WhatsApp heeft de eerder beloofde iOS-update van de populaire chatapp vrijgegeven. Deze nieuwste versie (link) maakt het onder andere mogelijk om via Siri WhatsApp-berichten te versturen. Ook is er een nieuwe widget voor in het Berichtencentrum en worden WhatsApp-telefoongesprekken nu weergegeven als gewone telefoongesprekken, zowel op het toegangsscherm als in de Telefoon- en Contacten-app.
WhatsApp-berichten sturen via Siri
Met de nieuwste versie van WhatsApp is de beloofde Siri-integratie toegevoegd. Je kunt Siri vragen om een bericht via WhatsApp te sturen, maar je kunt er ook direct een contactpersoon aan toevoegen. Zeg bijvoorbeeld “Stuur een WhatsApp-bericht naar Tim Cook” en WhatsApp bereidt een chatgesprek voor. Vervolgens geef je aan wat je in het bericht wil zetten. Om WhatsApp met Siri te laten werken, moet je wel eerst Siri toegang geven tot je WhatsApp-gegevens. Dit doe je via Instellingen > Siri > Appondersteuning.
Naast samenwerken met Siri ondersteunt deze versie van WhatsApp ook de Telefoon-extensie van iOS 10. Dat betekent dat gesprekken die via WhatsApp-audio gevoerd worden, gezien worden als normale telefoongesprekken. Dat betekent dat je gewoon kunt opnemen vanaf het toegangsscherm. Ook vind je WhatsApp-audio conversaties terug in het Recent-tabblad in de Telefoon-app.
Nieuwe widget met recente chats en meer in WhatsApp
WhatsApp heeft voor iOS 10-gebruikers ook een nieuwe widget. Met deze widget in het Berichtencentrum bekijk je je meest recente chats, zodat je vanuit daar snel een bericht kunt sturen. Voor iedereen die nog niet op iOS 10 zit, heeft WhatsApp nog meer functies toegevoegd. Zo kun je een foto, link of andere content eenvoudig doorsturen met de knop naast dit soort berichten. Ook verstuur je berichten naar meerdere chats tegelijk door en wissel je snel tussen de binnenste en buitenste camera door tijdens het maken van een foto twee keer op het scherm te tikken.
Naast deze functies werkt WhatsApp nog aan meer nieuwe mogelijkheden. Zo staan videochats nog steeds op het programma, net als ondersteuning voor het versturen van gifs. Op moment van schrijven zijn deze functies nog niet beschikbaar, maar WhatsApp kan een functie als videobellen op afstand activeren. Mocht dit toch nog beschikbaar komen, dan maken we daar uiteraard melding van.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- AI gebruiken met de iPhone 3GS? Met deze app lukt het (11-04)
- WhatsApp verbetert oproepen op drie manieren: dit is nieuw (10-04)
- Eindelijk: 'Meta werkt aan Instagram-app voor iPad' (09-04)
- Apple brengt nieuwe Mac- en Vision Pro-app uit: dit kun je met de Immersive Video Utility (08-04)
- WhatsApp krijgt extra beveiligde chats: zo krijg je meer privacy (07-04)
Siri
Siri is Apple's eigen spraakassistent en hier lees je er alles over. Siri kan informatie voor je opzoeken, taken uitvoeren en apparaten bedienen. Veel apps werken ook samen met Siri en je kunt met de Opdrachten-app je eigen Siri-opdrachten maken. Je vindt hier onze belangrijkste artikelen.

- Alles over Siri
- Hé Siri gebruiken
- Siri opnieuw instellen en trainen
- Grappige Siri-antwoorden
- Siri werkt niet: 6 oorzaken en oplossingen
- Siri op de Mac gebruiken
- Apps openen met Siri
- Zo werken Siri Shortcuts en de Opdrachten-app
- Siri in CarPlay makkelijker gebruiken
- Siri kan dierengeluiden afspelen
- Navigeren met Siri
- Alles over de proactieve Siri
Ik heb bij Siri Whatsapp aangezet maar het werkt nog niet. Er staat geen microfoontje. Ik kan nog niet tegen Whatsapp praten. Moet ik nog iets anders instellen?
Je moet niet tegen whatsapp praten maar tegen Siri
Als ik naar instellingen > Siri > appondersteuning ga staan er geen apps bij? als ik Siri vraag om een berichtje te versturen via Whatsapp meld ie dat ze nog net geconfigureerd is…ik heb de Golden Master iOS10 versie. someone help pls 🙂
Heb het nog niet uitbundig getest.. maar dit is geen volledige handsfree systeem. Je moet op verstuur tappen voordat hij stuurt
Je moet eerst WhatsApp updaten via App Store en dan onder Siri-instellingen WhatsApp toegang geven
Niks aan de hand hoor whatsapp bijgewerkt en app ondersteuning Siri aangezet no problemo 😊
Nu ff geduld voor overige apps
@Justin K: nee hoor, verstuur bericht naar siri en hij is verstuurd.
OT: Bij mij is het voorbeeld bericht alleen leeg. Daar heb ik een screenshot van gemaakt, kijk ik bij foto’s staat het bericht er wel netjes in?!?!
Gaat prima, toch wel redelijk veel handelingen. De ontvanger krijgt het goed, maar zie het bij mijn whatsapp niet als verstuurd staan.
Alvorens te updaten: is het ook mogelijk om whatsappen bellen uit te schakelen op het lockscreen?
hmmmm net gekeken of ik een whatsapp update heb maar helaas , en in de app ondersteuning staat whatsapp nog niet…. even geduld hebben?
Heb na update het standaard meldingsgeluid, na wijzigen in de whatsappinstellingen naar een ander geluid blijf ik het standaard geluid krijgen….
3D touch in whatsapp zelf ( om een preview te krijgen van de chat) is weg.
@Philip: Ook versturen via Siri getest! Werkt compleet handsfree😊😊 super update bedankt ICulture voor het artikel.
@Melvin: Nee hoor, werkt hier gewoon.
Ook Siri werkt prima bij mij. Maakt het toch net wat makkelijker om berichtjes te versturen, mits naar een begrijpelijke naam. Met name bij de groepschats wil dat nog weleens misgaan, omdat die meestal een vreemde naam hebben. xD
Siri blijft de vraag stellen: “aan wie moet ik op Whatsapp je bericht sturen?” Zelfs al staat de naam van de ontvanger al in het scherm. Werkt nog niet goed.
Mooi artikel iCulture!
Als ik Siri vraag “stuur ma een bericht dat ik 10 minuten later ben via whatsapp”.
Dan krijg ik de melding “Sorry, je moet verder gaan in de app” en dan kan ik we de app open door op een knop eronder te klikken.
Heb versie 10.0.1 via systeem update gekregen.
En heb een iPhone 6 geen S weet niet of het daarom niet werkt.
@Robert-Jan: heb de update nu ook binnen,works like a charme 🙂
Ik heb toestemming tot whatsapp aan gezet maar elke keer als ik zeg stuur whatsapp bericht naar … Dan krijg ik de melding “Sorry, je moet verdergaan in de app” met daaronder de knop “open whatsapp”
Draai op ios10 en whatsapp is geupdated.
@JPstyle: Ik heb dus precies hetzelfde. Snap er niets van..
Hier heb ik ook last van, erg jammer, want het standaard geluid kan voor alles zijn en juist de geluiden van whatsapp zelf waren onderscheidend.
Hier ook dat het standaard geluid van Whatsapp niet meer te wijzigen is.
Het siri deel werkt prima ( Iphone 6S , IOS 10.0.1 )
Klopt want “hé Siri” heeft nooit goed gewerkt en ook nu nog steeds niet bij de instellingen van Siri.
Er zou ook sprake zijn dat er in de ‘Contacten’ direct een Whatsapp (VoIP) oproep te plaatsen is…
Deze mogelijkheid/optie zie ik echter niet. Zijn daar nog extra handelingen voor nodig? Bij het contactpersoon zie ik wel ‘bel’ in een blauwe ballon onder de foto staan, maar niet een blauwe ballon ‘whatsapp’ ofzo.
Heb ik me laten misleiden door features die nog moeten komen, of zijn er mensen die het werkend hebben?
Hoor het graag.
Nou mooi niet Siri staat gelijk uit na de update, ik typ wel lekker wat ik wil sturen 🙂
Note:
In contacten > long press op bel/bericht (blauwe ballon onder de foto) geeft een lijst met opties…
Daarna wordt de whatsapp optie zichtbaar!
En Whatsapp nummer moet in contactpersoon details opgenomen zijn.
> Voeg sociaal profiel toe/ Voeg IM toe..
Zozo een update van WA op de dag van de iOS release, het moet niet gekker worden 🙂
Jammer dat de notificaties op het lockscreen, bij openen details (nog) niet de hele chat laten zien!
Whatsapp via Siri werkt perfect, maar tegen de tijd dat je de spraakcommando’s klaar hebt, heb je via de reguliere Whatsapp allang je berichtje verstuurd.
Grappig dus dat het kan, maar voor mij geen meerwaarde.
Ook wanneer je een contact zoekt via naar beneden trekken homescreen, dan op het bel icoon klikt komt er een WA optie nu, nice.
Dit heb ik ook, en whatsapp staat bij Siri aan.
Iemand al een idee?
Helaas werkt het bij mij niet. Ik moet verder gaan in de app. Opnieuw opstarten van het toestel helpt ook niet. Appindersteuning staat aan. Iemand een idee wat het kan zijn?
Ik heb dit ook…
Zojuist vanuit het niks bemerkte ik dat het geluid nu wel weer goed is. Ik heb niks aangepast aan mijn telefoon. Wellicht dat Whatsapp op afstand iets heeft aangepast op de server.
Het gaat natuurlijk om het handsfree aspect hiervan. Qua snelheid is praten amper sneller dan typen.
Siri vraagt of het bericht verstuurd kan worden en als je daar “ja” op antwoord, wordt het bericht verzonden. Is bij mij op die manier gegaan.
werkt super. en heel handig in de auto. siri leest et gesprek ook voor.
Je moet SIRI vragen: Verstuur WhatsApp bericht naar ……..
Op deze manier werkt het als het goed is bij iedereen.
@Rinus van de Leur: Je moet whatsapp updaten !
@Nick: @DW: Hier ook de melding “Sorry,je moet verdergaan in de app”
@Morris: Hier precies hetzelfde. Ik kan geluiden ook niet meer wijzigen. Blijft standaard geluid
Voor iedereen met het probleem van de standaardnotificatiegeluiden: een herstart van je iPhone verhelpt dit. Dit is nu door meerdere lezers bevestigd.
@Rinus van de Leur: WhatsApp verwijderen en opnieuw vanuit de appstore downloaden. Dan werkt het wel…
Hoe kun je Siri het laatst binnen gekomen whatappbericht voor laten lezen?
Of kan dat niet?
Ik heb contacten met meerdere telefoonnummers. Vervolgens laat Siri ze allemaal zien en vraagt wie het moet zijn. Ze hebben natuurlijk allemaal dezelfde naam maar WA is maar gekoppeld aan 1 telefoonnummer. Hoe los ik dit op?
@DW: dit heb ik ook
Whatsapp widget met recente chats is leeg, wie kan me helpen?
Voor de melding: “ga verder in app” helpt het (meestal) als je een harde reset doet…
Heb je ook een oplossing voor de lege widget in lockscreen?
@Robert: Heb je een harde reset geprobeerd?
Ja, maar helaas
@Robert: Tis me gelukt! Backup maken WA in Icloud, app verwijderen en opnieuw downloaden. Chats herstelllen vanuit Icloud en klaar! 👊🏼
@Justin K: je kan ook gewoon zeggen “verstuur” 😉
Zo zeg, dit zijn echt gave toevoegingen! Het is heel makkelijk in gebruik en ik hoef geen vinger te gebruiken om het bericht uiteindelijk via WhatsApp te kunnen versturen, op Siri activeren na dan. Ik hoef alleen maar mijn stem te gebruiken, duidelijk te spreken en Siri zet het om in geschreven tekst, geweldig! Heb al verschillende korte testjes gedaan, maar ik heb nog geen foute teksten gekregen. Siri is beter dan ik dacht. Ik zal het wel vaker gaan gebruiken, denk ik. Leuk he al die nieuwigheidjes.