Steve Jobs geen fan van naam ‘Siri’
Steve Jobs zou geen fan zijn geweest van de naam ‘Siri’, maar hij wist geen goed alternatief te bedenken. Dit vertelde Dag Kittlaus, één van de oprichters van het bedrijf Siri, tijdens een presentatie. Volgens hem is de naam Siri gebaseerd op een vrouw waar Kittlaus mee heeft samengewerkt in Noorwegen.
Kittlaus was helemaal weg van de naam Siri, die in Noorwegen “prachtige vrouw die je naar de overwinning leidt” betekent. Zo was hij op een bepaald punt van plan om zijn dochter dezelfde naam te geven. Toen de domeinnaam Siri vrij bleek te zijn, kocht hij deze ook snel. De naam is volgens Kittlaus ook goed te gebruiken voor een product, omdat hij zowel makkelijk te spellen als uit te spreken is.
Omdat Steve Jobs de naam niet acceptabel vond, maakte Kittlaus er werk van om bij Apple te lobbyen om de naam ongewijzigd te houden. Uiteindelijk koos het bedrijf ervoor om de naam gewoon te behouden, gezien Jobs er niet in slaagde iets beters te verzinnen.
Kittlaus werkte na Apple’s overname kort in Cupertino, maar verliet het bedrijf in oktober.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Siri
Siri is Apple's eigen spraakassistent en hier lees je er alles over. Siri kan informatie voor je opzoeken, taken uitvoeren en apparaten bedienen. Veel apps werken ook samen met Siri en je kunt met de Opdrachten-app je eigen Siri-opdrachten maken. Je vindt hier onze belangrijkste artikelen.

- Alles over Siri
- Hé Siri gebruiken
- Siri opnieuw instellen en trainen
- Grappige Siri-antwoorden
- Siri werkt niet: 6 oorzaken en oplossingen
- Siri op de Mac gebruiken
- Apps openen met Siri
- Zo werken Siri Shortcuts en de Opdrachten-app
- Siri in CarPlay makkelijker gebruiken
- Siri kan dierengeluiden afspelen
- Navigeren met Siri
- Alles over de proactieve Siri
Steve had er vast iets als i-assistent, ispeak of i-talk van willen maken.
Steve zou dit gedaan hebben, Steve zou dat gezegd hebben, Steve vond de interface van de nieuwe Apple TV maar niks, Steve vond de naam Siri maar niks. Binnenkort komt de iPhone 5 en dan zou Steve dit wel anders gedaan hebben en dat een ander kleurtje gegeven hebben.
Verander gewoon de “i” in een “a” en je krijgt SARA
Die vind ik wel iets hebben
gerucht!!!! : Steve Jobs blijkt nog te leven en te genieten van zijn opgedane kapitaal op een onbekende plek. blijkt onder een andere naam nog wel contact te hebben met thuisfront Apple. wilt zich er alleen niet meer mee bemoeien… t is nu aan iemand anders. everything changes…
Gewoon. Assistant.
Wat een geweldig compacte taal is dat Noors toch! 😉
@SJM: Wat een bijzonder gerucht….
Nu komen in een keer de dingen Steve vond dit of dat niet goed. Dat was niet toen hij nog leefde?
@SJM: lijkt wel op dat gerucht van dat hitler nog leefde
Steve had het alleen maar hoeven omdraaien: iRis
Stomme geruchten, ze zeiden ook dat micheal jackson nog leefde enzo… Dat van micheal jackson kon ik nog wel geloven, hij wou niet eens muziekspeler worden, maar dat moest van zijn vader… Steve heeft dit bedrijf zelf opgericht en heeft er alles ingestoken wat ie maar kon. Hij heeft zelfs tijdens zijn ziekte nog gewoon gewerkt, en dan zou hij nu opeens apple verlaten? Dacht het ff niet
@koen: Ja die zit op het zelfde eiland als Jobs, samen met natuurlijk Tupac, Elvis, MJ, etc.
@Jaap: Maar dan klinkt het net als Irish..
Niets zo persoonlijk als een naam.
Ik vind Siri ook stom maar who cares…..
Ik moest ook aan wat anders denken bij de naam Siri.
Op het IFFR deze film gezien: Fuk Fuk à Brasileira.
in het kort:
Een satire op de klassenstrijd onder het flinterdunne mom van porno-chanchada; Fuk Fuk à Brasileira is een van de merkwaardigste werken uit de hardcore-periode van de Boca do Lixo. In deze mix van slapstick en surrealisme is de hoofdrol van Siri weggelegd voor de meer dan actieve dwergacteur Chumbinho. Siri is een bediende annex seksslaaf. Een rijk echtpaar houdt hem gevangen, maar hij ontsnapt. Vervolgens begint hij aan een droomachtige reis door een onderaardse wereld vol verdrongen seksuele verlangens.
Maak er anders lisa van?
Lijkt me sterk dat een bedrijf als Apple geen inspiratie heeft om een service als deze van een andere naam te voorzien.
Ikzelf had voor James gekozen ^_^
Ik verkies
Tourguide / Guide / Gids
Wat een non-nieuws… Serieus, dat je de fanboys hier ergens mee bezig moet houden snap ok, maar dit slaat nergens op.
ja Maik, daarom zijn we altijd blij en zeer geholpen met zo’n diepgaande reactie van jou. Mijn dank daarvoor… en over de naam Siri en waar deze vandaan komt: het is een leuk “wist je datje”. Mischien had Steve wel respect voor hoe de naam bedacht is en het daarom zo gelaten?