Als bestuurder van een elektrische auto is het handig om te weten waar er langs je route laadpalen zijn die geschikt zijn voor jouw auto. In veel navigatie-apps zoals Apple Kaarten kun je al navigeren naar laadpalen, maar Waze gaat een stapje verder. Je kan in Waze handmatig gegevens van je elektrische auto invoeren, zodat het zoeken van de juiste laadpaal een stuk eenvoudiger wordt.
Waze met laadpalen voor elektrische auto’s
De komende weken wordt de functie voor elektrische auto’s in Waze wereldwijd uitgerold, dus het is mogelijk dat je het nu nog niet ziet. Zodra de functie voor jou beschikbaar is, kun je dus in de instellingen aangeven wat voor elektrische auto je rijdt en welk type stekker jouw voorkeur heeft. Vervolgens laat de app zien welke geschikte laadpalen er langs je route voorbij komen, zodat je niet voor onverwachte verrassingen komt te staan en misschien wel met een lege accu staat. De optie verschijnt bij Instellingen > Voertuiggegevens > Elektrisch voertuig.
Waze zegt in een blogpost dat de informatie over laadpalen dankzij de Waze-community altijd up-to-date is. Bij een laadstation zie je relevante informatie zoals welke type stekkers er beschikbaar zijn en hoeveel er van elk bij de laadpaal aanwezig zijn. Ook zie je hoe snel de laadpalen je auto kunnen opladen. Je kan rechtstreeks naar zo’n laadpaal navigeren, maar ook tijdens je route zoeken naar laadpalen in de buurt.
Apple Kaarten en Google Maps hebben de laatste jaren al wat functies voor elektrische auto’s toegevoegd. Zo heeft Apple Kaarten een optie om je auto te koppelen, als de auto daar ondersteuning voor biedt. Ook Google Maps kan, indien ingebouwd in de auto, een koppeling maken voor het zoeken van geschikte laadpalen op je route. Daarnaast zijn er nog heel veel apps gespecialiseerd in elektrische auto’s en laadpalen zoeken.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- AI gebruiken met de iPhone 3GS? Met deze app lukt het (11-04)
- WhatsApp verbetert oproepen op drie manieren: dit is nieuw (10-04)
- Eindelijk: 'Meta werkt aan Instagram-app voor iPad' (09-04)
- Apple brengt nieuwe Mac- en Vision Pro-app uit: dit kun je met de Immersive Video Utility (08-04)
- WhatsApp krijgt extra beveiligde chats: zo krijg je meer privacy (07-04)
Stekker is niet het issue….welke laadpas je kunt gebruiken is soms een doolhof en de maximale laadsnelheid.
Wat ik mooi vind aan Apple kaarten: Zodra ik mijn Polestar connect met Carplay, herkent Apple Maps dat het een evehikel is en worden er laadpunten voorgesteld ipv benzinestation.
Ik ben nog niet echt bekend met elektrische auto’s, maar krijgt Apple Kaarten dan ook de accustatus door van de auto? M.a.w. weet Kaarten dat je op een bepaald moment naar de lader moet zoals het onboard navigatiesysteem weet? Of moet je dat nog zelf bepalen met apps in Carplay?
@Macvin: Dat helaas niet met Apple Kaarten. Zou wel een mooie toevoeging zijn. In de Polestar is Google Maps dan weer het native systeem en die doet dat wel. Die houdt dus bij wat de actieradius is en stuurt je naar een oplaadpunt. Ik vind zelf Apple Kaarten prettiger ogen dan Google Maps.
Een nuttige en efficiƫnte toepassing zou een app zijn die het mogelijk maakt om de diverse tarieven van oplaadaanbieders zoals Chargemap Ecotap,Shell, Mercedes enz,met elkaar te vergelijken aangezien deze tarieven soms tot wel 0,20 cent per kilowattuur en per laadpaal kunnen verschillen, kan het vergelijken van deze tarieven aanzienlijke besparing opleveren voor de particuliere EV gebruikers
@Glenn: Die app is er al: Chargeprice
@Macvin: @Flieps: Ik rij een Mustang Mach-E. Bij gebruik van apple carplay wordt de batterijstatus gedeeld en onderdeel van de route. Apple kaarten geeft dus aan waar en wanneer ik moet laden.
In de instellingen kan ik alleen aangeven dat ik een elektrische auto bezit, maar niet aangeven welke. Wel welke soort stekker. Daarnaast kan ik ook niet zoeken op laadpalen en krijg ik geen enkele suggestie tijdens het rijden. Sterker nog ik krijg nog steeds benzinestations voorgeschoteld. Wordt de uitrol in stappen gedaan?