De iPhone-camera heeft een bug, waardoor je kunstzinnige foto’s met rare afwijkingen kunt maken, zo ontdekte Wired. De camera in de iPhone gebruikt een CMOS-sensor die als een soort scanner het beeld aftast. Dit is anders dan bij normale camera’s, waarbij de sluiter zich cirkelvormig opent. Nu blijkt de CMOS-scanner van de iPhone wat aan de trage kant te zijn, waardoor een kleine beweging van je hand al een vervorming in de foto teweeg kan brengen. Brian Biggs ontdekte bij een strandfoto die hij op Waikiki maakte (hiernaast afgebeeld) dat er een vreemde vervorming optrad. Sindsdien gebruikt hij de truc om bizarre foto’s met vervormingen te maken.

Je kunt de truc ook toepassen op bewegende objecten, bijvoorbeeld helicopterwieken of fietswielen.
Via: Wired
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
filmpje is lekker nutteloos, je ziet geen drol maarja…
wel toffe app met die vage vervormingen 😛
Was me ook al opgevallen. Heb ook al zo een paar foto’s.
Maar zo heel speciaal vond ik dat nu ook weer niet.
lijkt me super klote juist …. dussss
dit is al zo met bijna alle camera’s op telefoons..niks nieuws..
Ik kocht deze telefoon toch al niet voor zijn camera. Als je echt goede foto’s wilt koop je maar een echte camera, die kosten toch geen “dr*l” meer tegenwoordig.
Wat nog mooier is: gewoon pal tegen de zon in fotograferen met je iPhone. Krijg je schitterende effecten mee. Zie als voorbeeld: http://www.vandorp.net/images/img_0045.jpg
Met een pro camera kun je door vlugge sluimerstand ook speciale foto’s maken in dit effect.
Euh tjah, komt toch op hetzelfde neer als een lange sluitertijd, dan krijg je ook afwijkende foto’s als je de camera niet stil houd.
Ik vind het eerder een handicap van de iPhone dan iets wat ik kan zien als een “leuk trucje”.
:S
Helaas komt dit ‘effect’ ook optreden als je geen stille hand hebt en dus ook bewogen, onscherpe foto’s.
Maar wat wil je van een camerasensor.
@Bram L. Vlugge sluimerstand? Bedoel je niet een lange sluiterstijd? (1/10sec – 1sec -..)
Zo heb ik er een met zon een beweging:
http://gallery.mac.com/hansdekort#100150/photo1208880856563&bgcolor=black
en zie die beentjes:
http://gallery.mac.com/hansdekort#100182/photo&bgcolor=black
@iHans,
Die met de fles rose is wel mooi gelukt 🙂
Merkte is al bij het fotograferen. Dat bij de minste of geringste beweging van de iphone/mijn hand de foto niet goed lukt… Is idd meer een bug dan dat je er echt iets aan hebt.
@Pieter, een bug is software matig, dit ligt gewoon aan de troep hardware.
Al vraag ik me af of het op andere telefoons beter is.
Zie hier de site van iPhoneClub 😛
had ik afgelopen meivakantie ook al ondervonden met een foto;
http://www.bokje.nl/IMG_0094.JPG daar klopt het ook al niet helemaal 😉
Heb er ook last van gehad, werkt soms wel heel tof! Heb net ff een fotootje geupload: