Hoewel veel iPhone-bezitters inmiddels het touchscreen-toetsenbord in de vingers hebben zitten, klagen mensen met een oudere telefoon of een BlackBerry wel eens over het gebrek aan echte, fysieke knoppen. Een los toetsenbordje met Bluetooth kan solaas bieden, maar het lijkt steeds aannemelijker dat toekomstige smartphones gewoon knoppen op het scherm kunnen tonen. Op technologiebeurs CES werd de Tactus gedemonstreerd: een touchscreen waarin bepaalde delen van het scherm op commando opzwellen, om zo knoppen te vormen.
Technologieën zoals in het Tactus-touchscreen werden in het verleden wel eerder gepresenteerd, maar de aanwezigheid van het bedrijf op CES zorgt ervoor dat we nu een goed idee kunnen krijgen van hoe zoiets er eigenlijk uit kan zien. Zowel TechCrunch als BBC (hieronder) hebben video’s opgenomen waarin de touchscreenknoppen worden gedemonstreerd. Zodra het keyboard op het scherm verschijnt, komen er kleine cirkel op de plekken van iedere toets te staan. Volgens TechCrunch moeten de knoppen ook een klein beetje worden ingedrukt voordat de aanraking wordt vastgelegd, waardoor je vingers op het keyboard kunt laten rusten.
Of Apple daadwerkelijk gebruik gaat maken van de Tactus-touchscreens voor toekomstige iPhones, iPods en iPads is nog de vraag. Tactus demonstreerde de knoppen op een Android-tablet en zei verder weinig over specifieke partners. Als we eerdere geruchten mogen geloven, heeft Apple zich in het verleden al eens verdiept in ‘voelen’ op een touchscreen: in 2012 doken er geruchten op over ‘tixels‘, die ervoor zorgen dat je een bepaalde textuur op het scherm kunt voelen.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Waanzinnig gaaf, maar of het lekker werkt?? De toetsen worden gevuld met een vloeistof, wat het denk ik wel heel kwetsbaar maakt, want de overliggende kunststof van het scherm moet wel dun zijn om dit te kunnen.
Telefoon wordt te dik op deze manier
Opzwellende knoppen? Ik zie de pornoindustrie dit alweer als eerste oppakkken….
Als ze die toetsen wat puntiger kunnen maken, kunnen ze het “Cactus” noemen.
Op commando opzwellen? Die techniek is al zo oud als levende wezens. Kom eens met wat nieuws.
Ik kan het me nog herinneren! Blind typen op je telefoon, niet eens kijken als je op menu & verzenden klikt! Op de fiets gewoon typen terwijl je op de weg let, dat waren geweldige “functies” die geen iPhone ooit heeft kunnen nabootsen 🙂
Opzich is het leuk. Al denk ik niet dat dit snel in iPhone zal zitten. Zitten natuurlijk ook weer patenten op enzo dus moeten ze dit kopen.
verder weet ik niet zeker of dit wel lekkerder typt dan iPhone scherm zelf.
En eigenlijk zou je dit dan op alle knopen op scherm moeten kunnen hebben niet alleen bij toetsenbord.
De knoppen zwellen niet op, ze worden facuum gezogen vanonder het scherm.
Siri 😉 ?
Tegenwoordig vertel ik m’n telefoon dat er een bericht verzonden moet worden, tevens ook welk bericht en maar wie! Weliswaar nog niet in het NL maar zodra dat beschikbaar is (zodra!) dan zie ik deze keyboard techniek niet als iets noodzakelijks!
Wat een pessimisten, dit zou toch perfect zijn voor blinden! Braille op je iPhone/pad!
Fantastisch zeg!
Ben ik de enige die dit onhandig lijkt?
@snaders: Ja want ik wil Engels sms’en naar Nederlanders 😉 Sowieso ontbreekt interpunctie, tenzij je moeilijk wilt doen.
Nee, Siri is een leuk speeltje maar niet altijd even handig (tenzij je gehandicapt bent, dan kan het als verlengstuk dienen). Als je net niet de juiste woorden opsomt, wilt Siri het voor je opzoeken. Wordt wel frustrerend na een tijd.
Had Apple geen patent op zoiets (of dat erop lijkt) (kan ook mis zijn)
En hoe kan je dit met glass doen?
Leuk dat het kan. En voegt voor sommige doelgroepen vast iets toe.
Haha Yep!!
Nu nog wacht op Nederlands!