Apple ondersteunt in Nederland al een tijdje Carrier billing voor je Apple ID. Dat betekent dat je aankopen die je met je Apple ID doet, kan betalen via je maandelijkse telefoonrekening. In Nederland werkte dit voor kort alleen bij KPN en Telfort, maar nu doet ook Vodafone mee. Naast apps werkt het ook met Apple Music, Netflix en Blendle. Dit ontdekte iCulture-lezer Peter.
Vodafone met Carrier billing
Het grote voordeel van Carrier billing is dat je geen andere betaalmethodes nodig hebt, zoals een creditcard of PayPal-account. Sinds enige tijd kun je wel iDEAL in de App Store gebruiken, maar dat werkt alleen bij losse stortingen van bepaalde bedragen. Als je Vodafone instelt als betaalmethode, heb je er verder geen omkijken naar.
Alle aankopen die je met je Apple ID doet, verschijnen aan het eind van de maand op de factuur van Vodafone. Je betaalt alles dus achteraf. Het werkt niet alleen bij aankopen in de App Store, maar bij alles wat je via je Apple ID koopt. Denk bijvoorbeeld aan iTunes-content, maar ook als je iCloud-opslag wil uitbreiden. Uit Apple’s supportpagina blijkt dat Vodafone eind vorige maand is toegevoegd.
Je past je betaalinformatie aan via bijvoorbeeld de App Store. Ga naar het Updates-tabblad, tik op je profielfoto rechtsboven en kies voor je naam bovenin beeld. Vervolgens kies je de optie Beheer betaalmethoden en selecteer je de optie Mobiele telefoon. Voer vervolgens je telefoonnummer in en tik op Verifieer.
Meer mogelijkheden
Daarnaast biedt Vodafone nu ook factuurmogelijkheden voor sommige diensten. Zo kun je, los van de Carrier billing voor je Apple ID, Apple Music via de provider afrekenen. Je kan het drie maanden gratis proberen (op voorwaarde dat je niet eerder al een proefversie gehad hebt) en daarna betaal je net als bij Apple €9,99 per maand. Ook Netflix en Blendle zijn via Vodafone af te sluiten. Netflix is er vanaf €7,99 per maand, terwijl Blendle Premium net als bij Blendle zelf €9,99 per maand kost. Een optie voor Spotify is er helaas niet. Meer info lees je op de site van Vodafone.
Tipgever: Peter, bedankt!
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Waarom je geen Apple Intelligence kan gebruiken in WhatsApp en Instagram (en andere apps) (17-04)
- Game over voor Mythic Quest: langlopende Apple TV+ serie stopt plotseling (maar met een nieuw einde) (15-04)
- Weekend kijktips: Doctor Who, Friends & Neighbors, Black Mirror en meer (12-04)
- Apple TV+ vanaf nu via Amazon Prime Video af te sluiten in Nederland (met een flinke korting) (09-04)
- Wanneer werkt Apple Intelligence in het Nederlands? Dit is wat we nu weten (07-04)
Voor mij blijven de iTunes tegoed kaarten toch het favoriete betaalsysteem. Dankzij de vele aanbiedingen die je bij de diverse winkels ziet luister ik al jaren bijna ‘gratis’ naar Apple music.
Maandelijks wordt er bij mij 1 euro voor icloud opslag van mijn tegoed afgeschreven dus automatisch. Werkt dit dan ook via vodafone?
Dit werkt overigens niet als je je ooit hebt uitgeschreven via http://www.payonline.nl. Wil je dan toch gebruik maken van deze dienst bij Vodafone, en je hebt je opgegeven via Payinfo, dan moet je eerst de klantenservice van Vodafone bellen. Die kunnen dan de dienst weer vrij geven!
Deze info heb ik van de week ontvangen van Vodafone want ik kreeg het maar niet voor elkaar. Het kwam dus omdat ik me ooit heb uitgeschreven bij Payinfo.
Oh, misschien kunnen we binnenkort ook onze belkosten bij Apple afrekenen (en afscheid nemen van Vodafone 👍)
Helemaal top dit!! Had al jaren Netflix via Vodafone & nu dus ook mijn Apple Music i.p.v. PayPal. Blij mee!
Bij KPN kan dit al een tijdje, ook voor Google Playstore en Microsoft Store (Xbox Live) aankopen, alles netjes op je factuur.
Aha ik zie dat jullie mijn tip ontvangen had! Helemaal top
Wat voor aanbiedingen zijn dat?
@Bernard: Aanbiedingen van iTunes kaarten, die je in winkels als Hema, Kruidvat en Albert Heijn koopt. Deze worden geregeld tegen korting of bijvoorbeeld 10% extra tegoed te koop aangeboden. Staan ook vaak in de iCulture deals 🙂
Hetzelfde geldt voor mij. Regelmatig zijn er bij winkels als bijvoorbeeld Kruidvat aanbiedingen dat je 15% extra tegoed krijgt bij een opwaardeerkaart.
Kun je buiten apple ID card ook nog een gewone apple card kopen waarbij het niet automatische betalen zo als je nu doet?