaande keynotes nog wel demo’s te zien waren van de allernieuwste toepassingen, ging het deze keer vooral om fotograferen met de verbeterde camera’s. Toch werkt Apple intern nog steeds aan een eigen AR-bril, zo blijkt uit de iOS 13 Golden Master die dinsdagavond verscheen.
In de code zijn stukjes tekst, frameworks en ‘lees mij’-bestanden te vinden, die allemaal verwijzen naar een AR-headset. De verwijzingen werden ontdekt door ontwikkelaar Steve Troughton-Smith, die wel vaker code doorpluist. Als je weet waar je moet zoeken zijn de bestanden en mappen openlijk te vinden in de iOS 13 GM.
https://twitter.com/stroughtonsmith/status/1171571825475825666
Zo is er ‘StarBoard’, een system shell die beschrijft hoe een AR-headset of soortgelijk apparaat in staat is om stereoscopische veelden te vertonen. De code verwijst naar meerdere manieren om AR-content te bekijken, zoals het dragen of het in de hand houden van een apparaat. Dat eerste zou een bril kunnen zijn, het tweede een toestel zoals een iPhone. Ook wordt er beschreven hoe je een gespecialiseerde gamepad kunt verbinden met de wearable.
StarBoard werkt als CarPlay
StarBoard lijkt wel een beetje op CarPlay, waarbij de content op een iPhone staat en naar een extern display wordt gestuurd. Daarom zorgt een iOS-update er ook meteen voor dat je nieuwe functies tot je beschikking hebt, zonder dat je het entertainmentsysteem in je auto telkens hoeft te updaten. Bij de AR-bril zou dat op een soortgelijke manier kunnen werken. Troughton-Smith denkt dat je een soort ‘dashboard’ te zien krijgt van geschikte apps die je op de headset kunt gebruiken. Er is dan wel een verbinding met een iPhone of iPad nodig. “Het lijkt erop dat de iPhone de rendering doet”, zegt de ontwikkelaar.
https://twitter.com/stroughtonsmith/status/1171558494618693632
https://twitter.com/stroughtonsmith/status/1171567227541307392
Er is ook een ‘lees mij’-bestand voor het testen van stereo AR-apps op de iPhone. Intern gebruikt Apple een STARTester-app voor medewerkers die niet beschikken over de headset, maar wel willen testen.
De AR-bril van Apple staat bekend onder de codenaam T288. Er zouden al meerdere prototypes zijn getest, voorzien van sensoren die aangesloten waren op een aparte processor. Waarschijnlijk komt de bril in 2020, al waren er ook geruchten dat Apple het project voorlopig in de ijskast heeft gezet. De ontdekkingen in iOS 13 GM wijzen er nog steeds op dat Apple achter de schermen ermee bezig is… al kan het nog alle kanten op gaan. Bij de AirPower kwam er uiteindelijk ook niets van en een goed functionerende AR-bril is een ingewikkeld product.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Nanoleaf Pegboard Desk Dock: slimme verlichting én organisatie voor je bureau (16-04)
- Beats heeft nu ook eigen oplaadkabels: nuttige toevoeging of niet? (15-04)
- Nieuwe Chipolo POP is een kleurrijk AirTag-alternatief met twee grote voordelen (15-04)
- Robotstofzuigers werken nu met HomeKit: dit zijn de eerste ondersteunde modellen (02-04)
- 'IKEA werkt aan BILRESA: dubbele knoppen met Matter en Thread voor je smart home' (27-03)
Tim Cook zette mij gister volledig op het verkeerde been tijdens de keynote. “We have some truly big announcements” zei hij. Daarna sloeg hij de cijfertjes meuk over want er was zoveel te vertellen. Keynote had als ondertitel “By innovation only”. Soort van glazen Apple logo erbij.
Ik dacht Yessss dus toch. Apple gaat de wereld volledig verbazen met een AR bril. Dus tegen het einde van de keynote, alles mweh qua updates, denk ik daar komt ie: we have one more thing. Niks hoor lichten aan. Einde keynote.
Tja. By innovation only…
Voor alle duidelijkheid: het zijn echt wel imposante telefoons en techniek. De onderliggende chips zijn echt wel state-of-the-art. Design is niet spannend maar wel goed. Maar als je de spanning zo opbouwt verwacht je toch een knaller. De keynote wordt op deze manier een beetje een draak van een voorstelling.
Ps Schiller zag er niet al te best uit. Hoop niet dat ie ziek is.
@WvB22: Tja, de verwachting werd gewekt dat er iets nieuws uit de hoge hoed zou komen. Maar misschien gooien de release problemen van iOS 13 en aanverwante software roet in het eten. iPads liggen b.v. gewoon klaar te wachten tot iPadOS 13.1 klaar is. Dus misschien zijn dingen (de tiles) doorgeschoven naar een keynote in okt/nov?
Maar hier gaan we weer verder met geruchten….
Ja, natuurlijk zijn ze daar mee bezig. net als MS met de Hololens, Google met de nieuwe Glass, enz. Ze willen de boot niet missen. Maar nu nog een killer-app verzinnen waarvoor mensen ook in de rij staan om die bril te kopen. En dat zal wel het probleem zijn.
Maar hoe zit het met het draadloos opladen van andere iDevices met de nieuwe iPhone? De pencil ondersteuning? Regenboog logo? R1 coprocessor? Nieuwe AppelTV? De Tiles? (Hoewel de nieuwe iPhones wel een U1 chipje hebben. Dat kan wel iets met die tiles te maken hebben. Maar dat zal ook wel geschrapt zijn uit iOS 13.1.)
We hebben wel een nieuwe iPhone “Pro” gekregen met 64 GB, want dat is genoeg voor een “Pro” anno 2019. En met 12 MP camera’s. Daar heeft een beetje “Pro” ook meer dan genoeg aan. En nog steeds met een lighting aansluiting. (Vorige jaar wist Schiller bij de iPad Pro nog te vertellen dat “Pro’s” op de USB-C mogelijkheden zaten te wachten. Maar iPhone “Pro’s” zijn waarschijnlijk een ander soort “Pro’s” die dat weer niet nodig hebben.) En wat wel klopte is dat 3D Touch exit is. Maar daar wordt hij niet goedkoper van. Want de prijs is wel “Pro”. (Kom ik zo een beetje in de buurt van het aantal keer dat Schiller “Pro” riep? 😉)
Misschien waren de cijfertjes niet wat ze moesten zijn? Dan skippen maar die handel 🙂
Tja, een feitje als: (in apple bewoording, beeld je in dat een van de bobo’s de volgende woorden uitspreek)
“Apple Pay has been a huge succes this past quarter, we saw a doubling of activations across Europe, but the USA has not experienced the same up tick. We launched it in the Netherlands with ING earlier this year, and just last week 4 other small banks joined there too. Overall across Europe we’ve added a number of countries and our existing partners have started in more territories there.”
Bekt ook niet lekker voor de gemiddelde shareholders in de USA, waar Apple Pay zo goed als stilgevallen is omdat de gemiddelde winkelier of retailer die nog geen moderne terminals heeft niet, niet echt de moeite lijkt te willen nemen om van de pokke swipe-terminals af te stappen.. (oeh, dat kost geld, doen we niet) wat dat betreft is Amerika nog een derdewereldland…