VLC begin 2015 terug in de App Store

De videospeler VLC komt terug naar de App Store. Een hoofdontwerper heeft bevestigd dat VLC begin 2015 weer beschikbaar is op iPhone en iPad.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl - · Laatst bijgewerkt:

VLC iconDe VLC-app voor iPhone en iPad verdween afgelopen september uit de App Store. Ontwikkelaar VideoLAN gaf geen opheldering waarom de app moest verdwijnen, maar een belangrijke ontwikkelaar belooft nu dat ‘ie terugkomt.


VLC verdween vlak nadat iOS 8 beschikbaar kwam. De populaire videospeler was nog wel gewoon te gebruiken voor mensen die ‘m eerder gedownload hadden. VideoLAN hield ondertussen de lippen stijf op elkaar en wilde alleen toegeven dat ze VLC op eigen initiatief uit de App Store hadden gehaald en dat we als gebruikers geduldig moeten wachten op een update.

Volgens lead developer Felix Paul Kuehne komt de app begin 2015 terug. Op de vraag waarom de app niet langer in Europa verkrijgbaar is, antwoordde hij:

Het komt weer beschikbaar, waarschijnlijk begin volgend jaar vanwege de sluiting van iTunes Connect.

Begin december meldde Kuehne overigens al dat er een semi-publieke betaversie via TestFlight beschikbaar zou komen en dat er daarna een publieke release zou volgen. Het reviewproces bij Apple verliep echter moeizamer dan verwacht.

VLC Mediaspeler iPhone iOS

De sluiting van iTunes Connect duurt nog tot 29 december en het antwoord van Kuehne wekt de indruk dat VLC al ter goedkeuring is ingeleverd bij Apple. Afhankelijk van de wachtrij die klaar staat bij Apple en de snelheid waarmee het reviewteam werkt kan de app daarna elk moment verschijnen. Gelukkig zijn er genoeg andere videospeler-apps waarmee je ondertussen films kunt kijken op de iPhone en iPad.

Update 30 december: De nieuwe app krijgt versie 2.5 en zal een nieuwe app zijn, die je dus weer opnieuw moet downloaden en niet automatisch binnenkomt via het update-mechanisme van de App Store. Daarnaast gaat VideoLan een tussentijdse versie 2.4 uitbrengen voor mensen die de app al eerder hebben geïnstalleerd, voordat hij werd verwijderd. Beta 2 van VLC voor iOS 2.4.0 wordt momenteel al gebruikt door betatesters. Het bevat een aantal verbeteringen, maar i niet in staat om videobestanden met behulp van hardware-ondersteuning te decoderen. Dat zal wel aanwezig zijn in versie 2.5.

VLC-for-iOS-nieuw

Op zoek naar een alternatief? In een app-gids hebben we de vijf beste apps voor fervente filmkijkers op een rij gezet.

Informatie

Laatst bijgewerkt
8 februari 2015 om 9:56
Onderwerpen
,
Categorie
Apps

Reacties: 16 reacties

  1. Goed nieuws.. Als hij maar compatibel is gemaakt met iOS 8 en iPhone 6

  2. Fijn dat die terugkomt, op mijn iPad mini 1 doet hij het nog maar op de iPad mini 2 van m’n vriendin niet meer. Kan het zo zijn dat hij het niet meer doet omdat die niet meer in de store staat of door iets anders?

  3. Het is te hopen dat de mensen die vlc gekocht hebben deze (nieuwe) versie ook gratis mogen downloaden.

  4. Origineel geplaatst door itsme
    Het is te hopen dat de mensen die vlc gekocht hebben deze (nieuwe) versie ook gratis mogen downloaden.

    Gekocht? Deze is altijd gratis geweest

  5. Gekocht ?

    Ik herinner mezelf niet dat ik deze app heb moeten kopen.
    VLC was altijd het bedrijf dat het gratis gaf, het is een open source app. Zowel MacBook zowel Windows.

    Bon zou zijn dat ik het fout gezien heb, maar naar mijn weten was deze app gratis.

    On topic; dit is goed nieuws! Zou VLC niet meer kunnen verwijderen van mijn iPhone & iPad. Top app!

  6. Een van de betere apps, jammer dat hij weg is. Na overstap naar iPhone 6 en schone install niet kunnen gebruiken omdat hij weg was uit de store. Hoop op een snelle terug keer!

  7. Zeer welkom. Het is de enige gratis mediaplayer die alles doet wat ik wil. Op zich wil ik ook best wel betalen voor een mediaplayer, maar met de gratis versies van de betaalde players kan ik nou precies níet uittesten wat bij mij moet werken (streamen vanaf een SMB server, MKV, SRT, AAC DVD-ISO en nog wat dingetjes).

    Gelukkig had ik nog een backup in iTunes toen VLC uit de App Store verdween, maar dat is een iets oudere versie en helaas niet bugvrij.

  8. Ik kijk nu met infuse The interview, werkt perfect! Zou niet weten waarom ik terug zou willen naar VLC. Iemand een idee?

  9. @Gerben: De prijs? Om alle functies te ontgrendelen kost de pro versie toch weer 9 euro. VLC is daarentegen helemaal gratis. Daarnaast werkt m’n Synology video app super goed samen met VLC. Ik wacht dus nog wel even een paar dagen 🙂

  10. Origineel geplaatst door Gerben
    Ik kijk nu met infuse The interview, werkt perfect! Zou niet weten waarom ik terug zou willen naar VLC. Iemand een idee?

    De prijs.

    Ik gebruik het zo weinig dat ik graag een gratis oplossing wil. VLC is echt super fijn.

  11. VLC is de enige app die gratis DLNA MKV streaming bied. Alle andere dan moet je betalen wil je geluid hebben.

  12. @LightPhoenix: En wat is er precies zo erg aan om te betalen voor een goede app?

  13. Origineel geplaatst door LightPhoenix
    VLC is de enige app die gratis DLNA MKV streaming bied. Alle andere dan moet je betalen wil je geluid hebben.

    Nee er is wel een mooi alternatief die dat ook gratis kan. Dit is VidOn Player (HD). Die ondersteund ook DLNA en mkv codec. Hij mist alleen een resume functie.

    Een betaalde player (4,99 euro) is nPlayer die is ook niet mis al heeft Infuse (9,99 euro) ook nog automatisch ondertiteling download erbij o.a.

  14. @Pieter: Waarom betalen als het ook gratis kan? Natuurlijk is het niet erg om de betalen voor een goede app, maar als er goede gratis alternatieven zijn laat jij die toch ook niet voorbij gaan?

  15. Origineel geplaatst door Robin

    Origineel geplaatst door LightPhoenix
    VLC is de enige app die gratis DLNA MKV streaming bied. Alle andere dan moet je betalen wil je geluid hebben.

    Nee er is wel een mooi alternatief die dat ook gratis kan. Dit is VidOn Player (HD). Die ondersteund ook DLNA en mkv codec. Hij mist alleen een resume functie.
    Een betaalde player (4,99 euro) is nPlayer die is ook niet mis al heeft Infuse (9,99 euro) ook nog automatisch ondertiteling download erbij o.a.

    Thx, ik zal eens kijken vaak moest ik betalen voor de geluidslicentie. Ik was zeer te spreken over VLC.

  16. Ik ben zeer te spreken over It’s playing Pro. kost 4,49 en meestal rond februari (laatste 3 jaar) kost deze 1,79 euro.
    Is ook een lite gratis versie van. Speelt werkelijk alles af, kan ook vanaf mijn pc streamen, maar ook vanaf mijn mediaplayer. Voor mij nu de enige goede video app. Vroeger begonnen met VLC maar nadat deze verdween uit de app store ben ik overgegaan op It’s playing Pro.