Vodafone gaat als eerste Nederlandse provider een winkelproef doen met beacons. In drie Vodafone-winkels komen beacons te staan, die de winkelervaring moeten verbeteren. Heb je een iPhone met de nieuwste versie van de My Vodafone-app en heb je toestemming gegeven voor het experiment, dan krijg je aanvullende informatie als je in de buurt van een winkel bent. De beacons werken via Bluetooth, dus je moet deze functie wel op je iPhone hebben ingeschakeld.

De beacons sturen aanvankelijk alleen berichten uit om de klanten welkom te heten en om informatie over toestellen en abonnementen te geven. Je wordt niet bestookt met aanbiedingen. Op termijn wil Vodafone van deze app een centraal servicepunt maken voor Vodafone-klanten. Dan komen er bijvoorbeeld ook aanbiedingen en tevredenheidsonderzoeken in, die mensen op hun smartphone kunnen invullen.
Lees ook: zo werken iBeacons
Wil je kijken hoe het werkt, dan moet je de komende twee maanden naar de Vodafonewinkels in Haarlem, Alkmaar en Hoorn gaan. Ook moet je versie 4.0.3 of later van de My Vodafone-app geïnstalleerd hebben. Is de proef succesvol, dan zullen de beacons meer functies krijgen. De beacons werken als zender en slurpen geen data uit je toestel. Bovendien moet je eerst toestemming geven voordat de beacons informatie naar je gaan sturen.
Foto: Shutterstock, Arsenly Krasnevsky
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Veel over gelezen, toch wel benieuwd wat het nou precies inhoud in de praktijk. Maar eens langs de Vodafone winkel lopen hier in Haarlem binnenkort!
Leuk artikel! Kleine correctie:
“..De beacons werken als zender en slurpen geen data uit je toestel….”
Een beacon is een baken en stuurt dus een baken signaal met een uniek ID “hallo Gonny ,…hier ben ik”. Geen data of wat dan ook. Dit signaal stuurt hij vervolgens om de 100ms (appel ibeacon standaard)
De data kan echter wel al in de app aanwezig zijn. Waardoor het baken enkel de trigger voor de actie, en er geen data uit je toestel geslurpt(?) wordt. Dit doen meerdere beacon oplossingen om niet afhankelijk te zijn van een WiFi of 3G/4g verbinding .
Mooie technologie! Bij GLOW in Eindhoven dit jaar werkte dit goed. Terwijl je in de buurt van een kunstobject/locatie kwam kreeg je automatisch de info in je app 🙂