Vernieuwde WWDC-app heeft Dark Mode en is nu voor Apple TV

Apple heeft de WWDC-app een update gegeven, met een donker thema en een tvOS-app voor de Apple TV. De vernieuwde app laat ook je eigen tijdzone zien.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl - · Laatst bijgewerkt:

Apple heeft de WWDC-app (link) een update gegeven, ruim op tijd voor de keynote van 13 juni. Opvallend is dat de vernieuwde app is uitgevoerd in een donker thema, hetgeen misschien een hint is dat er een donkere mode in iOS beschikbaar komt. Ook opvallend is dat Apple nu een tvOS-versie heeft uitgebracht, waarmee je de keynote en de sessies kunt streamen.

WWDC-app nu op Apple TV

De komst naar de Apple TV was eigenlijk wel logisch, nu Apple de evenementen als livestream uitzendt op alle apparaten. De app is te installeren op iPhone, iPad, iPod touch en Apple TV. Daarnaast kun je uiteraard de livestream kijken via de website op je Mac. Kijk je op meerdere apparaten, dan onthoudt de vernieuwde app waar je gebleven bent.

WWDC app 2016-update

Apple maakt zelf geen opmerkingen over het donkere thema. Het past in ieder geval bij de donkere uitnodigingen die dit jaar werden verzonden, dus het zou ook niets te betekenen kunnen hebben. In de app blader je door tijdstippen, locaties en beschrijvingen van sessies. Favoriete sessies kun je als zodanig markeren. Ook biedt de app nieuws, stuurt notificaties en bevat dagelijks nieuwe foto’s. Met de kaarten zoek je de weg in Moscone West en door feedback te geven weten de sprekers of de sessie goed is bevallen. Voor mensen die zelf naar WWDC 2016 gaan is er tenslotte nog de mogelijkheid om je ticket in Wallet te zetten.

Handig is het feit dat bij alle sessies nu jouw lokale tijd is vermeld, dus je hoeft niet meer de tijdstippen in San Francisco om te rekenen naar de West-Europese tijdzone. Op de iPad is ondersteuning voor multitasking toegevoegd, mits je iOS 9 hebt.

Reacties: 8 reacties

  1. Ook plattegronden in tegenstelling tot voorgaande jaren (i.v.m. veiligheid) online.
    Zie vooral Bill Graham en de veelzeggende ‘download area’. Normaal ‘hands-on area’ toch?

  2. Dark theme is sowieso een hint op donkere modus en helemaal een hint op een iPhone met amoled scherm aangezien zwart dan echt zwart is omdat de pixel dan uitgeschakeld wordt.

  3. Serieus, ik moedig een dark mode echt aan! Wacht hier lang op en ziet er zo vet uit op je telefoon. Kom maar!

  4. Uit nieuwsgierigheid gedownload maar wat is dit tof kwa kleurstelling! Schitterend dat donkere!! Doe dit maar met alles!!

  5. Een donker thema zou heel prettig zijn voor savonds ja. Amoled scherm is leuk maar daar hoort een echt redesign bij, nog steeds geen grote reden om dr 6s te vervangen

  6. @aeensing: dat was precies mijn eerste gedachte: op een (am)oled scherm kost zwart minder stroom.

  7. Donker. Hmmm, Apple Music. Donker, hmmm.

  8. Het is niet zwart, maar blauwgrijs. Het voordeel van de kleur zwart is dat geen diode actief moet zijn om deze kleur te tonen, wat weer energie bespaart en de duurzaamheid van de dioden niet aantast. Deze screenshot is echter niet zwart en om grijs te tonen moeten alledrie dioden actief zijn, dus is het voordeel al niet gegeven. Daarnaast is blauw nou bij uitstek de kleurdiode met de kortste duurzaamheid. Blauw is de eerste kleur die haar intensiteit verliest.