Waarom iPhone 2.0 synchroniseren zo lang duurt en AppStore-applicaties crashen
Nu de eerste generatie iPhone-gebruikers dankzij Pwnage-tool overstappen naar firmware 2.0 is het goed om eens een overzichtje te maken van problemen waar iPhone 3G-gebruikers tot nu toe tegenaan gelopen zijn. Eén daarvan is het feit dat synchroniseren bij firmware 2.0 eindeloos duurt. Het probleem zijn de applicaties: daarvan wordt steeds opnieuw een complete backup gemaakt. Vooral bij games met veel graphics kan dat eindeloos duren.
Erica Sadun raadde een paar dagen geleden nog aan om steeds niet meer dan 1 of 2 applicaties tegelijk op de iPhone te installeren, maar dat is natuurlijk niet praktisch. Via iTunes > Voorkeuren > Synchroniseren kun je het automatisch synchroniseren uitschakelen maar daarmee loop je wel risico’s. Het voorkomt echter dat je bij het snel even opladen van je iPhone steeds het eeuwig durende synchronisatieproces moet afbreken. Het is te hopen dat Apple bij de update naar 2.0.1 zorgt dat alleen gewijzigde data meegaan in een backup, niet alle data steeds opnieuw.
Duurt de backup extreem lang, dan kan er sprake zijn van corruptieproblemen, die je volgens iPhone Atlas kunt oplossen door te wachten tot de backup klaar is, waarna je de iPhone lostrekt en op de Mac alle oude backups van iTunes weggooit.
Een ander probleem dat met firmware 2.0 vaak wordt gerapporteerd, is het probleem dat applicaties soms crashen: soms al meteen bij het opstarten. Bij Apple’s standaard meegeleverde applicaties is dat niet het geval (behalve bij Safari, die ook wel eens de neiging heeft om plotseling af te sluiten). Je kunt dit oplossen door de iPhone te resetten (Home- en aan/uitknop ingedrukt houden tot de rode schuifknop verschijnt, daarna weer opnieuw starten). Het crashen moet iets te maken hebben met het niet vrijgeven van geheugen door applicaties, want na een reset draaien grote applicaties die eerst dienst weigerden (zoals Super Monkey Ball) weer als een zonnetje. Het opnieuw installeren van applicaties kan ook nog wel eens helpen, schrijft AppleInsider.
Toch ligt het crashen niet altijd aan de applicaties zelf: we schreven een tijdje geleden al dat firmware 2.0 zelf de boosdoener lijkt. Ook doet Apple er te lang over om applicatie-updates met belangrijke bugfixes in de App Store te plaatsen.
Een ander probleem waar firmware 2.0 last van heeft is interface lag: hoewel we het zelf nog niet hebben ervaren, blijkt het voor te komen dat het intikken van een SMS-bericht een paar minuten langer duurt dan normaal omdat de interface te traag reageert op schermtaps.
Macworld schrijft over problemen met de synchronisatie: met de nieuwe firmware bleek dat contacten niet meer goed gesynchroniseerd werden. Dat gebeurde nog maar in één richting: van Mac naar iPhone en niet andersom. Alle wijzigingen die op de iPhone werden doorgevoerd, waren na een sync weer verdwenen. Ook ringtones die aan specifieke personen waren toegewezen, waren weg na een sync. De oplossing bleek het compleet verwijderen en herinstalleren van iTunes op de Mac. Een minder drastische oplossing die mogelijk ook werkt is het openen van de iSync-voorkeuren waarna je op de knop Reset Sync History klikt.
Gelukkig zijn er ook positieve wetenswaardigheden: zo kun je met één iTunes-account de iPhone van jezelf en je partner vullen met dezelfde App Store-software. Uit eigen ervaring weten we dat dit ook goed werkt als je partner een eigen Mac en een eigen iTunes-bibliotheek heeft. Zolang je dezelfde inloggegevens voor de iTunes Store hanteert zit je goed: de ene persoon schaft de applicaties aan, de andere klikt even later ook op de knop ‘Koop’ maar krijgt een pop-up te zien dat het item al is gekocht (bij gratis applicaties wordt gek genoeg ook de term ‘kopen’ gebruikt). Je kunt het daarna gratis opnieuw downloaden. Mocht je per ongeluk applicaties hebben weggegooid of zijn kwijtgeraakt dan is er ook niets aan de hand: gewoon weer opnieuw aanschaffen, waarbij de boodschap verschijnt dat je het al gekocht hebt en dus opnieuw mag downloaden. We weten nog niet of er een limiet zit aan deze herhaalde downloads.
Helaas kun je niet in één oogopslag zien welke coole programma’s je partner intussen heeft gekocht; maar gelukkig zit er bij elke applicatie de knop ‘Vertel een vriend’ waarmee je je koopplannen kunt doorgeven aan je partner. Heb je allebei een eigen Mac en is één van beide partners al druk bezig geweest met het installeren van software (vooral bij gratis software loopt het al snel in de tientallen applicaties), dan kun je de reeds gedownloade programma’s makkelijk doorgeven door de alle ipa-bestanden uit de map /Users/Gebruikersnaam/Music/ iTunes/Mobile Applications op een usb-stick te zetten. Natuurlijk willen we hiermee niet aanzetten tot piraterij; dat kan met de huidige werkwijze van de App Store ook niet. Ten eerste moet je partner de inloggegevens van iTunes weten en dat geef je niet aan wildvreemden, want daarmee zouden ze op jouw creditcard ongevraagd nog meer software en muziek kunnen aanschaffen. Ten tweede verschijnen alle applicaties die je partner aanschaft ook op jouw iPhone; als je dat uit handen geeft aan wildvreemden zul je zien dat er allerlei ongewenste rotzooi bij komt en dat jouw favoriete apps opeens zijn weggegooid. Niet handig dus.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
iTunes
Lees alles over iTunes, de voormalige software voor het beheren van je mediacollectie op Mac en Windows. Sinds 2019 is Apple gestopt met iTunes op de Mac en in februari 2024 bracht Apple officieel drie opvolgers voor iTunes op Windows uit. iTunes voor Windows bestaat echter nog wel. Ook is er nog de iTunes Store nog voor het kopen van muzieknummers en albums en het aanschaffen en huren van films.

- Alles over iTunes
- Alles over de iTunes Store
- iTunes alternatieven voor Windows en Mac
- Sneltoetsen in de iTunes screensaver
- Wat is iTunes Connect?
- iTunes in de Cloud
- iTunes Match
- iPhone en iPad synchroniseren met je Mac
- De opvolgers van iTunes op de Mac
- Drie opvolgers van iTunes op Windows
- Muziek en films uit de iTunes Store cadeau geven
- Beltonen in de iTunes Store
- iTunes Store in de Muziek-app op de Mac
Over de interface lag: die heb ik ook; vooral de contactlijst laten zien duurt lang, en het sms-overzicht laten zien ook, niet consistent altijd lang, het verschilt nogal.
Klopt, het typen van een SMS is traag.
mijn wifi is verneukt, heb je daar ook een oplossing voor?
De interface lag bij contacts heb ik ook wel, verder eigenlijk geen problemen. Misschien wel omdat ik niks uit de Appstore heb gedownload.. Voorlopig zie ik nog niet iets waarvan ik denk wow, dat MOET ik hebben.
mijn iphone komt volgende week binnen en mijn vraag is of het nu wel slim is om jailbreak te gebruiken.
Ik meld met mijn iPod touch (2.0) een ander probleem:
Als je je iPod syncroniseert en je hebt nieuwe foto’s optimaliseert iTunes die altijd. Nu heb ik een foto van ongeveer 3200×1600 rechtstreeks opgeslagen uit Safari. Als ik die foto wil bekijken blokkeert mijn iPod altijd een minuutje en reboot daarna. Ik kan de foto niet verwijderen uit bewaarde foto’s want hij blokkeert voordat ik het vuilbak-icoontje kan aanraken. Enige hulp enorm graag gewenst.. 🙂
Ik heb vooral problemen met het synchroniseren met de agenda van outlook, dit werkt niet, na synchronisatie is mijn agenda van de iphone leeg, hoe komt dit ? ?
Die vertraging bij sms-berichten zie ik ook op mijn iPhone 1.0 met de 1.1.3 firmware. Ook het simpelweg opstarten van het sms-programma duurt soms behoorlijk lang. Misschien vanwege de hoeveelheid berichten die ik al ontvangen heb?
De interface lag bij contacten heb ik ook, maar even uitsliden en weer aanzetten verhelpt dat (even).
Wat ik minstens zo irritant vind is dat iTunes bij het opstarten tegenwoordig iedere keer enige tijd bevriest omdat ie onmiddellijk gaat connecten met de iTunes Store. Ben ik daarin de enige?
@Meers Yves: zoek even op het forum naar DiskAid.
@Wim: al op het forum gezocht?
Uit deze thread krijg ik de indruk dat de iPhone 3G & MobileME toch heel erg haastwerk is geweest. Terwijl mijn 1e gen. iPhone superstabiel is.
Waarom zou ik eigenlijk upgraden naar 2.0 ?
MobileME werkt niet helemaal (/ helemaal niet)
De appstore blijkt qua aanbod een soort virtuele Aldi: 100 Fred-Flinstone spelletjes, maar geen alternatieven voor:
1. Intelliscreen
2. Search
3. TouchPad Pro
4. VideoRecorder
5. Camera Pro (of iPhone Videorecorder)
6. iPhonerecorder (of VNotes)
7. Touch (= shake bediening iPod functies)
8. Swirly MMS
Innovatie is: 1 stap verder, maar soms eerst 2 stappen terug.
beetje een verhaal met een anti-climax! ppfff
Hebben jullie ook iets vertraging bij/na opstarten contacten??
@TouchMoriis:
mja vrij aardig 🙁
Hmmmmmmmmmmm, ;-(
als ik dit alles lees voorlopig maar geen iPhone 3G en al helemaal geen 2.00 op
mijn gekoesterde iPhone 1.1.4. OTB 16 Gb zonder problemen ???
Is de iPhone 2.0 niet “gewoon” zonder problemen te gebruiken ??
Of ben ik nu een schijterd ???
Net geupdate, maar kan geen sources meer toevoegen. Alles werkt goed, maar ik wil graag weer leuke apps installeren maar dat is dus niet mogelijk. Dan is ook de vraag of er al apps voor 2.0.
Groet, M@sterdam
ik denk datk ook nog ff wacht met het upgraden naar 2.0 (heb nu 1.1.4)
@Ruben:
natuurlijk je kan meer dingen met iphone 😉 ik krijg hem als het goed is binen 6 weken binnen en ik ga het ook doe heb het met die oude ook al gedaan
Misschien is het goed om dit verhaal in een “sticky” te combineren met de andere hardware\software fouten die er momenteel nog in de firmware zitten zoals de trage omschakeltijd van 3G naar 2G waardoor verbindingen wegvallen (erg grote thread op de site van Apple support zelf), GPS die niet optimaal werkt, de batterij levensduur en de (ook hier al aangehaalde) “lag”. Over dit laatste zijn al youtube filmpjes in omloop.
Hoe graag Ik graag (toch weer) een iPhone wil, ik krijg de indruk dat het verstandiger is met de aankoop van een 3G te wachten.
Vertraging in de contacten heb ik ook, met smsen niet, ook heb ik een hot pixel ontdekt net. Ook heb ik vanochtend met eerste echte crash gehad, ik wilde buienradar opstarten waardoor mijn hele iPhone crashte, hij rebootte zichzelf…
voor diegene die de youtube filmpjes over de “lag” nog niet eerder gezien hebben:
http://www.youtube.com/watch?v=wE7HKFcQxoI
http://www.youtube.com/watch?v=nLoAWRU0mHE&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=wE7HKFcQxoI
Wie weet waar iets vinden om een me.com/iDisk kunt configureren op vista
De interface lag heb je ook met versie 1.1.3 hoor. Een van de irritante dingen van de iPhone 🙂 Allemaal leuke animaties die toch redelijk lang duren 🙁
mobile me werkt hier top. evenals het hele iphone 2.0 gebeuren op 1e generatie iphone. Me happy!
Na het sync. zijn mijn contacten in het Outlook 2007 adresboek vernaggeld. Bij het openen van één van de contacten krijg ik nu de melding dat er een ongeldige ENTRYID is doorgegeven! Ook verzenden vanuit Outlook naar één van de mailadressen lukt niet meer.
Iemand een oplossing behalve alles te verwijderen en opnieuw in te voeren?
Zucht, ik had alles klaarstaan om te upgraden naar 2.0, maar nu ik lees over lag en crashen wacht ik er nog even mee.
Mijn ZiPhone 1.1.4 gaat namelijk als een (spreekwoordelijke) trein, en dat vind ik één van de sterkste punten die de iPhone had tegen alle huidige iPhone-Killers.
Beetje slechte reclame voor Apple & Tmobile, na alle hype vooral.
[Gaat weer snel heen en weer scrollen in zijn contactlijst]
Dit probleem ervaar ik als ik een SMSje ontvang en ik zit op dat momend nog in b.v. safari
ik denk dat het het ‘verstandigst’ is om toch nog even te wachten tot alle kinderziektes van de markt zijn verdwenen om up te graden naar 2.0
Als iPhone 3G gebruiker raad ik het installeren van de 2.0 software op de oude iPhone af. Wacht even tot Apple een update heeft uitgebracht waarbij de diverse bekende problemen (lag, geheugen vol, crashes, etc) opgelost zijn. De iPhone 3G is leuk, maar de 2.0 software (nog) niet.
Ik hoop echt dat ze hier iets aan gaan doen, aan het feit dat het ZoOOOOOOO traag synchroniseert
10.55 begonnen met synchroniseren nu is het 12.59 en hij is net over de helft!!
Duurd heeeeeeeeeeeeeeeeel erg lang!!