De Amerikaanse minister van Financiën, Jack Lew, gaat in gesprek met de Europese Unie. Doel van de gesprekken is dat de EU niet langer onderzoek doet naar belastingontduiking door Apple in Ierland. Minister Lew stuurde afgelopen februari een brief naar Jean-Claude Juncker van de Europese Commissie, maar dat had geen effect. Ondertussen heeft het team van Margarethe Vestager, Europees commissaris voor Mededinging, al twee scenario’s uitgewerkt om te berekenen hoeveel belasting Apple nog moet betalen. Aanstaande woensdag ontmoeten Lew en Vestager elkaar om over de zaak te praten.

Apple’s belastingdeal met Ierland
Vestader (foto) staat op het punt om een definitief rapport over Apple’s belastingdeals in Ierland op te stellen. Lew wil dat voorkomen: hij vindt dat Europa niet verder moet onderzoeken hoeveel belasting Ierland nog tegoed heeft van Apple. Lew klaagde in februari dat Amerikaanse bedrijven oneerlijk worden behandeld in onderzoeken naar overheidssteun. De EU onderzoekt ook belastingdeals die Amazon en McDonalds hebben gesloten met Ierland en Luxemburg. Volgens de bedrijven werken ze binnen de regels van de wet, maar eerder kreeg Starbucks wel een boete van 30 miljoen euro vanwege soortgelijke belastingontduiking in Nederland.
Naar verwachting komt er binnenkort een uitspraak over de zaak en de grote vraag is of de EU zal buigen voor de bemoeienis van de VS. Het onderzoek naar Apple loopt al sinds 2014. De Ierse regering staat niet te springen om alsnog belasting van Apple te innen. Zij maakten de afspraak dat ze in ruil voor werkgelegenheid Apple extra financiële voordeeltjes zouden geven. Als gevolg daarvan heeft Apple een groot deel van de Europese activiteiten in Ierland gevestigd.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Apple geeft je 10% korting op accessoires bij inlevering van je oude apparaat (van welk merk dan ook) (16-04)
- Apple werkt aan verbeteringen voor Apple Intelligence: zo gaat Apple dat doen (15-04)
- Apple is voor het eerst grootste smartphoneverkoper ter wereld in eerste kwartaal (dankzij deze iPhone) (15-04)
- Apple viert 10 jaar Activiteit-app met speciale uitdaging (en een exclusieve fysieke pin) (14-04)
- Gerucht: 'Apple Intelligence-versie van Siri komt nog dit najaar' (14-04)
Hier zullen “ze” wel pap van lusten.
Gewoon betalen, net zoals de burger dat moet!!
Hahahahah want?
Wat bedoel je hiermee? En specifieker, wie is “ze”?
Dit is een voorproefje van de beruchte TTIP/CETA.
Mocht dit door het EU parlement komen hou je hart dan maart vast !
Yup TTIP
Wat leven wij toch in een corrupte wereld…
@Mark: Inderdaad en dat houden wij zelf (inclusief mijzelf) gewoon in stand !
Dat is toch wel grappig want de Amerikaanse belastingdienst zeurt al jaren dat Apple zijn buitenlands kapitaal naar Amerika moet halen zodat ze een leuke duit in het zakje van de Amerikaanse overheid kunnen doen.
Europa moet niet zeuren, dit is allemaal via een LEGALE constructie gedaan. Dat ze er ACHTERAF niet blij mee zijn is jammer dan voor europa. Ierland is blijkbaar tevreden en apple ook dus niets mis mee.