WhatsApp brengt update uit, belooft probleem met meldingen te hebben opgelost

Heb je last van het probleem met WhatsApp, waardoor meldingen niet meer doorkomen? Dan is er goed nieuws, want WhatsApp heeft een bugfixupdate waardoor dit opgelost is.
Benjamin Kuijten - · Laatst bijgewerkt:

WhatsApp melding met Quick Reply.

Update 21 oktober: WhatsApp heeft zojuist een update uitgebracht, waarin ze de problemen met meldingen zeggen te hebben opgelost.

WhatsApp benadrukt ook dat het geforceerd afsluiten van WhatsApp ervoor zorgt dat je geen meldingen meer ontvangt. Zodra je de app toch geforceerd afsluit, krijg je onderstaande melding in beeld (met dank aan iCulture-lezer Evander!).

WhatsApp melding afsluiten.


Hieronder volgt ons oorspronkelijke artikel van 19 oktober:

De afgelopen weken speelt er een probleem met WhatsApp in iOS 11, waardoor je nieuwe berichten eenvoudig kunt missen. Veel gebruikers krijgen namelijk geen melding van binnenkomende WhatsApp-berichten, maar er is nu goed nieuws. WhatsApp zou van plan zijn om de komende dagen een nieuwe update uit te brengen, waardoor dit probleem opgelost wordt. In de tussentijd is er ook een mogelijke oplossing beschikbaar.

WhatsApp update voor meldingen

Afgelopen vrijdag deden we een oproep waarin we jullie vroegen of je problemen ervaart met WhatsApp op iOS 11. We kregen namelijk veel klachten van lezers binnen dat zij geen meldingen meer krijgen van WhatsApp, waardoor nieuwe berichten pas gezien worden als WhatsApp daadwerkelijk geopend wordt. Uit onze poll, waar meer dan 5500 keer op gestemd is, blijkt dat 82% van de stemmers deze problemen ervaart. Voor al deze mensen is er goed nieuws, want WhatsApp zou op de hoogte zijn van het probleem en dit oplossen met een toekomstige update.

De komende dagen brengt WhatsApp waarschijnlijk versie 2.17.62 uit, waarmee de problemen met de meldingen opgelost zou zijn. Het zou gaan om een bug in iOS 11 waarvan Apple inmiddels op de hoogte is. Om niet te hoeven wachten op een volgende update van iOS 11, heeft WhatsApp volgens bronnen een eigen oplossing gevonden die nu intern getest wordt. Mogelijk is er in de tussentijd een eigen oplossing voor het probleem.

Bekijk ook

WhatsApp meldingen in iOS 11.

WhatsApp en iOS 11: meldingen komen niet aan, heb jij er last van? [poll]

Er lijkt een probleem te zijn met WhatsApp in iOS 11. Meldingen komen vaak niet door, waardoor je berichten eenvoudig kunt missen. Heb jij hier ook last van?

Mogelijke oplossing
Mocht je last hebben van dit probleem, zorg er dan voor dat je WhatsApp niet gedwongen afsluit. Hoewel wij de oplossing zelf nog niet hebben kunnen verifiëren, zou dit ervoor zorgen dat pushberichten weer gewoon doorgestuurd worden. Overigens raden wij sowieso af om apps geforceerd af te sluiten, omdat dit voor problemen kan zorgen en meer batterij verbruikt bij het opnieuw openen van apps. Apple heeft zelf ook al vaker aangegeven dat het afsluiten van apps via de appkiezer niet nodig is, tenzij een app compleet vastgelopen is of niet meer goed functioneert.

Bekijk ook

Multitasking op de iPad met iOS 9

‘Apps afsluiten via multitasking totale onzin’, zegt Apple’s softwarebaas

Heeft het nou zin om apps helemaal af te sluiten uit het multitasking-venster? Apple geeft een definitief antwoord op deze kwestie, naar aanleiding van een mail van een iPhone-gebruiker.

Informatie

Laatst bijgewerkt
2 november 2017 om 11:19
Onderwerp
Categorie
Apps

WhatsApp

WhatsApp is de populaire berichtendienst, die bijna iedere Nederlander op zijn of haar smartphone heeft staan. Hier vind je alles over WhatsApp op een rijtje: van berichten verwijderen, gesprekken archiveren, je privacy goed instellen en op de desktop gebruiken tot de betekenis van de gekleurde vinkjes, groepsgesprekken voeren en een hele WhatsApp-community opzetten. Check ook de beste WhatsApp-tips.

WhatsApp donkere modus.

Reacties: 37 reacties

  1. Dat werd tijd! Het is sowieso belachelijk dat noch Apple noch Whatsapp de verantwoordelijkheid heeft gepakt de afgelopen dagen, en de bug(s) heeft opgelost.
    Ik denk dat Whatsapp de meest gebruikte iOS app (ooit) is, dan zou je toch mogen verwachten dat beide partijen er alles aan doen om een eventuele bug direct te verhelpen..

  2. Als 82% van de stemmers deze problemen ervaart, en het niet gedwongen afsluiten van WhatsApp het probleem oplost; sluit 82% van de stemmers WhatsApp dan gedwongen af?

    Shocking…

    They should be beaten with a Windows Phone!

  3. @SaMartens: Gok eens waar ze mee bezig zijn?

  4. Origineel geplaatst door Stefaanxd
    @SaMartens: Gok eens waar ze mee bezig zijn?

    Verstoppertje

    (ondertussen loopt ongeveer een half miljard mensen afspraken mis omdat een paar technologiereuzen te stom zijn om hun update goed te testen, dus laten we rustig de tijd nemen, wat maakt het jou uit)

  5. @SaMartens: Kun je uitleggen waarom Apple (ook) de verantwoordelijkheid moet nemen?

  6. @Stefaanxd: Dat bedoel ik dus, ze zijn ermee bezig terwijl dit direct na constatering opgelost moet worden. Whatsapp heeft 1 miljard gebruikers per dag, okĂ© niet alleen via iOS maar is zeker de meest gebruikte app op iOS. Bug zit er al in sinds iOS 11 dus precies een maand per vandaag, dat is te lang voor zo’n app en is ‘er mee bezig zijn’ niet genoeg.

  7. Origineel geplaatst door N.
    @SaMartens: Kun je uitleggen waarom Apple (ook) de verantwoordelijkheid moet nemen?

    Apple is verantwoordelijk voor de gebruikers ervaring van haar producten dus zou op z’n minst gigantisch druk moeten uitoefenen op whatsapp om dit probleem direct te verhelpen. We hebben het hier niet over een game wat ergens onderaan de Appstore bungelt maar over de meest gebruikte app van iOS (ooit?).

  8. @SaMartens: Helemaal mee eens.
    Het grote probleem is de krankzinnige groei van deze bedrijven, die nog altijd een play-on mentaliteit hebben maar waar de wereld nu wel mega-afhankelijk van geworden is.
    Daarbij komt nog eens dat Whatsapp (met reden) kan aanvoeren: “Hoho, rustig, bedenk even dat alles gratis is”
    Bij Apple is dat minder zo, maar je moet (op basis van de problemen met de GM release) constateren dat het beta programma gewoon niet werkt en vrijblijvendheid de boventoon houdt. Inplaats beta’s op een server te zetten moeten ze met de belangrijkste peer-partners intensief gaan samenwerken om fouten er methodisch uit te halen.
    Dan maar later releasen of eerder beginnen te testen.

  9. Origineel geplaatst door SaMartens
    Dat werd tijd! Het is sowieso belachelijk dat noch Apple noch Whatsapp de verantwoordelijkheid heeft gepakt de afgelopen dagen, en de bug(s) heeft opgelost.
    Ik denk dat Whatsapp de meest gebruikte iOS app (ooit) is, dan zou je toch mogen verwachten dat beide partijen er alles aan doen om een eventuele bug direct te verhelpen..

    Waarom Apple, het is de software van whatsapp/facebook.

    Laat whatsapp ook eens naar video downscaling kijken kan geen eens video’s meer versturen.

  10. Hahahaha zo mooi die boze reacties 😂

    Gebruik gewoon iMessage, geen problemen. Of wacht, toch wel?

  11. Origineel geplaatst door Ro
    Hahahaha zo mooi die boze reacties 😂
    Gebruik gewoon iMessage, geen problemen. Of wacht, toch wel?

    gelukkig heeft iedereen een iphone en is imessage de standaard……

  12. Ik heb vooral last van dubbele chats. Soms staan die meteen onder elkaar, soms wat verder verspreid. Maar erg irritant

  13. Heb meer last van niet ladende gesprekken en stukken tekst die onder het toetsenbord terechtkomen wanneer je wil antwoorden. En eens in de zoveel tijd loopt de hele meute vast. Maar dat is ook in andere apps.

  14. Ik heb vooral veel last van dat de chat opeens terug naar halverwege springt, meestal naar een foto of zo. Dan moet ik zelf handmatig weer helemaal naar beneden scrollen. Meer mensen last van?

  15. (Red.) Deze reactie is door een moderator verwijderd omdat deze niet aan onze reactierichtlijnen voldoet. Antwoorden op deze reactie zijn mogelijk ook verwijderd.

  16. (Red.) Deze reactie is door een moderator verwijderd omdat deze niet aan onze reactierichtlijnen voldoet. Antwoorden op deze reactie zijn mogelijk ook verwijderd.

  17. Origineel geplaatst door Ro
    Hahahaha zo mooi die boze reacties 😂
    Gebruik gewoon iMessage, geen problemen. Of wacht, toch wel?

    Origineel geplaatst door dirk
    gelukkig heeft iedereen een iphone en is imessage de standaard



    Wat standaard? De berichten worden dan toch als sms verzonden. Opgelost

    Ik verbaas me over de reacties hier. WhatsApp werkt niet optimaal en bij sommigen breekt er paniek uit… afspraken mislopen etc…

    Ik begrijp dat niet. Je hebt er dan blijkbaar zelf voor gekozen dat je zaken regelt dmv “gratis” software. Stop er mee en kies voor professionele alternatieven.

    Als je in deze tijd nog niet genoeg mogelijkheden hebt om contact met elkaar te onderhouden dan weet ik het ook niet meer.

  18. Tenzij een beetje hoofdpijn ook meetelt, heb ik nergens last van. M’n vrouw en ik appen wat af, gaat altijd perfect 👍

  19. @Frans: Ja heb ik ook last van, en van het huidige probleem dat meldingen niet binnenkomen ook.

  20. (Red.) De update van WhatsApp met een fix voor de ontbrekende notificaties is nu beschikbaar in de App Store. Het artikel is hierop aangepast.

  21. Origineel geplaatst door SaMartens
    Dat werd tijd! Het is sowieso belachelijk dat noch Apple noch Whatsapp de verantwoordelijkheid heeft gepakt de afgelopen dagen, en de bug(s) heeft opgelost.
    Ik denk dat Whatsapp de meest gebruikte iOS app (ooit) is, dan zou je toch mogen verwachten dat beide partijen er alles aan doen om een eventuele bug direct te verhelpen..

    Origineel geplaatst door dirk
    Waarom Apple, het is de software van whatsapp/facebook.
    Laat whatsapp ook eens naar video downscaling kijken kan geen eens video’s meer versturen.

    Video’s versturen direct uit whatsapp geeft idd probleemn, ga naar je fotorol, selecteer de video en verzend die dan vanuit daar met whatsapp…problem solved, video verzonden…

  22. Origineel geplaatst door SaMartens
    Dat werd tijd! Het is sowieso belachelijk dat noch Apple noch Whatsapp de verantwoordelijkheid heeft gepakt de afgelopen dagen, en de bug(s) heeft opgelost.
    Ik denk dat Whatsapp de meest gebruikte iOS app (ooit) is, dan zou je toch mogen verwachten dat beide partijen er alles aan doen om een eventuele bug direct te verhelpen..

    Wat een zure reactie.
    Waar denk je dat ze mee bezig zijn geweest. Ook een bugfix moet getest worden.

  23. Ik ben nog niet over naar iOS 11, maar ik heb het probleem ook.

  24. @Peter: Misschien dat deze update ook voor jou helpt.

  25. Wat een gezeur. Wat draait er allemaal op jullie telefoon dat je die problemen ervaart? Ik upload vrijwel altijd direct de nieuwe versies van IOS en heb nooit serieuze problemen. Het enige dat ik zie bij de laatste versie van IOS is dat apps soms iets trager opstarten en eerlijk gezegd kan ik van die seconde niet wakker liggen

  26. Ik heb hier versie 2.17.70

  27. Ik zit op een IP7 plus. Met nog steeds 10.3 en nergens! Last van.

    alles werkt nog steeds perfect. Dus ik stap nog steeds niet over.! Geen haast. Wacht wel tot alles is gefixed. In 11.
    Ik snap ook niet dat iedereen meteen naar de 11 is gevlogen. Geduld is een schonezaak. Zo zie je maar.

  28. (Red.) Deze reactie is door een moderator verwijderd omdat deze niet aan onze reactierichtlijnen voldoet. Antwoorden op deze reactie zijn mogelijk ook verwijderd.

  29. Na deze update heb ik nu last dat de berichtjes soms 20 min. onderweg zijn.

  30. Origineel geplaatst door Henk van der Veen
    Wat een gezeur. Wat draait er allemaal op jullie telefoon dat je die problemen ervaart? Ik upload vrijwel altijd direct de nieuwe versies van IOS en heb nooit serieuze problemen.

    Jij moet dan ook wel bij Apple werken als je de iOS versies upload…..

  31. Op mijn toestel is met de update nog niets opgelost. Ik krijg nog steeds geen pushberichten binnen, maar als ik Whatsapp afsluit, krijg ik wel een melding dat “het omhoog vegen om Whatsapp af te sluiten ertoe kan leiden dat ik geen meldingen meer ontvang”. Een beetje stom dit; ik ga Whatsapp niet 24/7 op de achtergrond laten draaien.

    Hebben meer mensen hier last van?

  32. Origineel geplaatst door SaMartens
    Dat werd tijd! Het is sowieso belachelijk dat noch Apple noch Whatsapp de verantwoordelijkheid heeft gepakt de afgelopen dagen, en de bug(s) heeft opgelost.
    Ik denk dat Whatsapp de meest gebruikte iOS app (ooit) is, dan zou je toch mogen verwachten dat beide partijen er alles aan doen om een eventuele bug direct te verhelpen..

    Meest gebruikte App op iOS is waarschijnlijk iMessage en niet WhatsApp. Jouw belevingswereld is niet representatief voor de hele wereld. In Azië en de VS heeft WhatsApp niet de dominante positie die het hier heeft. Messenger, WeChat & Line zijn populairder.

    Daarnaast, WhatsApp is een GRATIS app….. Qua service & betrouwbaarheid heb je recht op wat je hebt betaald….NIETS

    Gebruik het dus niet en al helemaal voor kritische zaken

  33. Whatsapp is toch altijd vrij laat met het verhelpen van bugs? Het is dan ook een ‘gratis’ app van FaceBook. Facebook stelt hun klant op de eerste plaats en……hĂ©Ă©Ă©Ă©…..wij zijn niet de klant, maar het product! En bij Facebook chat kan FaceBook zich makkelijker jouw data toe-eigenen dan bij Whatsapp (iets met loze beloftes na de overname). Het zou Facebook dus goed uitkomen als gebruikers zo de balen hebben van Whatsapp dat ze overstappen naar FaceBook.

    Ik gebruik liever iMessage.

  34. @Jay: Ik hoorde laatst iemand waarbij het nog niet werkte. Wat bleek, de ‘niet storen’ functie stond aan.

  35. Ik heb net een interessante melding gehad van WhatsApp zelf om te zeggen dat als je de app omhoog veegt dat het ertoe kan leiden dat je geen meldingen meer krijgt

  36. Ben ik dan de enige die omhoog veegt en de app na gebruik afsluit?
    Nooit geweten dat dat “geforceerd afsluiten” heet.

    Ik heb er in de appkiezer gewoon een enorme hekel aan om daar tig apps open te hebben, dus sluit ik ze na gebruik af. Is dat dan een gekke gedachte

    Waarom was dit nooit een probleem en nu dan plots opeens wel?

  37. Ik irriteer mij meer aan de meldingen die ik nu wel krijg. Let op dat je mogelijk geen meldingen ontvangt wanneer je whatsapp omhoog swypte…
    En als ik in een andere app bezig ben en ik druk op een melding van een bericht, krijg ik geen toetsenbord in beeld…. soms wel de tekst balk midden in beeld.