Takenlijst-apps Clear en Clear+ samengevoegd (update)

Clear+ verdwijnt en de originele Clear voor iPhone wordt een universele app die ook herinneringen krijgt. Daarom wordt Clear 2 keer gratis.
Bart Breij - · Laatst bijgewerkt:

Dan Counsell oprichter Realmac“We hebben een enorme fout gemaakt.” Dat stelt Dan Counsell, oprichter van ontwikkelaar Realmac in een blogbericht over het uitbrengen van Clear+ afgelopen jaar. Clear+ was een nieuwe universele versie van de takenlijst-app die de al langer bestaande en bejubelde todo-app Clear verving. Het originele Clear verdween uit de App Store, tot grote ontsteltenis van gebruikers. Wilde je Clear+ gebruiken, dan moest je immers opnieuw betalen. Realmac zegt nog steeds last te hebben van die beslissing en wil hem min of meer terugdraaien.

Dit artikel verscheen eerder op 18 februari op iPhoneclub. We brengen het nu opnieuw onder de aandacht omdat Clear zoals beloofd gratis is geworden en is samengevoegd.

Counsell (foto) trekt het boetekleed aan voor de keuzes die Clear heeft gemaakt en de warrigheid die dat heeft gecreëerd na de release van Clear+:

“Kort na de lancering van Clear+ werd het duidelijk dat we een enorme fout hadden gemaakt. Bestaande klanten waren overstuur dat we de oude versie niet langer ondersteunden en dat we geld wilden vragen voor een update. We wijzigden ons plan: we optimaliseerden de originele versie van Clear voor iOS 7 en gaven die opnieuw uit in de App Store.”

“Maar sinds de re-release horen we van gebruikers dat ze Clear wel willen downloaden, maar dat ze niet weten welke versie ze moeten kopen. Of erger: mensen kochten de iPhone-versie [Clear] in plaats van de universele versie [Clear+].”

Clear iPhone todoOm aan die verwarring een einde te maken, kondigt Realmac nu aan terug te gaan naar één versie van de app. De originele Clear is per direct voorzien van iPad-ondersteuning en daarmee universeel worden. Om niemand voor het hoofd te stoten en opnieuw te laten betalen, zal de app daarom twee keer tijdelijk gratis worden aangeboden. Wanneer dat precies is, is nog niet bekend. Op de webpagina van Realmac kan je je e-mailadres achterlaten om op de hoogte te blijven. Je inschrijven loont: de prijs van de app is van 89 cent verhoogd naar 4,99 euro!

In de nabije toekomst moet de originele Clear ook worden voorzien van instelbare herinneringen voor taken. Het is te hopen dat de applicatie zijn eenvoud daarbij niet uit het oog verliest. De simpele manier waarop de app zich laat bedienen met veegbewegingen, was in 2012 zo revolutionair dat we de takenlijst-app uitriepen tot App van het Jaar 2012.

Downloaden: Clear (tijdelijk gratis, was €4,99, universeel, iOS 7.0+)

Reacties: 9 reacties

  1. De omschrijving “nu alleen nog iPhone” is inmiddels achterhaald; zoals in de “brief” van Dan staat hebben ze (vandaag) een update uitgebracht die iPad ondersteuning toevoegt:

    “This update to Clear adds full iPad support. For more details, visit http://www.realmacsoftware.com/clear/letter/

  2. @XIII: Ze waren er snel mee inderdaad! Heb de tekst erop aangepast.

  3. Ik weet niet of dit wel zo slim is. Je krijgt nu een hoop boze gebruikers die van Clear naar Clear+ gemigreerd waren, en zich “bekocht” zullen voelen. En er zullen waarschijnlijk veel mensen gebruik maken van de 2x 24 uur dat Clear gratis te downloaden is, en dat zal de verkoop niet ten goede komen.

    Ik had beide apps gekocht, en ben vandaag succesvol ( terug ) gemigreerd van Clear+ naar Clear m.b.v. iCloud sync. Verder zeur ik er maar niet over.

  4. WTF….5 euro voor die app? Wat een grap zeg :’)

  5. @Rednose: ik heb ook beide, nu staat clear+ op mijn iphone.
    Is het de bedoeling clear+ te verwijderen en clear te installeren?

  6. @gui: Nee, je laat Clear+ op je iPhone staan, en je installeert eerst Clear. Dan open je Clear en krijg je gedurende de welcome guide de optie om met iCloud te synchroniseren of de lijsten vanuit Clear+ te importeren. Als alles is overgezet verwijder je pas Clear+.

  7. Ik vindt dat als je voor IOS gratis maakt moet je ook voor OS voor de Mac gratis maken !!

  8. Huh? Dus als ik het goed begrijp hebben ze gebruikers eerst genaaid door ze voor de tweede keer de app te laten kopen.. en nu naaien ze nog een keer de gebruikers door de oude app tijdelijk gratis te maken zodat andere mensen er helemaal niet voor hoeven te betalen? 😮 Die gasten zijn raar bezig..

  9. @Gonny van der Zwaag: Ergens heeft hij wel gelijk, wat is de toegevoegde waarde om een app gratis te maken voor bestaande gebruikers? Alleen nieuwe gebruikers hebben hier profijt van. Een compensatie voor de mensen die hebben moeten betalen zou dan de osx app zijn.

  10. @asim: Die redenering snap ik niet. De verwarring speelde op iOS, dus gaan ze ook op iOS de app gratis aanbieden. App werkt ook prima zonder de bijbehorende Mac-app dus is geen gedwongen aankoop.

Reacties zijn gesloten voor dit artikel.