Twitter brengt Mac-app terug, nu te downloaden uit Mac App Store
Gemaakt met Apple’s CatalystTwitter voor Mac terug op de desktop
Twitter voor Mac is een van de eerste apps die gebruik maakt van Apple’s Catalyst-technologie. Daarmee is het mogelijk om bestaande iPad-apps om te zetten naar de Mac. Tijdens WWDC 2019 werd de app al aangekondigd en veel mensen verwachtten dat de app meteen bij het verschijnen van macOS Catalina beschikbaar zou zijn. Dat gebeurde niet, maar met een paar dagen vertraging is Twitter voor de Mac dan toch terug.
Twitter haalde de al langer bestaande Mac-app in februari 2018 offline, zonder dat er een vervanging kwam. In juni van dit jaar beloofde het bedrijf dat er er een vervanger kwam, met meer functies. Vandaag is het zover.
De app werkt hetzelfde als normaal op de iPhone of iPad. Er zit een automatische dark mode in, die van licht naar donker wijzigt als je dit in Catalina aanpast. Wel is het nog niet helemaal optimaal. Zo past de tijdlijn zich niet aan het volledige scherm aan als je de app fullscreen gebruikt. Ongetwijfeld wordt dat nog opgelost in een toekomstige software-update. Ook missen er nog geavanceerde functies, zoals het live verversen van de feed. Wil je dat, dan zul je nog steeds gebruik moeten maken van Tweetdeck.
Dat de iOS- en macOS-versie nu op dezelfde code zijn gebaseerd zorgt er hopelijk voor dat Twitter de app nu wat vaker gaat bijwerken.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Apple brengt vierde beta van macOS Sequoia 15.5 voor ontwikkelaars uit (en derde voor tester) (28-04)
- Apple zet automatische updates vanzelf aan in iOS 18.4 en macOS Sequoia 15.4 (03-04)
- Apple brengt macOS Sequoia 15.4 uit: dit is er nieuw op je Mac (31-03)
- Apple ontwikkelt MacBook Pro met M5-chip: wordt later dit jaar nog verwacht (31-03)
- Vooruitblik: dit zijn onze 10 verwachtingen van de WWDC 2025 (26-03)
Op Mojave kan je de app wel zien, maar niet downloaden. De download button is “uitgegrijst”.
Het is mij nooit duidelijk geworden waarom ze de OSX heb ooit hebben weg gehaald. Ik ben inmiddels al lang overgeschakeld. Kan nog niet echt oordelen over de catalyst apps maar ik het gevoel van een native OSX app lijkt me toch prettiger. Twitter heeft wat mij betreft de boot gemist door nu nog een keer met deze oplossing te komen.
Jehhh, heel blij mee :):) Via de website vond ik het maar niks.