Automatisch verdwijnende berichten of posts op social media zie je steeds vaker. De trend is ooit begonnen door Snapchat, maar ook Instagram heeft dit met bijvoorbeeld de stories. In een nieuwe blogpost kondigt WhatsApp een soortgelijke functie aan. Met de WhatsApp berichten met vervaldatum zorg je ervoor dat een bericht na zeven dagen automatisch verdwijnt. De functie lekte eerder al uit, maar is nu dus officieel aangekondigd.
WhatsApp berichten met vervaldatum
De nieuwe functie is WhatsApp’s eigen versie van automatisch verdwijnende berichten. Zodra je deze functie in een chat inschakelt, verdwijnen de berichten automatisch na zeven dagen. Dat betekent dat zowel de verstuurder als de ontvanger de berichten na een week niet meer kan lezen.
Zo gebruik je verdwijnende berichten in WhatsApp
Neem de volgende stappen:
- Open een WhatsApp-gesprek waarvoor je verdwijnende berichten wilt instellen.
- Tik op de naam van de contactpersoon.
- Tik op Verdwijnende Berichten > Volgende.
- Zet de schakelaar aan.
In een één-op-één chat kan iedereen dit inschakelen. In een groepsgesprek is dit voorbehouden aan de beheerders. De instelling geldt per chat: alle berichten die na het inschakelen van de functie in de chat verstuurd worden, verdwijnen na die zeven dagen. Je kan dit dus niet per bericht instellen. WhatsApp heeft voor zeven dagen gekozen, omdat dit volgens het bedrijf een middenweg is tussen het niet permanent hoeven te bewaren van tijdelijke berichten (zoals een boodschappenlijstje) en het terug kunnen lezen van berichten van de afgelopen dagen.
Zoals eerder deze week al bleek, is er een aantal uitzonderingen waarbij berichten mogelijk nog wel te lezen zijn. Een bericht kan nog altijd in meldingen zichtbaar zijn, als het oorspronkelijke bericht niet geopend wordt. Ook bij het citeren van een bericht kan het oorspronkelijke bericht langer zichtbaar zijn.
WhatsApp belooft dat de functie deze maand naar alle gebruikers wordt uitgerold.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Waarom je geen Apple Intelligence kan gebruiken in WhatsApp en Instagram (en andere apps) (17-04)
- AI gebruiken met de iPhone 3GS? Met deze app lukt het (11-04)
- WhatsApp verbetert oproepen op drie manieren: dit is nieuw (10-04)
- Eindelijk: 'Meta werkt aan Instagram-app voor iPad' (09-04)
- Apple brengt nieuwe Mac- en Vision Pro-app uit: dit kun je met de Immersive Video Utility (08-04)
WhatsApp is de populaire berichtendienst, die bijna iedere Nederlander op zijn of haar smartphone heeft staan. Hier vind je alles over WhatsApp op een rijtje: van berichten verwijderen, gesprekken archiveren, je privacy goed instellen en op de desktop gebruiken tot de betekenis van de gekleurde vinkjes, groepsgesprekken voeren en een hele WhatsApp-community opzetten. Check ook de beste WhatsApp-tips.

- Alles over WhatsApp op de iPhone
- Het ultieme WhatsApp tipsoverzicht
- Zo gebruik je WhatsApp op de desktop
- Zo gebruik je WhatsApp op de iPad
- WhatsApp-account beveiligen met tweestaps
- WhatsApp chats archiveren, wissen of verwijderen
- WhatsApp gesprekken overzetten
- WhatsApp-chats exporteren
- Ongewenste personen blokkeren in WhatsApp
- Werkt WhatsApp nog op mijn (oudere) iPhone?
- WhatsApp beveiligen op 4 manieren
Ik heb liever dat ze de app voor de iPad afmaken waar je normaal op in kunt loggen zonder whatsapp web dan dit soort functies.. Hopelijk dat ze deze optie binnenkort aankondigen.
Weten we toevallig ook wat er gebeurt met een bericht als je hem doorstuurt? Vervalt die dan ook?
Allemaal leuk hoor die functies van elkaar jatten, maar heb ook liever dat ze een iPad versie maken.
Als ik wil dat mijn berichten niet later teruggezien kunnen worden praat ik wel face to face met iemand.
Gevoelige berichten moet je sowieso niet via de digitale snelweg versturen.
Jammert dat WhatsApp achter de rest aanhobbelt, Echt een verouderde app dat na meer dan 10 jaar na de introductie nog steeds geen iPad versie heeft, en het laat introduceren van features die al in andere apps zitten.
Foto worden nog steeds vernacheld in kwaliteit, dat is anno 2020 toch echt niet meer nodig.
Ook de meldingen instellen per chat/groep is zeer beperkt, een ander “eigen” geluidje behalve dan de voorgebakken tonen instellen kan dus niet.
Maarja WhatsApp is nu eenmaal de grootste, iedereen gebruikt het, en we moeten het doen met wat we door de strot geduwd krijgen van Facebook.
@Bas: ja even op andere app overstappen is niet handig, al je contacten moeten dat dan ook doen. Heb s kort een concurrent geprobeerd, daar waren 2 die ik kende , maar ook die gebruikten t in de praktijk eigenlijk niet, dus weer eraf gegooid
@Bas: Naar mijn weten worden foto’s met iMessage niet met mindere kwaliteit verzonden, dus dat is een goed alternatief.
En dan de wazige foto’s in whatsapp berichren op de watch. Om te janken zo slecht.
@Victor: en die niet volledige berichten als ze te lang zijn. Niet volledig in voorvertoning en niet op Apple Watch. Was eerst nooit. Ook om te janken
Werkt dit al bij iemand?