Apple wilde in 2011 een goedkopere iPhone uitbrengen, overwoog iPhone nano

Apple had ooit het plan om een iPhone nano uit te brengen. Ook werd er gesproken over een nieuwe goedkopere iPhone, als vervanging van de iPhone 3GS.
Benjamin Kuijten -

De laatste tijd komen er af en toe interne e-mails naar buiten, die als bewijs gebruikt worden in de zaak tussen Epic Games en Apple. In een nieuw e-mail van Steve Jobs naar andere Apple-executives is de naam iPhone nano naar voren gekomen. Het is zeker niet de eerste keer dat de naam iPhone nano boven komt drijven. Al sinds 2007 gingen er geruchten over een iPhone nano en in 2011 lekten er zelfs details van een iPhone nano uit. Nu blijkt dat er intern binnen Apple inderdaad gesproken is over een iPhone nano. Ook een nieuwe goedkopere iPhone is besproken voor een release in 2011, al is onduidelijk of dit nu om hetzelfde toestel gaat.

‘Apple overwoog iPhone nano en goedkopere iPhone in 2011’

In de e-mail, die ontdekt is door The Verge, staat een aantal interessante punten vermeld onder het iPhone-kopje. Allereerst waren er voor 2011 plannen om een goedkopere iPhone uit te brengen. Apple bracht in 2010 de iPhone 4 uit, de officiële opvolger van de iPhone 3GS. Hoewel er veel te doen was rondom antennagate, was de iPhone 4 een razend populair toestel. In de e-mail staat dat Apple voor 2011 plannen had om een low-cost iPhone te maken, die gebaseerd was op de iPod touch. Deze goedkopere iPhone zou de iPhone 3GS vervangen.

Verderop in de e-mail staat dat Apple een “iPhone nano plan” had. Daarbij zijn twee taken aangemerkt: een “cost goal” en “show model (and/or renderings)”. Die laatste taak stond op naam van Jony Ive. Het was aan hem de taak om de zogenaamde iPhone nano te ontwerpen. Uit de e-mail blijkt niet of deze iPhone nano hetzelfde model is als de eerder besproken low-cost iPhone die gebaseerd was op de iPod touch. Het zal echter geen toeval zijn dat beide namen afkomstig zijn van de iPod-lijn.

Steve Jobs met iPhone

iPhone nano zonder opslag

Geruchten die in 2011 over de iPhone nano gingen, was dat dat er geen lokale opslag op zou zitten. Het toestel zou volledig werken via de cloud. Niet geheel toevallig staat in diezelfde e-mail ook vermeld dat “2011 het jaar van de cloud” zou worden. Je vindt de volledige e-mail bij The Verge.

Was jij in 2010 en 2011 al een trotse iPhone-eigenaar? Had jij een iPhone nano of goedkopere iPhone wel zien zitten? Laat het ons weten in de reacties.

Informatie

Laatst bijgewerkt
19 augustus 2021 om 17:20
Onderwerp
Categorie
iDevices

Reacties: 13 reacties

  1. Ik denk dat het toen echt nog veel te vroeg was geweest, voor een toestel dat volledig in de cloud zou werken. Daar was toch minimaal 4G voor nodig, lijkt me. Zelfs nu hebben we nog niet zulke toestellen.

    Maar goed, het is wel begrijpelijk dat Apple dit overwoog. De chips voor opslag waren toen misschien wel de duurste onderdelen. Als het wel was gelukt en het toestel kon voor de helft van wat een iPhone 4 kostte op de markt komen, was dat een flinke klap voor Android (en toen nog Windows Phone) geweest.

  2. Ik had toen een iPhone 3GS. Voor mezelf zag ik toen geen goedkoper toestel echt zitten.
    Ik vond de 3GS toen al een hele luxe uitstraling hebben met zijn glanzend zwarte piano lak, hoewel de behuizing gewoon van plastic was als ik me goed herinner. Het was mijn eerste iPhone.

  3. Ik denk dat iPhone 12 Nano wel een beter naam zou zijn geweest dan de iPhone 12 Mini.

  4. De iPhone 4 was mijn allereerste iPhone ooit.
    Daarna niks meer anders gehad en gewild.!

  5. In die tijd trotse bezitter van de 3GS iPhone en zeer tevreden 👌.
    Nu in bezit van iphone 12 pro en  watch 4 plus en ipad pro laatste versie.
    Beste van állemáál 👌.

  6. Origineel geplaatst door Oude sok
    Ik denk dat het toen echt nog veel te vroeg was geweest, voor een toestel dat volledig in de cloud zou werken. Daar was toch minimaal 4G voor nodig, lijkt me. Zelfs nu hebben we nog niet zulke toestellen.

    Maar goed, het is wel begrijpelijk dat Apple dit overwoog. De chips voor opslag waren toen misschien wel de duurste onderdelen. Als het wel was gelukt en het toestel kon voor de helft van wat een iPhone 4 kostte op de markt komen, was dat een flinke klap voor Android (en toen nog Windows Phone) geweest.

    Ben zelf begonnen in 2007 met de eerste iPhone en ik denk inderdaad dat een iPhone die volledig in de cloud zou werken zonder lokale opslag zelfs anno 2021 nog geen succesnummer zou worden. Daarbij: het blijft Apple dus stel je van het prijsvoordeel ook niet te veel voor. De iPhone nano was waarschijnlijk ‘iets’ goedkoper geweest, maar zeker niet de helft van de prijs van de iPhone 4.

  7. Origineel geplaatst door Roy Meertens
    De iPhone 4 was mijn allereerste iPhone ooit.

    Daarna niks meer anders gehad en gewild.!

    Knap dat je het er nog steeds mee doet.

  8. Mijn grootste nachtmerrie is dat, alles in de cloud! 🥶

  9. Wat kostte een iPhone 3G en 4 nieuw?

  10. De 32GB versie van de 3GS was destijds niet in Nederland te koop maar je mocht er in het buitenland 1039 euro voor betalen. Daar heb je nu bijna een 256GB iPhone 12 voor

  11. Origineel geplaatst door Nick
    Wat kostte een iPhone 3G en 4 nieuw?

    Volgens mij EUR 400-500 voor een 4s in 2011.

  12. Origineel geplaatst door Roy Meertens
    De iPhone 4 was mijn allereerste iPhone ooit.
    Daarna niks meer anders gehad en gewild.!

    Origineel geplaatst door Ruud
    Knap dat je het er nog steeds mee doet.

    Haha dat is inderdaad knap!

  13. Origineel geplaatst door JK
    De 32GB versie van de 3GS was destijds niet in Nederland te koop maar je mocht er in het buitenland 1039 euro voor betalen.

    Dan had je je flink laten afzetten. De iPhone 3GS was in België te koop voor 600/700 euro, afhankelijk van de 16 of 32GB versie.