Wereldwijd marktaandeel iPhone stijgt van 11 naar 16 procent

Volgens cijfers van Canalys is de wereldwijde markt voor smartphones gegroeid met 67%. Apple's wereldwijde marktaandeel groeide van 11 naar 16 procent. Maar Nokia, RIM en Sony Ericsson deden het nog beter.
Gonny van der Zwaag | iCulture.nl -

apple logo glitterDe wereldwijde smartphonemarkt is met 67% gegroeid. Nokia en RIM hebben daarbij een recordaantal toestellen omgezet in het eerste kwartaal van 2010, zo blijkt uit cijfers van Canalys. In totaal zijn er 55,2 miljoen toestellen verkocht, ondanks de economisch moeizame tijden. Toch steeg het aantal toestelverkopen met 67%, wat een record is sinds eind 2007. Apple’s marktaandeel klom het afgelopen kwartaal van 11 naar 16 procent.


Nokia is nog steeds marktleider (21,4 miljoen) en verkoopt tweemaal zoveel toestellen dan de nummer twee, RIM. Nokia blijkt de toestellen vooral in Latijns-Amerika en Azië af te zetten. Om de concurrentie de baas te kunnen blijven heeft Nokia bij meer dan 50% van de smartphones gekozen voor touchscreens. Voorheen kochten Nokia-gebruikers vooral candybar-toestellen met nummerpad. Het eerstvolgende succesnummer N8 zal op Symbianˆ3 draaien, maar Canalys ziet het niet als een grote sprong vooruit. Dat zal pas gebeuren bij Symbian^4, dat eind 2011 op de markt komt.

smartphone cijfer canalys

RIM zag in Latijns-Amerika een groei van 297% en in Azië-Pacific een groei van 215%. Ook Sony Ericsson en Palm lieten flinke groeicijfers zien: Sony Ericsson groeide dankzij de lancering van het eerste Android-toestel met 292% en bij Palm lag de groei op 129%.

smartphone cijfers canalys

Via: persbericht per e-mail

Reacties: 13 reacties

  1. Netjes!

  2. als je nog kijkt dat nokia heel veel verschillende toestellen heeft, en apple maar 3.. dus doet apple het beste 😀

  3. Sommige mensen doen net of het een voetbalclub is. En ik hou niet eens van voetbal!

  4. Als je de verdeling van de groei ziet, denk ik dat het straks 2 opties zijn:
    Touchscreen of touchscreen+qwerty keyboard.
    Ik denk dat keypad volledig verdwijnt…

  5. @Pieter: Er zijn volgens mij geen smartphones met keypad, dus dat gaat nu al op.

  6. Alinea 2: is het niet: tweemaal
    Zoveel toestellen als de nummer 2 (doet)

  7. Origineel geplaatst door Dimitrii
    als je nog kijkt dat nokia heel veel verschillende toestellen heeft, en apple maar 3.. dus doet apple het beste

    Heeft Nokia zoveel smartphones dan? Ik neem aan dat voor Apple alleen de 3G en de 3GS tellen.

  8. Origineel geplaatst door Jasper
    @Pieter: Er zijn volgens mij geen smartphones met keypad, dus dat gaat nu al op.

    sony-ericson heeft een telefoon met touch screen + keypad…

  9. Hoe smart moet een phone zijn om een smartphone genoemd te worden?

  10. ik zou wel eens marktaandeel in omzet willen zien.
    Sommige van de topspelers geven de telefoons bijna voor nop weg! Dus dit is een beetje Apple’s met peren vergelijken

    Ook in aantallen kan Apple nog wel flink groeien. De beschikbaarheid is immers nog steeds beperkt

  11. @Aus:

    nokia heeft meer dan 40 smartphones ofzo dacht ik.. en apple maar 3 tot nu toe.. dus doet apple het perfect.

  12. Heel bijzonder, dat Apple driemaal (!) smartphones verkoopt als HTC (die er veel meer dan 2 heeft)..

  13. Als je dan ook nog bedenkt dat de iPhone pas enkele jaren op de markt is.
    Als er cijfers zouden verschijnen gerelateerd aan prijsklasse kom je waarschijnlijk op iPhone 80 % Blackberry 15% en Nokia 5%