Apple wordt regelmatig geprezen omdat de hardware en software zo mooi op elkaar is afgestemd. Het ziet er goed uit en alles werkt gewoon! Toch had de iPad 2 nog veel sneller kunnen zijn, blijkt uit interne testen van HP. Als de iPad 2 op webOs had gedraaid, was ‘ie ruim tweemaal zo snel geweest. Engineers van HP hackten een iPad, zodat ze er webOS konden draaien. Vergeleken met de TouchPad-tablet bleek de iPad 2 veel sneller.
Dit leidde er echter niet toe dat de HP-engineers apetrots raakten, omdat ze met webOS iets hadden gemaakt dat superieur is aan het besturingssysteem van Apple. Integendeel, de engineers raakten juist gedesillusioneerd.
Volgens het team was de hardware de beperkende factor en lukte het daarom niet goed meer om te innoveren voorbij een bepaald punt. De hardware was te traag en legde beperkingen op. De test met de iPad 2 bewees dat: webOS draaide veel sneller op een ‘vreemd’ apparaat dan op het apparaat waarvoor het bedoeld was. De oorzaak ligt waarschijnlijk gewoon ‘onder de motorkap’: de TouchPad draait op een single core Qualcomm-chip, terwijl de iPad 2 een dualcore Samsung-chip heeft. Het grappige is trouwens dat de paden van Apple en HP elkaar regelmatig hebben gekruisd: Hewlett and Packard, de oprichters van HP, waren jeugdhelden van Steve Jobs. En HP zag niets in de computer die Steve Wozniak had ontworpen: ze stuurden hem weg, waarna Wozniak de Apple I ontwikkelde en met Steve Jobs een bedrijf startte. Gisteren werd bekend dat HP stopt met de TouchPad.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Lezen jullie de originele artikel wel iPC?
(Red.) Nu wel, alle punten die je noemt zijn aangepast. Inderdaad een paar puntjes die niet klopten.
Er wordt inderdaad een verkeerde conclusie getrokken in dit artikel: de iPad met iOS is namelijk niet vergeleken met een iPad op WebOS. Dan had je kunnen concluderen dat een iPad nog sneller had kunnen zijn.
De snelheid van WebOS is vergeleken door dit te installeren op een iPad en op een TouchPad. De TouchPad presteert gewoon slechter.
Dit bericht klopt van geen kanten, nergens staat dat de ipad sneller had kunnen zijn. Ze zeggen alleen dat webOS sneller draait op een ipad dan op hun eigen TouchPad. De vergelijking ipad met iOS en ipad met webOS wordt nergens gemaakt.
Dus of de iPad nog sneller had kunnen zijn, vast maar of dat met webOS kan is mij uit dit verhaal niet duidelijk
Dit artikel trekt inderdaad verkeerde conclusies. En de ‘Touchpad’ op de afbeelding is een BlackBerry Playbook.
Tijd voor weekend!
Edwin: Inderdaad, dat komt ervan als je snel voordat je de deur uit moet nog snel iets moet schrijven (van jezelf). Nu alles aangepast.
HP heeft toch aangekondigd helemaal te stoppen met de touchpad?
De TouchPad draaide op een dual-core Snapdragon APQ8060. Geen single-core dus 😉
“Toch had de iPad 2 nog veel sneller kunnen zijn, blijkt uit interne testen van HP. Als de iPad 2 op webOs had gedraaid, was ‘ie ruim tweemaal zo snel geweest.”.
Het staat nog steeds verkeerd in het artikel. Niet de iPad 2 had sneller kunnen zijn, maar WebOS had sneller kunnen zijn (als het op apple-hardware zou draaien ipv HP-hardware).
Het bericht klopt nog steed niet. Zo blijkt maar weer, je kunt niet ff snel een journalistiek stukje schrijven.
Graag zou ik dan ook de WebOS port in Cydia zien 🙂
Kunnen we lekker prutsen met WebOS op onze iPad2 🙂
zou echt leuk zijn 🙂
http://thenextweb.com/apple/2011/08/19/hp-tested-webos-on-an-ipad-it-ran-over-twice-as-fast/
Leuk artikel overigens…misschien verstandig om de update ook even te verwerken.
“Toch had de iPad 2 nog veel sneller kunnen zijn, blijkt uit interne testen van HP. Als de iPad 2 op webOs had gedraaid, was ‘ie ruim tweemaal zo snel geweest.”
Moet zijn:
Toch is de iPad niet alleen razendsnel met Apple’s iOS. Ook webOs blijkt twee keer sneller te zijn op de iPad dan op HPs eigen hardware.
Ik volg het ff niet. De iPad draait Web OS 2 keer zo snel als een Toichpqd van HP. Dat betekent dus niet dat de iPad 2 x zo snel had kunnen zijn. Het betekent namelijk niet dat Web OS daarmee sneller loopt dan iOS. Het zegt alleen dat de Web OS software sneller draait op een iPad. En dus niet dat het sneller draait dan iOS.
Of de tekst nu klopt of niet…. volgens mij is deze he;le editorial die door HP begonnen is, puur bedoeld om te polsen of wellicht Apple geinteresseerd is in de PC/Touchpad/smartphone divisie die ze in de etalage hebben gezet. De huidig geïnteresseerden Samsung (en Lenovo) is natuurlijk al een doorn in het oog van Apple…..
Prijsopdrijving dus 🙂
de berichten woden steeds slechter hier
Ze willen er nu echt vanaf:
http://tweakers.net/nieuws/76269/hp-haalt-driekwart-van-prijs-touchpad-tablet-af.html
Get your facts right:
De TouchPad heeft wel degelijk een dualcore processor.
De A4/A5 processor is een Apple design, die op dit moment ’toevallig’ bij Samsung wordt gemaakt, op verzoek van Apple. T’is absoluut geen Samsung processor. Jammer van deze slordigheid….
Grappig paradoxale vraag: is dit nu een compliment aan Apple of aan HP (of beter: Palm)?