Nog altijd werkt WhatsApp aan ondersteuning voor meerdere apparaten tegelijkertijd. Uit eerdere informatie is al gebleken dat je met WhatsApp binnenkort op vier van je apparaten kan chatten. Denk bijvoorbeeld aan je iPhone, iPad en nog een ander mobiel apparaat. Voordat WhatsApp zover is, moeten ze eerst het huidige systeem aanpassen. Een nieuw betaprogramma van WhatsApp Web is daarvoor de eerste stap, dat binnenkort naar iOS komt.
‘WhatsApp Web beta laat je chatten zonder verbinding met smartphone’
WABetaInfo heeft ontdekt dat WhatsApp het WhatsApp Web Beta-programma, dat eerder al gelekt was voor Android, ook naar iOS komt. Met dit speciale programma, waar uiteindelijk iedereen zich voor aan zou kunnen melden, kun je dus gebruikmaken van WhatsApp Web zonder dat je iPhone verbonden hoeft te zijn. WhatsApp werkt dan dus op een geheel zelfstandige manier. Dit is voornamelijk een test voor de toekomstige uitbreiding naar meerdere apparaten tegelijkertijd.
@WhatsApp will offer a WhatsApp Web Beta program for iOS and Android beta users, in order to use WhatsApp Web without having to keep your phone connected to the Internet!
Follow @WABetaInfo to discover when WhatsApp will open the beta program!Details: https://t.co/jvq4kF2mzF pic.twitter.com/IXaUrflm2E
— WABetaInfo (@WABetaInfo) March 19, 2021
Met de huidige versie van WhatsApp Web (en ook WhatsApp Desktop) moet je de computer linken aan je iPhone. Alle berichten komen gewoon binnen op je iPhone, maar worden als het ware doorgestuurd naar je computer. Je iPhone moet dan dus verbonden zijn. Is je batterij leeg, dan kan je dus ook niet chatten. Met dit nieuwe betaprogramma is dat dus niet meer nodig. Omdat het nog om een beta gaat, zijn nog niet alle functies meteen beschikbaar. Het WhatsApp Web Beta programma werkt met Whatsapp Web, desktop en Portal, het slimme scherm en speaker van Facebook. Je kan tot vier apparaten tegelijk gebruiken.
Met dit programma komt WhatsApp in ieder geval een stapje dichterbij voor het realiseren van het ondersteunen van meerdere apparaten. WhatsApp is nu nog altijd gebonden aan je smartphone, maar als de beta succesvol verloopt kan de chatapp zich verder uitbreiden naar andere apparaten. Er wordt bijvoorbeeld ook nog altijd aan WhatsApp voor iPad.
‘Afspeelsnelheid voor spraakberichten WhatsApp’
Een andere kleine verbetering waar WhatsApp aan werkt, zijn verschillende afspeelsnelheden voor spraakberichten in WhatsApp. Spraakberichten zijn populair, omdat je daarmee snel een ‘bericht’ kan sturen zonder dat je hoeft te typen. Maar als het een lang gesprek is, kan het beluisteren wat onhandig zijn. In de toekomst kun je dergelijke berichten op drie snelheden afspelen: de gewone snelheid, anderhalf keer zo snel en twee keer zo snel.
Yesterday @WABetaInfo has announced that @WhatsApp was working on 3 different playback speeds for voice messages, on WhatsApp for Android.
Today the same screenshots are taken from WhatsApp for iOS.
The feature is under development.More details: https://t.co/jvq4kF2mzF pic.twitter.com/iyWnkCg3Ot
— WABetaInfo (@WABetaInfo) March 19, 2021
Het is nog niet bekend wanneer de functie beschikbaar komt, maar de functie zou binnenkort voor betagebruikers beschikbaar komen.
Taalfout gezien of andere suggestie hoe we dit artikel kunnen verbeteren? Laat het ons weten!
Het laatste nieuws over Apple van iCulture
- Waarom je geen Apple Intelligence kan gebruiken in WhatsApp en Instagram (en andere apps) (17-04)
- AI gebruiken met de iPhone 3GS? Met deze app lukt het (11-04)
- WhatsApp verbetert oproepen op drie manieren: dit is nieuw (10-04)
- Eindelijk: 'Meta werkt aan Instagram-app voor iPad' (09-04)
- Apple brengt nieuwe Mac- en Vision Pro-app uit: dit kun je met de Immersive Video Utility (08-04)
WhatsApp is de populaire berichtendienst, die bijna iedere Nederlander op zijn of haar smartphone heeft staan. Hier vind je alles over WhatsApp op een rijtje: van berichten verwijderen, gesprekken archiveren, je privacy goed instellen en op de desktop gebruiken tot de betekenis van de gekleurde vinkjes, groepsgesprekken voeren en een hele WhatsApp-community opzetten. Check ook de beste WhatsApp-tips.

- Alles over WhatsApp op de iPhone
- Het ultieme WhatsApp tipsoverzicht
- Zo gebruik je WhatsApp op de desktop
- Zo gebruik je WhatsApp op de iPad
- WhatsApp-account beveiligen met tweestaps
- WhatsApp chats archiveren, wissen of verwijderen
- WhatsApp gesprekken overzetten
- WhatsApp-chats exporteren
- Ongewenste personen blokkeren in WhatsApp
- Werkt WhatsApp nog op mijn (oudere) iPhone?
- WhatsApp beveiligen op 4 manieren
Al weer bijna 50 jaar geleden reden we met een autootje over de maan. Anno 2021 is whatsapp op een iPad nog steeds een ingewikkelde materie.
Idd. Ik heb wel vaker geprobeerd over te stappen naar een alternatief, maar het blijft toch lastig om iedereen over te krijgen. Gaat niet iedereen, dan wil men tocht terug naar Whatsapp. Helaas (naast dat het van FB is) zijn ze erg traag met ontwikkelen van dit soort zaken.
Mogelijk dat dit wel voor een betere iPad beleving kan zorgen.
Idd, we landen inmiddels op Mars sturen beelden naar de aarde maar een fatsoenlijke ipad versie maken ho maar.
Opzich hoef je ook niet iedereen over te krijgen :). Gelukkig kan je meerdere apps op je toestel zetten. Ik merk dat ik inmiddels bijna enkel nog Telegram gebruik en bijna geen whatsapp meer… voor die exotische mensen die dan enkel whatsapp hebben, gebruik ik whatsapp.
De reden dat Whatsapp er zolang voor nodig heeft om fatsoenlijke architectuur te ontwikkelen zodat je vanaf meerdere devices de oplossing goed kan gebruiken zegt me genoeg.
Telegram ontwikkeld zoveel sneller door… daarom al meer dan 7 jaar zeer tevreden met Telegram… 🙂
Hehe! Dat mocht eens tijd worden!
Haha inderdaad nu crappy vervangende apps en besef, ze testen het nog niet eens 🤣
Volgens mij horen we hier nu letterlijk al jaren berichten over, maar veel verandering komt er niet op dit gebied,
Dat zal te maken hebben met het ontbreken van multiple device ondersteuning in het e2e protocol van Signal dat Whatsapp gebruikt.
iMessage had Apple zo voor elkaar…
WhatsApp doet er 80 jaar over.
Maar overstappen is lastig on eerder genoemde redenen.
Ik weet zeker dat ze in een board room helemaal in een deuk liggen totdat er een ongelofelijke betere oplossing komt waar iedereen in meegaat.
Bij RIM lagen ze ook helemaal in een deuk omdat de bedrijven bij de ballen hadden totdat….