Studenten die van plan zijn om aan de School of Journalism van de universiteit van Missouri te gaan studeren, moeten in bezit zijn van een iPhone of een iPod touch. Tenminste, dat beweert een artikel op Macworld (‘Missouri journalism students required to buy iPhone or iPod touch?’). De gedachte daarachter, is dat studenten in staat moeten zijn om colleges in mp3-formaat terug te luisteren. Als je zo’n kop boven een artikel ziet staan, bekruipen je al de twijfels. Waarom zou een iPhone of iPod touch nodig zijn om mp3-bestanden te luisteren? Dat blijkt dan ook niet het geval.
De studenten die in Missouri journalistiek willen gaan studeren moeten er alleen voor zorgen dat ze een apparaat om mp3-bestanden af te spelen. Een Windows-computer is dus ook prima. De universiteit is bezig een systeem in te richten, met de naam Tegrity, waarmee alle colleges opgenomen kunnen worden. Via een webinterface kun je de lessen daarna terugluisteren. Het opnemen, indexeren, publiceren en opslaan van alle colleges gaat straks volledig automatisch.
Voor het nieuwe Tegrity-systeem is geen iPod of iPhone nodig, maar de school heeft beide apparaten toch in de lijstjes van verplichte studiematerialen opgenomen “om studenten met financiële behoeften” te helpen. Het blijkt uiteindelijk een soort boekhoudtruc: door een iPhone of iPod touch in de lijst op te nemen verhoog je het geschatte budget dat studenten nodig hebben, om te kunnen studeren. De beurzenverstrekkers (of ouders) moeten daar vervolgens rekening mee houden. Bovendien speelt mee dat de University of Missouri standaard kiest voor Apple-producten “omdat studenten er al vertrouwd mee zijn”. Een groep studenten die het daar niet mee eens is, lanceerde een Facebook-groep met de naam ‘Rotten Apple’ om duidelijk te maken dat de studenten niet gedwongen kunnen worden om producten van één merk te kopen. Eerder waren er al conflicten toen studenten gedwongen waren om een Dell-computer of een Mac te kopen.
Via: Macworld
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
de universiteit kan een contract maken met Apple. Hierdoor kunnen ze zowel de Iphone als de macbook beterkoop presenteren aan de studenten.
Dit doen ze hier in België toch al heel lang (met DELL en HP). Apple zal dit ongetwijfelt wel willen doen met de universiteit denk’k!
P:S. HP vind ik zelf beter dan Apple
Zal wel geld voor de universiteit opleveren door dit zo te presenteren. Op zich raar natuurlijk maar gebeurd idd wel meer.
Ze moeten gewoon zeggen dat hun programma’s geschreven zijn voor een mac 🙂
haha good one…
@ps3freak:
Grapjas
Ik ook hoor als pc is hp veel beter@iBoss:
e manne lul toch nie zo door te zeggen van hp dit hp dat, apple zijn kwaliteit is niet te betreuren. iedereen heeft een budget en kiest voor wat gij wilt. Als dit school een studentenaantal wil bereiken met hoger inkomen zijn dit mooie trucs. oneerlijk is het wel. Maar met rijke studenten zal de school een hoger inkomen kunnen opleveren omdat ze in geen enkel project finaniele problemen zullen krijgen. En buiten daarvan apple is top
Jaja..jij bent ook grappig!! zijn jullie broers?
toshiba!! 😉
Kom op mensen: lees het artikel eerst eens.
Om de studenten en hun ouders niet te veel te laten schikken wanneer de studiekosten hoger uit zouden vallen dan aangegeven hebben ze die kunstmatig omhoog gedreven door er een iPod in te zetten. Iets anders mag dus ook.
dus als ik het goed begrijp hebben ze een apple product niet echt nodig, maar je moet ze wel kopen?!
beetje raar, als ze ze nou echt nodig hadden oke.
ik heb ook een macbook voor studie, maar ik heb hem nodig omdat ik software heb die niet op een windows machine kan.