Er is weer iemand vertrokken bij Apple, maar deze keer niet om een auto te gaan bouwen bij Tesla. Terry Blanchard, die bij Apple verantwoordelijk was voor de Mail-apps, maakt de overstap naar de Oekraïense ontwikkelaar Readdle. Dat betekent dat Blanchard nog steeds mail-apps blijft maken, maar bezig gaat met Spark voor Mac, iPhone, iPad en Apple Watch.
Hoofd Apple Mail naar Spark
Terry Blanchard was sinds 2011 werkzaam bij Apple en leidde daar de ontwikkeling van Apple Mail. Deze maand stapte hij over naar Readdle, waar hij aan de slag is gegaan als Vice President of Engineering voor de mail-app Spark. Hoewel het team van Readdle gevestigd is in Oekraïne, blijft Blanchard werkzaam vanuit een apart kantoor in Silicon Valley. Hij krijgt daar de leiding over een apart team dat verder zal werken aan Spark.
De komende tijd werkt Readdle aan een Android-versie van Spark, waardoor Blanchard dus voor het eerst in lange tijd aan een ander platform gaat werken. Ook wordt er gewerkt aan een slimme agenda, automatisering en een versie voor bedrijven. In een persbericht van Readdle geeft hij ook een verdere verklaring van zijn overstap. “Spark moderniseert e-mail zoals we dat kennen. We [ik en Readdle] delen een fundamentele visie over hoe de toekomst van mail eruit moet zien.” In het persbericht spreekt hij louter lovende woorden uit over zijn nieuwe werkgever. “Ik heb Readdle altijd bewonderd voor hun prachtige en innovatieve producten. Hierdoor is Readdle het ideale bedrijf die visie omzet in realiteit.”
Blanchard heeft zich nu dus bij het Readdle-team van 105 ontwikkelaars gevoegd. Spark viel ook op iCulture in de smaak. In 2015 won Spark voor de iPhone en iPad nog de iCulture Awards voor App van het jaar en vorig jaar scoorde de Mac-versie hoog in de categorie Beste Mac-app. Toch is het niet altijd rozengeur en maneschijn, want onlangs bleek nog dat Spark delen van mails opslaat als platte tekst op haar servers.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- WhatsApp vanaf nu met extra beveiligde chats: zo krijg je meer privacy (23-04)
- Betalen om je account te delen? Ook bij HBO Max zul je eraan moeten geloven (en zoveel betaal je in de VS) (23-04)
- Instagram brengt Edits-app uit: nieuwe videobewerker voor content creators (en dit kun je ermee) (23-04)
- Deze apps laten zien hoe je elke video kan afspelen op je CarPlay-scherm (maar Apple wil het niet) (22-04)
- Waarom je geen Apple Intelligence kan gebruiken in WhatsApp en Instagram (en andere apps) (17-04)
Zou mooi zijn als ze stuivertje wisselen. De Spark mail app was echt een verademing voor mij. Kon niet meer overweg met de standaard mail-app.
Hopelijk gaat dit niet ten koste van de Spark app!
Die man heeft dus al 6 jaar lang niet gewerkt.
Heb zelf persoonlijk geen enkel probleem met de standaard Mail app, heb de andere wel bekeken maar vond zelf geen toegevoegde waarde, en niet te vergeten dat alles 3rd-party nogal ‘iffy’ is wat Spark al heeft bewezen. Nee, bedankt.
Hopelijk komt er nu iemand die de mailapp wat gebruiksvriendelijker maakt voor andere emails. Een mailwisseling met iemand die geen apple heeft ziet er uit als een draak. Lettertype verschillen daargelaten maar minuscule fonts, onduidelijke opmaak (bv bullits) en onhandig verschil tussen de verschillende emails in 1 mailwisseling staan mij erg tegen. Bovendien laat de mail app mij nog wel eens in de steek met bijlagen die niet of op een onhandige plek worden weergegeven.
Het zou een mix tussen 20% outlook en 80%apple mail moeten worden.
De stock-ios-mail-app heeft alleen als nadeel dat bij icloud de badge niet geüpdatet wordt op ios als je de mail op een ander apparaat leest. Verder vind ik hem prima.
Wat een ontzettend goed nieuws! Hopelijk gaat er dan eindelijk iemand wat doen aan die trage interne zoekmachine van de app en aan de manier hoe berichtenketens worden vertoond. Op dit moment is er moeilijk mee te werken…
En als het succesvol is, dan lijft Apple hem met Readdle weer in… 😉
Gebruiks sinds kort de outlook app. Prima zo.