Alsof we nog niet genoeg apps hadden die het terugbetalen van vrienden makkelijker moet maken, heeft de ABN AMRO nu de app Tikkie uitgebracht. Dankzij Tikkie stuur je je vrienden een link via bijvoorbeeld WhatsApp, waarna zij het verschuldigde bedrag zelf over kunnen maken.

Update 14:00 uur: Volgens bunq is Tikkie vrijwel een exacte kopie van bunq.me, ook qua naamgeving (tikkie.me). Daarbij vindt bunq dat ze een beter aanbod hebben, omdat de overboeking realtime plaatsvindt en alle functies in één app zitten. Wel betaal je €0,50 per transactie bij overboeken naar andere banken. Tussen bunq-klanten is het gratis.
Tikkie: nog een betaalapp voor vrienden
Deze nieuwe app van de ABN AMRO is al de zoveelste app die het makkelijker moet maken om geld van je vrienden te vragen. Nadat de ING al met de app Twyp kwam en de Rabobank onder het My Order-merk de app GRPPY uitbracht, kon de ABN AMRO natuurlijk niet achter blijven. Geld overboeken naar vrienden kon trouwens ook al met de app Sjaak (link) en de al eerder genoemde app van bunq (bunq). In de nieuwe Tikkie-app registreer je je eerst met je naam, telefoonnummer en IBAN-rekening.
Vervolgens hoef je alleen een nieuw betaalverzoek in te voeren met het bijpassende bedrag en een omschrijving waar de betaling voor is. Met de grote knop Verstuur met WhatsApp wordt direct WhatsApp geopend, waar je het bericht door kunt sturen naar de juiste contactpersoon. De ontvanger ziet vervolgens een tikkie.me-link waar hij of zij met behulp van iDEAL en de eigen bank-app de betaling kan uitvoeren.
Het onhandige van Tikkie is dat je geen andere berichtendienst kunt selecteren, want de app laat alleen een grote WhatsApp-knop zien. Uiteraard is het wel mogelijk om de tikkie.me-link te kopiëren en ergens anders te delen, maar dat maakt het proces er niet sneller op. Tikkie werkt verder met elke bank, dus je hoeft geen ABN AMRO-klant te zijn.
De Rabobank-app GRPPY maakt het eenvoudiger om kosten met vrienden te delen via een chatsysteem, terwijl de Twyp-app van ING een soort digitale portemonnee is waar vrienden geld naar kunnen overmaken met je mobiele nummer. Eén ding hebben alle drie de apps in ieder geval gemeen: ze zijn voor zien van een hip-bedoelde naam en moeten het geld overmaken naar vrienden makkelijker maken.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Waarom je geen Apple Intelligence kan gebruiken in WhatsApp en Instagram (en andere apps) (17-04)
- AI gebruiken met de iPhone 3GS? Met deze app lukt het (11-04)
- WhatsApp verbetert oproepen op drie manieren: dit is nieuw (10-04)
- Eindelijk: 'Meta werkt aan Instagram-app voor iPad' (09-04)
- Apple brengt nieuwe Mac- en Vision Pro-app uit: dit kun je met de Immersive Video Utility (08-04)
Dit lijkt me vooral ook handig voor aankopen via marktplaats o.i.d
Kun je gewoon het bedrag ter plaatse via iDeal laten betalen.
(eigenlijk hoe Bunq hun ‘betaalverzoek-via-iDeal’ functie ook aanprijst.)
Zie ook het ‘fraude’ via de Rabobank-app bericht van een paar dagen geleden. Kan hiermee dus voorkomen worden!
Alleen WhatsApp knop ! (heb ik niet, houd van mijn privacy)
wel een beetje faal ๐
Aangezien je met vrienden toch regelmatig afspreekt kun jij daarvoor beter een app als Splitwise gebruiken. Niks overmaken naar elkaar maar gewoon lekker makkelijk het onderlinge saldo bijhouden. De รฉรฉn betaalt de ene keer, de ander de andere keer. Wij gebruiken dit nu enige tijd in de vriendengroep en het is echt een verademing.
Dit is echt handig ja! En de betaling via iDeal is gratis!
Juist erg handig. Op wiebetaaltwat zijn altijd dezelfde die in de min staan en waar ik altijd op kan wachten. Nu heb ik het direc.t
Paar dingetjes die Tikkie handiger regelt dan Twyp of Grppy:
– je vrienden hoeven de app niet eerst ook te hebben. Geen gedoe met accounts etc. (Is vooral bij Grppy een gruwel)
– geld komt rechtstreeks op je bestaande rekening (Tikkie is dus niet ‘weer een betaal app’ waar je geld van en naar overmaakt.)
– maakt gebruik van bestaande platform WhatsApp. Daar heb je sowieso al contact met diegenen met wie je kosten deelt.
Wou ik ff kwijt ๐
Waarom niet in de bestaande app inbouwen. net als AAB alert & check wat al tijden geen update meer heeft gehad…
Misschien is het handig om in dit artikel ook even te benadrukken: Het maakt niet uit bij welke bank je zit. Tikkie is er voor iedereen!
@Wendel Felius: Dat staat ook precies zo in het artikel ๐
Handig….
ING Twyp
Rabobank Grppy
ABN AMRO Tikkie
Nog handiger zou zijn als banken eens zouden samenwerken aan een betaalplatform in plaats van elkaar de loef proberen af te steken met hun ‘handige’ apps. Bedenk eens iets samen! Stelletje prutsers…
Wat een gemauw hier weer. Het artikel is al suggestief “de zoveelste …app”. En de reacties ook flauw.
Ik vind het een super leuke handige dienst. Waarom?
1. Iedereen kan het gebruiken. Je hoeft geen klant te zijn (itt tot bunq)
2. Met ideal heb je snel het geld op je rekening itt overmaken (rabobank en ing).
3. Je hoeft niet eerst een tegoed te storten (ing).
Nadeel:
Het geld staat niet direct op je rekening. Voor 15.00 betaald dan zelfde werkdag. Anders volgende. Maar je ziet wel in de app รณf iemand betaald heeft. Dat dan weer wel :-).
Dus naar mijn idee het beste van 2 werelden. Iedereen zijn eigen kassa systeem in zijn broekzak. Gaaf. Wel even zorgen dat het direct wordt bijgeboekt.
Lekker bezig ABN.
(En nee, ik werk er niet, noch ben ik klant en heb geen aandelen)
Er is een grote maar: dit is niet real-time ๐ Er zit minimaal 1 werkdag tussen het verzoek en betaald worden. Onbruikbaar voor Marktplaats dus
@Piet Hermelen: Valt mee, je kan in de app wel real-time zien of de betaling is gelukt. Aangezien iDeal-betalingen onomkeerbaar zijn, weet je dus zeker dat de betaling de dag erna door de ABN AMRO op je rekening wordt gestort.
Misschien handig om te vermelden wat het privacy beleid is? Dan merk je ook gelijk dat de privacy link onder de app omschrijving in de app store niet werkt…๐ด
@Piet Hermelen: De bevestiging in de Tikkie app is wel realtime. Bovendien: als jij en degene die die zeldzame Koi-karper bij je komt kopen, bij dezelfde bank zitten, staat het geld waarschijnlijk ook nog eens direct op je rekening.
Superfijn appje: blinkt uit in al zijn eenvoud.
BTW: Wat is met die 14:00-update wat bunq er van vindt? Is dat per se redactioneel, of had dat hier niet gewoon in de comments kunnen worden geplaatst? Of volgt ook nog wat RABO, ING en de minister-president er van vindt? Je merkt al: ik vind er wat van ๐
@Hans B.: Helemaal eens!
Is deze app gebaseerd op Blockchain ?
Dat zou ik dan wel weer erg innovatief vinden en het vermelden waard.
ik hoop dat Apple Pay met een realtime oplossing komt (voordat we met het naast Grppy, Twipp, Tikky, GruppyFlipp, Dipflip en PiggyPip zitten)
@Goof: Nederland heeft geen prioriteit. Te weinig iPhones hier om het systeem rendabel te maken. Tenzij de banken gek zijn om licenties te kopen van Apple.
RFID betalen doe ik al een tijdje met m’n bankpas (die geen batterij heeft!), dus AP heeft slechts nadelen.
Telefoon kwijt = alles kwijt
Batterij op = geen geld
@Gosat: Daar heb je een punt.
Alleen snel ff vrienden …zonder pinautomaat…betalen, mmmh
Het artikel zet deze tikkie app m.i. ten onrechte in een rij bankapps waarmee de suggestie wordt gewekt dat niemand zat te wachten op nog een app om naar elkaar over te maken. Omdat Whatsapp massaal in Nederland wordt gebruikt en het via het klaarzetten van een iDEAL betaling voor iedereen zo eenvoudig is en betalingen via de app snel bevestigd worden heeft deze app volgens mij een heel grote kans om aan te slaan zolang het tenminste voor de incidentele gebruikers niets kost. Ben alleen wel benieuwd hoe lang en tot welk aantal transacties ABN AMRO dit gratis gaat houden.
@Xeno: Dan maak je het toch gewoon op de “ouderwetse” manier over…
Super app – direct geprobeerd , geld stroomt direct binnen voor een gemeenschappelijk kado en alle reacties van de “vrienden” waren laaiend enthousiast … Erg praktisch – doet wat ie zegt en leuke naam !
@Piet Hermelen: En daarnaast zit er niet minimaal 1 werkdag tussen (voor 15.00 = zelfde dag), maar maximaal 1 dag.
Nog …
retehandig!
installeren kostte me 20 seconden, supersimpel en praktisch. die andere dingen ga ik nu echt niet meer gebruiken.
Die juichvisuals als je betaald hebt, te slecht, dus goed