De hacker posixninja van het Chronic Dev Team heeft in een blog-post aangekondigd dat ze een exploit hebben voor een untethered jailbreak op de iPhone 3GS en de 3e generatie iPod Touch, die vermoedelijk ook zal werken op de iPad. De exploit zal verwerkt worden in Greenpois0n; de jailbreaktool waar PosixNinja en het Chronic Dev Team inmiddels al zeven maanden aan hebben gewerkt.
In de blog-post valt daarnaast te lezen hoe het team met eerdere exploits om is gegaan. Daaruit blijkt dat het team van zowel de 24kpwn– als de usb_control_msg-exploit op de hoogte was en heeft geprobeerd deze exploits te bewaren, totdat ze gebruikt zouden kunnen worden voor een nieuw product van Apple. Beide exploits zijn in het verleden gebruikt voor het mogelijk maken van jailbreaks en zijn inmiddels door Apple gepatcht.
Het Chronic Dev Team blijkt inmiddels enkele maanden over de exploit te beschikken en wederom te hebben gewacht op een nieuw product, dat binnenkort in de vorm van de iPad zal verschijnen. Om te testen of de exploit ook daadwerkelijk werkt op de iPad, is er een chip-in gestart waarmee het mogelijk is geld te doneren aan posixninja voor de aanschaf van een iPad. In dat kader geeft posixninja aan reeds honderden uren te hebben gestoken in het zoeken naar een kwetsbaarheid, het realiseren van een exploit en in de ontwikkeling van Greenpois0n.
I guess what I’m trying to say is, with all my time, sweat, blood, and tears (and adderall) that i’ve invested into this product, it really irks me when I see people calling it fake. And far as the donation thing is concerned, this something I really really hate doing. If I had a job and the money I would of never ever considered asking for any donations, and I was still reluctant to. The only reason I finally decided to post the chipin is because many people (including some of the devs who make all your beloved jailbreak apps) encouraged me to start this fund. They believed in me and were the first to donate. I’m not trying to force anyone to donate, take advantage of anyone, or holding anything for ransom. I’m just looking for some help to allow me to continue my research fulltime (which ultimately helps all of you in the end). I thank all the people who have already donated. But if you’re still a skeptic, then that’s fine too.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
ik hoop dat het echt werkt
Hoppa, dat was de iPad xD
Of hij wil gewoon een gratis iPad 🙂
Maar hopen dat het werkt. Ik neem aan dat dit ook voor de 2e generatie iPod (de 8GB MC versie) werkt dan?
@Jeffrey Dat lijkt me wel…
@Jeffrey: posixninja en het Chronic Dev Team zijn op de achtergrond al langer actief en minder bekend dan het iPhone Dev Team en Geohot, maar staan in de scene wel als betrouwbaar bekend. Aan de zoveelste appuloha1l- of gull1hack-hoax besteden we ook geen aandacht.
Het kan natuurlijk zijn dat de kwetsbaarheid verholpen blijkt te zijn in de iPad, maar dat is onwaarschijnlijk omdat Apple over het algemeen alleen reactief en niet pro-actief bezig is met patches.
Toch knap, ze hebben dat ding nog niet in handen gehad maar denken wel dat het werkt.
yeah right… laten we allemaal geld gaan doneren…. dit is al de zoveelste keer dat ze om donaties gaan vragen.
Zo betrouwbaar zijn ze trouwens ook niet, ze hebben nog steeds niets uitgebracht. Tot die tijd is het vaporware
mooizo kan ik eindelijk mijn ipod touch unthetered jailbreaken
Ben benieuwd naar respons van andere jbers als dev-team en geo
Het zou leuk zijn als ze een untethered oplossing zouden kunnen bieden.
Alleen snap ik niet waarom mensen zo klagen over het feit dat je een tethered hebt! :S
Ikzelf heb ook een 3gs tethered maar op de momenten dat ik er mee aan het klooien ga en hem echt daadwerkelijk moet rebooten zit ik toch bij m’n pc in de buurt! Plus dat ik hem denk ik al zo’n 1 a 2 maanden niet meer heb hoeven herstarten!
Waarom zou je je Ipad willen jailbreaken eigenlijk ? Deze wordt toch simlockvrij verkocht (ook in Amerika) ?
Jailbreak is niet hetzelfde als unlocken. Jailbreak maakt het mogelijk om buiten de app-store om applicaties te installeren.
Overigens heb je om te kunnen unlocken wel een jailbreak nodig, maar dat is weer wat anders. 😉
Jailbreak is niet alleen om de Ipad simlockvrij te maken, maar ook om andere software te kunnen installeren die niet in de apple app store staat. Bijvoorbeeld via Cydia
Simlock?? Ik denk dat je twee dingen door elkaar haalt. Jailbreaken doe je om het besturingssysteem van de iPad/iPhone/iPod te kunnen benaderen waardoor je er veeeel meer mee kunt doen (zie alle artikelen hierover).
Een simlock gaat over bellen en dat kun je sowieso niet met een iPad (behalve dan wellicht Skype e.d.)
@Bjorn: Jailbreaken doe je niet alleen voor de unlock van het gsm-gedeelte. Je maakt ook de weg vrij voor het installeren van applicaties die Apple om welke reden dan ook niet goedkeurt voor verkoop in haar eigen Appstore.
Voor veel mensen is deze reden veel belangrijker dan het kunnen unlocken van het gsm gedeelte.
Iemand van de dev team of ander groeps moet een ipad kopen om te jailbreaken , zo als mensen geeft geld alles helpt , ook wilt allemaal het jailbreak en unlock gratis te zijn . Als de groeps kun geen ipad kopen komt daar geen jailbreak , zelfde met de ipod touch , nieuwe model was uit en binnen een dag zuur geen jailbreak , dus als de groepen krijkt geld vindt het goed als dan kun jullie een jailbreak of unlock krijken voor niks
@Wienen: Nou ik kan jou wel vertellen dat ik het echt niet fijn vind. Ik heb mijn iphone ook bijna nooit uit, maar vanochtend voelde mijn iphone zo warm aan, dr stonden blijkbaar nog een paar progjes open(batterij was ook bijna op). Ik dacht, oow snel uitzetten, dan kan ik vanmiddag nog evt muziek of telegraaf lezen op de terugreis. Ik was compleet vergeten dat hij dan niet meer aan gaat. Dus ik moet nu tot 6u wachten tot ik hem weer kan gebruiken. Ik kan nu al paar keer gebeld of gesmst zijn, dat mis ik nu toch wel allemaal. En ookal komt het zelden voor, ik heb al paar keer flink gebaald dat hij niet meer aanging!
Volgens mij had Geohot toch ookal een unthetered, maar die wilde wachten tot 4.0 uit kwam? of was dat alleen voor de unlock? ben benieuwd wanneer het uit word gebracht.
@Wienen: Een keer met een probleem in een T-Mobile shop gestaan, oplossing: reset. Dat deed de medewerker daar. Had ik een tethered jailbreak gehad, dan had ik een probleempje 😛 En dan vind ik het niet handig.
Ik zou iig graag een untethered Jailbreak zien. Dan heb je tenminste zekerheid dat je iPhone ook na een herstart nog werkt.
Goed nieuws, ik zou zelf nooit een iPad kopen als ik ‘m niet kon jailbreaken.. ’t verbaasd me overigens niets aangezien de iPad op hetzelfde (zij het licht aangepaste) mobile OS draait..
hopen op het beste dan maar ^_^
Ik hoop alleen dat ze wachten tot OS 4.0 uit is zodat er geen gaten gedicht kunnen worden tot die tijd door Apple.
Het Greenpois0n project loopt al sinds september vorig jaar ofzo, gaan ze het dan eindelijk afmaken 😛
Hmm ja. Als we blijven wachten dan heeft het geen zin om de exploits op te zoeken..
maar is deze jailbreak dan ook voor 3.1.3?
Laat nou maar die hardware jailbreak komen, aangezien die exploits toch zo weer zijn gedicht.
Ook unlock?
Goes nieuws dit, maakt de kans dat ik een iPad ga halen weer net iets groter
Mij ook ze hadden macosx erop moeten zetten dan lag ik met een slaapzak nu al voor de deur!
Ga eens vliegen 🙂
Voor de iPad ?
Mooi zo, kan ik eindelijk mijn Griekse drachmens in iets constructiefs stoppen. Ik gun die jongen(s) wel een iPadje!
Ik ga doneren. En dan geduldig wachten. Zoals het hoort.
En iedereen die loopt te z**ken dat een jb gratis moet zijn, mag voor mijn part zelf een exploit gaan zoeken.
@SnijdeA: Nee, mijn 3GS die ik al op 3.1.3 baseband 05.12.01 heb gekocht.
@Manti:
Wanneer de 3gs is untethered is gejailbreaked denk ik dat een unlock minder lastig wordt. Ik denk dat Geohot wel op dat gebied voor ons in petto heeft.
De iPad heeft dan wel geen simlock, maar in de 3G-versie kan een simkaart, dus er had wel degelijk een simlock op kunnen zitten.
Hierdoor wordt de ipad wel veel aantrekkelijker.
Ik hoop dat het lukt om flash werkend te krijgen Door Middel van een jailbreak
ik hoop dat die ook werkt op 3.1.3 software anders word ik gek,ik loop al de hele tijd te zoeken maar het is er nog niet
Ik hoop echt dat die untethered jailbreak uitkomt op de release van de iPad ik had mijn Ipod Touch 32GB MC model gejailbreakt, maar het was tethered toen update ik naar 3.1.3 omdat ik dacht dat er geen baseband update was, gelukkig had ik nog 1 of ander iets gedaan in cydia dat ik terug kon naar het oude 3.1.2 software. Doe ik aansluiten op computer klik ik per ongeluk op upgraden toen kon ik niet meer terugzetten, best weard:(. Nu hoop ik echt op een jb voor 3.1.3 untethered de release datum van de iPad kon me eerst niet intresseren. Maar nu wel!
@Anna: mee eens, maar ik heb geen geld om te doneren:) (ps, ik ben pas 14. Ps. computers zijn mijn hobby, iPod is mijn favoriete gadget:)
Het enige wat deze jongens zeggen, is dat ze een poging gaan wagen. Als het niet lukt, dan hebben de donatoren gewoon pech.
Lijkt me allemaal onzeker, maar wens ze veel succes!
I chipped in,
ik hoop dat ze daadwerkelijk de kans krijgen dit uit te brengen, niet dat een ander er mee vandoor gaat.
En kom op nou, alleen de zon gaat voor niets op, dus een donatie is best op zijn plaats, alleen al om het feit dat zij, de devs, er zoveel werk in steken, voor jou en voor mij
Ik heb ook al een donatie gedaan, hoop dat deze mensen een untethered jailbrake kunnen uitbrengen.
Brengen ze niets uit so be it.
Geohot heeft voor 3GS ook al untethered jailbraiken klaar. Maar wacht voor 4.0, beter als Chronic dev team ook zal wachten. Anders kan apple gaten weer dicht gooien.
^ waarom niet gelijk wachten tot OS 5.0 er is?
Ik vind dat als je iets hebt, je dit ook redelijk snel moet delen.
@Tom: maar als je niet
upgrade heb je ook geen problemen,tenminste voor ipod touch
IPad Jailbreak was natuurlijk te verwachten EN is natuurlijk cool. Maarehhh,… ik heb nog helemaal NIETS gehoord over jailbraik-apps.
Hoe zou het daarmee staan?
Wel slim om nog even te wachten. Misschien had ‘ie het nog wat stiller moeten houden en pas na de lancering van de iPad deze ‘aankondiging’ moeten doen. Wellicht dat Apple nu een idee heeft wat hij op het spoor is.
het gerucht gaat dat Geohot een undisclosed fee van Apple heeft gekregen waardoor hij is de toekomst geen nieuwe iPhones/Firmwares meer gaat jailbreaken/unlocken.. Waarom denk je dat hij nu ineens aan de PS3 is begonnen terwijl hij de nieuwe 3GS bootrom nog niet eens untethered heeft gekregen? De hoop is nu dus gevestigd op andere hackteams als Chronic DeV Team
Net 5 dollar overgemaakt met mn paypal accountje (errrug handig).
Nu maar hopen dat ze echt met een JB voor de iPad komen, want dat zou helemaal geweldig zijn!!
@Manti: Unlock op iPad ? Niet nodig, de iPad heeft bij mijn weten geen simlock… 🙂
Ik heb de 3gen iPod touch met firmware 3.1.3 werkt deze jailbreak ook voor mij? Tot nu toe heb ik al veel dingen geprobeerd om hem te downgraden maar iTunes zegt steeds na het controleren dat het geen goede firmware is.
Goh, en dan krijgen we het nieuws dat het toch niet werkt op een iPad en hoppa, het o zo betrouwbare team (kuch) heeft er een iPad bij.
Mensen, denk toch eens na zeg. De exploit waar hun het over hebben is eenzelfde exploit alwaar het Dev team het al in zijn bezit heeft. Green Poison is een tool met alle bekende exploits. Ja, zo kan ik het ook wel ja.
Die man is een held.
zeker dat ik hem 5 euro stuur als donatie, mits mijn 3Gs het dan weer doet xD.
dit soort mensen verdienen een donatie voor zulk goed werk!